Національна філармонія України: найяскравіші концерти вересня

Національна філармонія України: найяскравіші концерти вересня Скрипалька Богдана Півненко. Фото надала пресслужба Національної філармонії України

Національна філармонія України розпочала свій 160-й концертний сезон 8 вересня. Протягом цього місяця в колонній залі імені Миколи Лисенка проведуть 21 концерт. На деякі виступи хочемо звернути твою увагу. 

Про десять найяскравіших концертів вересня розповідає музикознавиця Національної філармонії Олеся Найдюк.

  • ДЕ? Вул. Володимирський узвіз, 2. Національна філармонія України
  • СКІЛЬКИ? 250-500 грн

Читай також: Музичний фестиваль "Electro Осінь" у Києві: хто виступить

"Поп і рок-хіти"

Концерт Поп і рок-хіти
Фото: Національна філармонія України

Національний духовий оркестр України давно не обмежує своїх концертів традиційним репертуаром. Колектив виконує буквально все — від бароко до Ріхарда Вагнера, від академічної музики сучасних композиторів до поппісень.

Цього разу у виконанні духового оркестру звучатимуть хіти світової рок-музики. Зокрема, композиції гуртів The Doors, Scorpions, The Beatles, Led Zeppelin, Queen. Саме оркестр здатен додати року ще більше експресії та драйву.

Диригент — Олексій Баженов. Солюватимуть Марія Зубкова — саксофон-альт, Аліна Гордій — флейта.

  • КОЛИ? 9 вересня о 19:00

"Коли Бах посміхається. Бах і джаз"

Концерт Коли Бах посміхається. Бах і джаз
Фото: Національна філармонія України

Паралелі між музикою Йоганна Себастьяна Баха і джазом неодноразово проводили дослідники та виконавці. Серед спільних рис — імпровізаційність, варіаційність, сама конструкція бахівських тем. Тож нічого дивного, коли джазові музиканти звертаються до Баха.

У концерті солістів Національного будинку музики, органістів і піаністів Ірини Харечко й Максима Сидоренка прозвучать як духовні, так і світські твори Баха. Зокрема, авторські джазові парафрази його композицій.

  • КОЛИ? 12 вересня о 19:00

Концерт Симфонічного оркестру НФУ із солістом Андрієм Павловим

Концерт Симфонічного оркестру НФУ
Фото: Національна філармонія України

Центром програми цього концерту симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою диригента Антонія Кедровського стане Другий скрипковий концерт польського композитора Кароля Шимановського. Солістом буде знаний український скрипаль-віртуоз Андрій Павлов.

Шимановський вважається основоположником модернізму у польській музиці. Його твори не так часто звучать на українських сценах, а втім, маємо справу з вихідцем з України.

Концерт №2 для скрипки з оркестром належить до пізнього, неофольклористичного періоду творчості композитора. Він по-своєму наслідує архаїчне гуральське музичне мислення, відтворює стихію прадавньої народної пісенності та інструментальності.

Ще у програмі — Карл Марія фон Вебер та Антонін Дворжак.

  • КОЛИ? 15 вересня о 19:00

Concerti Grossi

Концерт Concerti Grossi
Фото: Національна філармонія України

Програма Concerti Grossi знаної диригентки Наталії Пономарчук за участю Київського камерного оркестру відкриє фестиваль "Камерні акценти осені".

Concerto grosso — це різновид інструментального концерту, своєрідне "змагання" між невеликою групою солістів й оркестром. Жанр виник у 16 столітті й досяг розквіту в 17 столітті, допоки не був витіснений інструментальним концертом і симфонією.

Подія покаже, як розвивався цей жанр у 20 столітті. Прозвучать три оригінальні concerto grosso самобутніх композиторів: швейцарсько-американського автора Ернеста Блоха, британця Ральфа Воана-Вільямса та українця Віталія Губаренка.

  • КОЛИ? 16 вересня о 19:00

"Вагнер і Лятошинський на два фортепіано та вісім рук"

Концерт Вагнер і Лятошинський на два фортепіано та вісім рук
Фото: Національна філармонія України

Є щонайменше три причини неодмінно послухати цей концерт. Перша — це програма. Прозвучить музика двох титанів художньої думки своєї доби — головного оперного реформатора 19 століття Ріхарда Вагнера й основоположника нової української музики, видатного композитора-модерніста 20 століття Бориса Лятошинського.

Оркестрова музика Вагнера й Лятошинського прозвучать у перекладенні для двох фортепіано. Це ще один привід не пропустити подію.

Третя причина долучитися до непересічного заходу — можливість насолодитися чудовим виконанням талановитих українських музикантів. Гратимуть піаністи Марія Клименко, Олександр Олійник, Максим Шадько та Гліб Фаренюк.

  • КОЛИ? 17 вересня о 19:00

Концерт NotaBene Chamber Group

Концерт Nota Bene Chamber Group
Фото: Національна філармонія України

Артисти музичної формації NotaBene Chamber Group Національного будинку музики виконають камерні твори видатного вітчизняного модерніста Бориса Лятошинського та його сучасника, угорця Бели Бартока.

Бориса Лятошинського називають "батьком" нової української музики. Він не лише застосовував найбільш радикальні технології у компонуванні, які були у творчості найвідоміших європейських модерністів доби, але й створив власну потужну композиторську школу. Вихідці з неї та їхні учні представляють сьогодні обличчя сучасної української академічної сцени.

Попри вагомий внесок Лятошинського у розвиток симфонічної музики, унікальним явищем модернізму є його камерні твори. Зокрема, одна з найяскравіших композицій у доробку — "Український квінтет".

  • КОЛИ? 20 вересня о 19:00

Концерт Симфонічного оркестру НФУ із солісткою Поліною Сасько

Концерт Симфонічного оркестру НФУ
Фото: Національна філармонія України

Головною героїнею вечора стане солістка Поліна Сасько. Вона — молода піаністка, лауреатка численних міжнародних конкурсів. Поліна веде активну концертну діяльність, регулярно солює на європейських та українських фестивалях, а також бере участь у камерних ансамблях із відомими виконавцями.

Разом із філармонічним симфонічним оркестром під орудою головного диригента Миколи Дядюри музикантка виконає Перший фортепіанний концерт французького композитора Моріса Равеля. Також у програмі — Чарльз Айвз, Йозеф Гайдн та Отторіно Респігі.

  • КОЛИ? 22 вересня о 19:00

"Музика єднає світ"

Концерт Музика єднає світ
Фото: Національна філармонія України

У концерті Національного духового оркестру України диригент Олексій Рощак ділитиме сцену зі своїм колегою з Литви — диригентом, композитором і тромбоністом Вітаутасом Пілібавічусом.

Програма вечора складається із творів вітчизняних композиторів Миколи Лисенка й Миколи Леонтовича, Левка Колодуба та Івана Карабиця, Ігоря Шамо й Володимира Матвійчука, українських народних пісень, а також із литовських народних пісень в обробці Вітаутаса Пілібавічуса.

Обробки литовських народних композицій об'єднують фольклор різних регіонів Литви. За словами Пілібавічуса, твори різноманітні за стилем і настроєм, це синтез фольку, джазу та сучасної музики.

Поруч з українськими солістами сопрано Єлізаветою Ліпітюк та тенором Сергієм Бортником виступить також литовська вокалістка Лорета Сунгайлєне.

  • КОЛИ? 27 вересня о 19:00

Kaddish

Концерт Kaddish
Фото: Національна філармонія України

Артисти Національного будинку музики Liatoshynskyi Capella: orchestra and choir під орудою диригента Богдана Пліша готують концерт пам’яті жертв Бабиного Яру Kaddish. Пройде за участю солістів Артема Полуденного — віолончель, Романа Лопатинського — фортепіано, Ірини Харечко — орган, Олени Яковенко — арфа, Дмитра Ульянова — ударні.

Кадиш — єврейська поминальна молитва, основною ідеєю якої є звеличення імені Бога, публічне свідчення Його величі й вічності. Музику до Кадиша писали чимало композиторів. Одну з найкрасивіших музичних інтерпретацій створив Моріс Равель. У нинішньому концерті його твір прозвучить у версії для віолончелі, фортепіано та струнних.

Також у програмі — Ерккі-Свен Тююр, Саламоне Россі, Леонард Бернстайн, Ерікс Ешенвальдс, Петеріс Васкс, Валентин Сильвестров. 

  • КОЛИ? 28 вересня о 19:00

Концерт Симфонічного оркестру НФУ із солісткою Богданою Півненко

Концерт Симфонічного оркестру НФУ
Фото: Національна філармонія України

Поруч із Симфонією №39 Вольфганга Амадея Моцарта і симфонічною поемою "Мазепа" Ференца Ліста диригент Віктор Плоскіна презентує публіці увертюру "Шарка" чеського композитора Бедржиха Сметани. Це третя і найдраматичніша із шести частин його циклу симфонічних поем "Моя Батьківщина". В основі композиції — легенда про дівчину, яка через зраду коханого вирішує помститися усім чоловікам.

Ще один акцент вечора — музика українського композитора Віктора Косенка. Скрипалька Богдана Півненко зіграє його Концерт для скрипки з оркестром. Це один з найкращих вітчизняних скрипкових концертів, який відображає силу нашої музики із закладеним у неї національним кодом. Справжня музична енциклопедія української душі.

  • КОЛИ? 29 вересня о 19:00

Читай також: Національна опера України: що подивитися у вересні

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації