Події в Києві до десятої річниці Революції Гідності
Виставки, кінопокази та екскурсія, приурочені до десятої річниці Революції Гідності: добірка подій, на яких Київ згадує Майдан, що змінив хід історії нашої країни.
Читай також: Гід на тиждень: куди піти в Києві 20-24 листопада
Виставка "Майдан: народження мрії. Перший бій"
В Українському домі працює виставка, підготовлена до 10-ї річниці Революції Гідності.
Проєкт "Майдан: народження мрії. Перший бій" охоплює три поверхи. Розповідає про Революцію Гідності та відтворює її атмосферу за допомогою артефактів із Музею Майдану.
Також у просторі заплановано різні активності в межах "Майдан-форуму". Зокрема, інтерактивний майданчик, дискусії, кінопокази, майстер-класи та екскурсії.
Десять років тому українці остаточно сформулювали нашу національну ідею. Вона викристалізувалася на Майдані. Цей ідеал означено двома місткими словами — Гідність і Свобода. Так звучить наша національна ідея, яку ми виборюємо дотепер. Тож запрошуємо на виставку в Українському домі, який став частиною історії Революції Гідності. Ви зможете поринути в атмосферу найпотужнішого у світі мирного протесту, згадати перебіг подій, побачити оригінальні речі майданівців, унікальні артефакти з протестів, відтворені окремі локації ініціатив Майдану та твори революційного мистецтва, — сказано в афіші.
- ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український дім"
- КОЛИ? З 21 листопада до 3 грудня, 11:00-19:00
- СКІЛЬКИ? 40-80 грн
Фотовиставка "Останній бій"
В Українському домі йде виставка робіт американського фотографа, волонтера й військового українського походження Володимира Миронюка з позивним "Джон".
Громадянин США родом із Львівщини 2013 року прибув в Україну, щоб узяти участь у Революції Гідності. Після початку російської агресії поїхав на Донбас у складі "Правого сектора". Фотографував спочатку протестувальників на Майдані, а згодом — воїнів на передовій.
Коли відбулося повномасштабне російське вторгнення, Володимир знову повернувся до України та регулярно брав участь у бойових діях. 25 вересня 2023 року він загинув у бою біля села Курдюмівка Донецької області. На камері зберігся його останній репортаж. Запрошуємо побачити світлини, зроблені Миронюком, і вшанувати пам'ять героя, — йдеться в описі.
- ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український дім"
- КОЛИ? 22-26 листопада, 11:00-19:00
- СКІЛЬКИ? 40-80 грн
Фотовиставка "Від Майдану до війни"
У просторі Український ПЕН триває виставка світлин фотографа й військового Віктора Гурняка.
Журналіст із Тернопільщини був активістом і фотографом на Майдані. Влітку 2014 року він вступив до батальйону "Айдар". 19 жовтня 2014-го загинув під час мінометного обстрілу, коли вивозив на машині поранених з поля бою поблизу села Сміле Луганської області.
Експозиція містить понад 30 фотографій, які Гурняк зробив під час Революції Гідності та служби у війську. Також є кадри з приватного життя автора.
Після 2014 року виставка "Від Майдану до війни" експонувалась у Львові, Івано-Франківську, Рівному та Києві. Роботи Віктора Гурняка у грудні були представлені у Європарламенті. Виставки відбувались також у США, Естонії, Польщі, Німеччині, — зазначено в описі.
- ДЕ? Вул. Лук'янівська, 14а. PEN Ukraine
- КОЛИ? З 21 листопада до 30 грудня
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
Екскурсія "Місцями Революції Гідності"
У центрі Києва проведуть екскурсію "Місцями Революції Гідності. Ініціативи Майдану".
Гід Музею Майдану Вікторія Бойко поділиться фактами про боротьбу за свободу. Зокрема, розповідатиме про зиму 2013-2014 років, ініціативи протестувальників та життя Героїв Небесної Сотні. Водночас показуватиме ключові місця подій.
Розкажемо про ініціативи Майдану, що створювали й розвивали протестувальники. Зокрема, як виникла Медична служба Майдану, чим займалися сотні Самооборони, як функціонували Бібліотека Майдану та Відкритий університет. Ви зможете побувати у місцях, де діяли "Мистецький Барбакан" і Пошта Майдану. А ще дізнаєтеся, як на вулиці Михайла Грушевського з’явилися графіті "Ікони революції". Йдучи маршрутом, почуєте історії про те, як протестувальники облаштовували життя наметового містечка, де споруджували барикади та як там захищалися, — йдеться в анонсі.
- ДЕ? Вул. Хрещатик, 36. Збір біля Київської міської державної адміністрації
- КОЛИ? 23 листопада, 17:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний за попередньою реєстрацією
Спецпоказ фільму "Крим SOS"
В Українському домі пройде показ документального фільму з альманаху режисера Сергія Лисенка "Енциклопедія Майдану", присвяченого ініціативам, які виникли під час Революції Гідності, та їхній діяльності в умовах російсько-української війни.
Короткометражка "Крим SOS" 2014 року фіксує перші місяці роботи громадських активістів однойменної організації. Загалом за час своєї діяльності "Крим SOS" надала підтримку сотням тисяч українців із Криму, Донеччини й Луганщини.
В обговоренні після перегляду візьмуть участь співзасновник громадської організації, журналіст і правозахисник Алім Алієв, адвокатка й менеджерка "Крим SOS" Анна Рассамахіна, режисер і військовий Сергій Лисенко.
"Крим SOS" — це громадська ініціатива, створена для висвітлення подій, які відбуваються у Криму через його незаконну анексію росією. 27 лютого 2014 року, у перший день окупації півострова, активісти Таміла Ташева, Севгіль Мусаєва та Алім Алієв створили сторінку Крим SOS у фейсбуці, щоб надавати оперативну та перевірену інформацію про ситуацію. Згодом організація почала надавати допомогу внутрішньо переміщеним особам, — йдеться в описі.
- ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український дім"
- КОЛИ? 23 листопада, 18:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний за попередньою реєстрацією
Спецпоказ фільму "Сильніше, ніж зброя"
У Музеї Києва покажуть перший повнометражний фільм об'єднання кінематографістів Babylon'13.
У документалці "Сильніше, ніж зброя" 2014 року йдеться про Революцію Гідності та початок російсько-української війни. Показує знакові події від стихійної спроби захоплення будівлі Адміністрації Президента 1 грудня 2013-го до боїв у руїнах Донецького аеропорту восени 2014-го.
Після сеансу буде обговорення зі знімальною групою.
"Сильніше, ніж зброя" — це наша з вами історія, яка обпалює серця, згадуючи події та людей, які з часів Євромайдану та війни на Донбасі будують нову Україну. Це лише частина з матеріалу, відзнятого документалістами об’єднання. У назві — фраза, яку оператор та один з учасників Babylon'13 Ярослав Пілунський почув у полоні в Криму, де один з бойовиків промовив йому: "Ваші камери сильніші, ніж зброя", — йдеться в описі.
- ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей історії міста Києва
- КОЛИ? 24 листопада, 17:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний за попередньою реєстрацією
Презентація "Незавершені історії: нові твори з колекції. Шлях до свободи"
У Національному художньому музеї України презентують роботи художників Олени Придувалової та Валентина Гордійчука на тему Революцію Гідності.
Це сьома подія циклу "Незавершені історії: нові твори з колекції", присвяченого нещодавнім надходженням до музейного зібрання. Цього разу покажуть картину Олени Придувалової "Вулиця Грушевського" із серії "Майдан" 2014 року та графічну серію Валентина Гордійчука
Також буде спілкування з медіаторами про твори, майстер-клас і показ документалки "Медики Херсонщини. Деокупація".
Полотно Придувалової фіксує мить — складну, крихку і надважливу. Вулиця Грушевського опинилася в епіцентрі подій, а музей — "по той бік зла", на території, де розміщувалися частини спецпідрозділу "Беркут". Музей на лінії протистояння — це насамперед люди, які докладали неабияких зусиль задля збереження колекції, захисту будівлі та власних поглядів. Графічна серія Валентина Гордійчука створена два роки по тому. Переосмислює майданний досвід і співвідносить його з історією України, яка ніколи не припиняла боротися за власну свободу, — йдеться в анонсі.
- ДЕ? Вул. Михайла Грушевського, 6. Національний художній музей України
- КОЛИ? 25 листопада, 12:00-17:00
- СКІЛЬКИ? 60-150 грн
Читай також: Чорна п'ятниця 2023: знижки на книжки