Що треба знати про артпроєкт Соні Морозюк "Наповнюй своє життя сенсами"
Артпроєкт "Наповнюй своє життя сенсами" стартував у столичному торговельно-розважальному центрі Gulliver. Його створила художниця з Харкова Соня Морозюк, яка нині живе та працює в Києві.
За словами організаторів, головна мета — нагадати про потрібні сьогодні сенси й допомогти наповнити життя коханням, мріями, обіймами, вірою та підтримкою.
У межах артколаборації авторка намалювала картину, яка прикрасила фасадні екрани ТРЦ. У стилістиці цієї роботи оформили вітрину комплексу, що виходить на вулицю Еспланадну, вхідні роторні двері, колони та панорамні ліфти.
Крім того, на другому поверсі Gulliver до 13 серпня триває персональна виставка "Сенси by Соня Морозюк". До експозиції увійшло 18 творів.
Також 3 серпня мисткиня провела артперформанс. Біля головного входу вона розписала інсталяцію I Love Kyiv. За подією можна було не лише спостерігати, а й долучитися. Поруч стояло полотно, на якому всі охочі писали свої слова.
Моя творчість — про ті сенси, що на часі. Хочеться транслювати їх максимальними можливостями. Разом з ТРЦ Gulliver ми робимо це на найбільших екранах Європи та всередині комплексу. Кохай, створюй, надихай, мрій, дій, обіймай, підтримуй. Наповнюй своє життя сенсами — ось наш головний меседж, — каже Соня Морозюк.
Більше про проєкт мені розповіла піарменеджерка "Гуліверу" Катерина Шпачук.
Чому взагалі з'явився спільний проєкт із Сонею Морозюк?
Ми в ТРЦ Gulliver обрали за мету сенси. У нас проходять виставки й лекції. Нещодавно завершив роботу інтерактивний музей "Відкривай портал у науку". А до того ми три місяці показували мультимедійне шоу про нашу історію "Україна всесвіту".
Соня Морозюк — доволі відома сучасна українська мисткиня, яка називає себе художницею сенсів. Нам здалося, що з нею буде крута колаборація, яка сповнить цей комплекс мистецьким духом.
Соня доносить правильні сенси, які нам теж відгукуються. Її заклики сповнюють добротою і теплом. Вони особливо потрібні в нинішніх складних умовах, в яких ми всі живемо під час повномасштабної війни.
Нам хочеться дарувати позитивні емоції нашим відвідувачам. Завдяки проєкту Соні люди, які приходять до нас, тепер щодня бачать такі слова, як "люби", "кохай", "обіймай". І їхній настрій може покращитися.
Які складові цього проєкту?
Проєкт складається з кількох частин. По-перше, візуалізація картини, яку Соня створила спеціально для Gulliver. Також кольорові слогани, якими вона прикрасила інсталяцію I Love Kyiv, вітрину, роторні двері, колони та панорамні ліфти. А на другому поверсі можна подивитися виставку її робіт. Крім того, стіни нашого ТРЦ прикрасила "картина особистих сенсів", яку 3 серпня розписували відвідувачі артперформансу.
Інсталяція точно триватиме не менш ніж місяць. А виставка — до 13 серпня. Усі інші елементи будуть зберігатися ще довго.
Ще один важливий елемент — це картина, яка прикрашає фасадний екран. Зранку, вдень і ввечері кожен, хто йде у комплекс або навіть просто проходить повз, може побачити цю класну роботу і зловити якусь потрібну для себе саме в цей день фразу.
Як би ви описали стиль Соні Морозюк і що найбільше приваблює в її творчості?
Подобається її сучасне бачення та актуальні фрази й заклики, які важливі для кожного з нас. У мистецтві часто дивишся на картину і маєш самостійно додумати щось. У цьому ж випадку воно не лише має сучасний і свіжий вигляд, а й містить у собі правильні та чіткі, одразу зрозумілі меседжі.
Яка була реакція художниці на пропозицію співпраці?
Не люблю говорити за когось, але відчуваю, що це було взаємне зацікавлення. Коли ми запропонували співпрацю, вона погодилася одразу. Потрібен був ще певний час на підготовку, але реалізація була супершвидка.
Цей проєкт ілюструє одну з ваших ідей, яка полягає у поєднанні комерційного та мистецького просторів?
Так. Ми перші, хто в межах комерційної нерухомості започаткували проєкт на просвітництво. Це дає нам змогу розповідати про талановитих митців і доносити важливі посили до якнайширшої аудиторії. І ми отримуємо позитивні відгуки.
Наприклад, взимку мала велику увагу виставка "Дивовижний світ Любові Панченко" з неймовірними роботами художниці-шістдесятниці. На презентації було стільки людей, як у картинній галереї.
Читай також: Цікавий тиждень: куди піти в Києві 7-11 серпня