Що треба знати про виставку "Моя історія. 32 роки Незалежності"
Колективна виставка "Моя історія. 32 роки Незалежності" розпочалася 9 серпня в Музеї історії міста Києва. Присвячена відображенню становлення незалежної України у творах мистецтва, на пам'ятних монетах і художніх поштових марках.
Виставку відкрили до 32-ї річниці Незалежності України. Спільний із Національним банком та Укрпоштою проєкт триватиме до 5 листопада. Організатори називають його розмовою про історію мовою не документів, а візуального мистецтва.
Експозиція поєднує 32 артоб'єкти від 33-х сучасних вітчизняних митців. Серед них — Іван Марчук, Анатолій Криволап, Тіберій Сільваші, Павло Маков, Олександр Ройтбурд, Владислав Шерешевський, Назар Білик, Олександр Животков, Матвій Вайсберг, Нікіта Кадан, Олександр Дубовик, Арсен Савадов.
Це роботи, зроблені у різних видах мистецтва: живопис, скульптура, декоративне мистецтво, фото, відео та інсталяція. Більшість із них можна подивитися вперше.
Також у межах експозиції представили колекцію монет, кожна з яких репрезентує певний рік із життя незалежної України. А доповнює її колекція марок, випущених за ці роки.
Твори взяли з приватних колекцій та музейних зібрань, монети передав для експонування Нацбанк, а марки — Укрпошта.
Генеральна директорка Музею Києва Діана Попова каже, що це своєчасний і потрібний проєкт, який з'явився у надважкий для України час. За її словами, "32 роки — хоч і не ювілей, проте важливий рубіж, щоб відрефлексувати пройдений шлях, віднайти у минулому натхнення й мотивацію рухатися далі". Водночас вона назвала ініціативу закладу прикладом об'єднання інституцій, митців, експертного кола та представників бізнесу навколо "непересічної ідеї та спільних цінностей".
Також очільниця музею поділилися своїми міркуваннями щодо події на відкритті виставки 8 серпня.
Ми намагалися здійснити ретроспективу нашої історії за останні 32 роки після відновлення Незалежності. Ця виставка — не просто спогад і погляд у наше минуле, а рефлексія та емоція. Проєкт демонструє, як митці реагували та осмислювали події в житті країні, які стосувалися нас усіх. Завдяки експозиції ви можете ретроспективно пройти цим шляхом від 1991-го до 2023-го і пригадати та відрефлексувати все, що відбувалося з нами.
Також було приємно працювати з нашими співорганізаторами. Це Національний банк України, який надав неймовірні монети, створені протягом усіх цих 32-х років. І національний оператор поштового зв'язку Укрпошта, що віддав надані для експонування марки в колекцію музею, — говорить Діана Попова.
Кураторами виставки стали Микола Петриченко, Варвара Сухенко та Катерина Боровик. Вони підкреслюють, що тут немає випадкових робіт. Усі в певний спосіб перегукуються з історичними подіями, що відбувалися в Україні. Вони є "свідченнями розвитку і становлення нашої держави на шляху Незалежності".
Розповідаючи історію Незалежності, ми хочемо, щоб кожен відвідувач на емоційному рівні відчув те, що проживала Україна впродовж 32 років. Став співпричетним до нашого минулого та сьогодення, а найголовніше — співвідповідальним за наше майбутнє, — зазначено в описі.
У межах проєкту також заплановано різноманітні заходи. Зокрема, мисткині Аннет Сагаль, Катя Сита та Ольга Сита протягом серпня проведуть серію майстер-класів із колажу та малювання.
Крім того, буде цикл лекцій про історію України. Першу з них — "Батьки" України: хто, коли і навіщо проголошував Незалежність" — 21 серпня прочитає історик і журналіст Данило Яневський
- ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей історії міста Києва
- КОЛИ? З 9 серпня до 5 листопада, 12:00-19:00
- СКІЛЬКИ? 70-140 грн