Події в Києві до десятої річниці Революції Гідності

Події в Києві до десятої річниці Революції Гідності Фото: Національний музей Революції Гідності

Виставки, кінопокази та екскурсія, приурочені до десятої річниці Революції Гідності: добірка подій, на яких Київ згадує Майдан, що змінив хід історії нашої країни. 

Читай також: Гід на тиждень: куди піти в Києві 20-24 листопада

Виставка "Майдан: народження мрії. Перший бій"

Виставка Майдан: народження мрії. Перший бій

В Українському домі працює виставка, підготовлена до 10-ї річниці Революції Гідності.

Проєкт "Майдан: народження мрії. Перший бій" охоплює три поверхи. Розповідає про Революцію Гідності та відтворює її атмосферу за допомогою артефактів із Музею Майдану. 

Також у просторі заплановано різні активності в межах "Майдан-форуму". Зокрема, інтерактивний майданчик, дискусії, кінопокази, майстер-класи та екскурсії. 

Десять років тому українці остаточно сформулювали нашу національну ідею. Вона викристалізувалася на Майдані. Цей ідеал означено двома місткими словами — Гідність і Свобода. Так звучить наша національна ідея, яку ми виборюємо дотепер. Тож запрошуємо на виставку в Українському домі, який став частиною історії Революції Гідності. Ви зможете поринути в атмосферу найпотужнішого у світі мирного протесту, згадати перебіг подій, побачити оригінальні речі майданівців, унікальні артефакти з протестів, відтворені окремі локації ініціатив Майдану та твори революційного мистецтва, — сказано в афіші.

  • ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український дім"
  • КОЛИ? З 21 листопада до 3 грудня, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 40-80 грн 

Фотовиставка "Останній бій"

Фотовиставка Останній бій

В Українському домі йде виставка робіт американського фотографа, волонтера й військового українського походження Володимира Миронюка з позивним "Джон".

Громадянин США родом із Львівщини 2013 року прибув в Україну, щоб узяти участь у Революції Гідності. Після початку російської агресії поїхав на Донбас у складі "Правого сектора". Фотографував спочатку протестувальників на Майдані, а згодом  — воїнів на передовій. 

Коли відбулося повномасштабне російське вторгнення, Володимир знову повернувся до України та регулярно брав участь у бойових діях. 25 вересня 2023 року він загинув у бою біля села Курдюмівка Донецької області. На камері зберігся його останній репортаж. Запрошуємо побачити світлини, зроблені Миронюком, і вшанувати пам'ять героя, — йдеться в описі. 

  • ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український дім"
  • КОЛИ? 22-26 листопада, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 40-80 грн

Фотовиставка "Від Майдану до війни"

Фотовиставка Від Майдану до війни

У просторі Український ПЕН триває виставка світлин фотографа й військового Віктора Гурняка. 

Журналіст із Тернопільщини був активістом і фотографом на Майдані. Влітку 2014 року він вступив до батальйону "Айдар". 19 жовтня 2014-го загинув під час мінометного обстрілу, коли вивозив на машині поранених з поля бою поблизу села Сміле Луганської області. 

Експозиція містить понад 30 фотографій, які Гурняк зробив під час Революції Гідності та служби у війську. Також є кадри з приватного життя автора.

Після 2014 року виставка "Від Майдану до війни" експонувалась у Львові, Івано-Франківську, Рівному та Києві. Роботи Віктора Гурняка у грудні були представлені у Європарламенті. Виставки відбувались також у США, Естонії, Польщі, Німеччині, — зазначено в описі.

  • ДЕ? Вул. Лук'янівська, 14а. PEN Ukraine
  • КОЛИ? З 21 листопада до 30 грудня
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Екскурсія "Місцями Революції Гідності"

Екскурсія Місцями Революції Гідності

У центрі Києва проведуть екскурсію "Місцями Революції Гідності. Ініціативи Майдану".

Гід Музею Майдану Вікторія Бойко поділиться фактами про боротьбу за свободу. Зокрема, розповідатиме про зиму 2013-2014 років, ініціативи протестувальників та життя Героїв Небесної Сотні. Водночас показуватиме ключові місця подій. 

Розкажемо про ініціативи Майдану, що створювали й розвивали протестувальники. Зокрема, як виникла Медична служба Майдану, чим займалися сотні Самооборони, як функціонували Бібліотека Майдану та Відкритий університет. Ви зможете побувати у місцях, де діяли "Мистецький Барбакан" і Пошта Майдану. А ще дізнаєтеся, як на вулиці Михайла Грушевського з’явилися графіті "Ікони революції". Йдучи маршрутом, почуєте історії про те, як протестувальники облаштовували життя наметового містечка, де споруджували барикади та як там захищалися, — йдеться в анонсі.

  • ДЕ? Вул. Хрещатик, 36. Збір біля Київської міської державної адміністрації
  • КОЛИ? 23 листопада, 17:00 
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний за попередньою реєстрацією

Спецпоказ фільму "Крим SOS"

Фільм Крим SOS

В Українському домі пройде показ документального фільму з альманаху режисера Сергія Лисенка "Енциклопедія Майдану", присвяченого ініціативам, які виникли під час Революції Гідності, та їхній діяльності в умовах російсько-української війни. 

Короткометражка "Крим SOS" 2014 року фіксує перші місяці роботи громадських активістів однойменної організації. Загалом за час своєї діяльності "Крим SOS" надала підтримку сотням тисяч українців із Криму, Донеччини й Луганщини.

В обговоренні після перегляду візьмуть участь співзасновник громадської організації, журналіст і правозахисник Алім Алієв, адвокатка й менеджерка "Крим SOS" Анна Рассамахіна, режисер і військовий Сергій Лисенко.

"Крим SOS" — це громадська ініціатива, створена для висвітлення подій, які відбуваються у Криму через його незаконну анексію росією. 27 лютого 2014 року, у перший день окупації півострова, активісти Таміла Ташева, Севгіль Мусаєва та Алім Алієв створили сторінку Крим SOS у фейсбуці, щоб надавати оперативну та перевірену інформацію про ситуацію. Згодом організація почала надавати допомогу внутрішньо переміщеним особам, — йдеться в описі.

  • ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український дім"
  • КОЛИ? 23 листопада, 18:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний за попередньою реєстрацією

Спецпоказ фільму "Сильніше, ніж зброя"

Фільм Сильніше, ніж зброя

У Музеї Києва покажуть перший повнометражний фільм об'єднання кінематографістів Babylon'13. 

У документалці "Сильніше, ніж зброя" 2014 року йдеться про Революцію Гідності та початок російсько-української війни. Показує знакові події від стихійної спроби захоплення будівлі Адміністрації Президента 1 грудня 2013-го до боїв у руїнах Донецького аеропорту восени 2014-го.

Після сеансу буде обговорення зі знімальною групою. 

"Сильніше, ніж зброя" — це наша з вами історія, яка обпалює серця, згадуючи події та людей, які з часів Євромайдану та війни на Донбасі будують нову Україну. Це лише частина з матеріалу, відзнятого документалістами об’єднання. У назві — фраза, яку оператор та один з учасників Babylon'13 Ярослав Пілунський почув у полоні в Криму, де один з бойовиків промовив йому: "Ваші камери сильніші, ніж зброя",  — йдеться в описі.

  • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей історії міста Києва
  • КОЛИ? 24 листопада, 17:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний за попередньою реєстрацією

Презентація "Незавершені історії: нові твори з колекції. Шлях до свободи"

Презентація Незавершені історії: нові твори з колекції. Шлях до свободи

У Національному художньому музеї України презентують роботи художників Олени Придувалової та Валентина Гордійчука на тему Революцію Гідності. 

Це сьома подія циклу "Незавершені історії: нові твори з колекції", присвяченого нещодавнім надходженням до музейного зібрання. Цього разу покажуть картину Олени Придувалової "Вулиця Грушевського" із серії "Майдан" 2014 року та графічну серію Валентина Гордійчука 

Також буде спілкування з медіаторами про твори, майстер-клас і показ документалки "Медики Херсонщини. Деокупація".

Полотно Придувалової фіксує мить — складну, крихку і надважливу. Вулиця Грушевського опинилася в епіцентрі подій, а музей — "по той бік зла", на території, де розміщувалися частини спецпідрозділу "Беркут". Музей на лінії протистояння — це насамперед люди, які докладали неабияких зусиль задля збереження колекції, захисту будівлі та власних поглядів. Графічна серія Валентина Гордійчука створена два роки по тому. Переосмислює майданний досвід і співвідносить його з історією України, яка ніколи не припиняла боротися за власну свободу, — йдеться в анонсі.

  • ДЕ? Вул. Михайла Грушевського, 6. Національний художній музей України
  • КОЛИ? 25 листопада, 12:00-17:00
  • СКІЛЬКИ? 60-150 грн

Читай також: Чорна п'ятниця 2023: знижки на книжки

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації