Цікаві театральні вистави, на які варто потрапити у листопаді
Цікаві театральні вистави, що покажуть у листопаді в Києві. Розповідаю про переважно нові спектаклі, на які варто сходити цього місяця.
Люби мене не покинь
У театрі "Золоті ворота" покажуть моновиставу "Люби мене не покинь" режисерки Тетяни Губрій. Це постановка п'єси драматургині Ольги Анненко. Акторка Віталіна Біблів грає єдину роль квіткарки Каті.
Через повномасштабну російську агресію героїня була змушена виїхати з України й опинилася у Франції. Її син, музикант Віталік залишився в Києві. Хлопець волонтерить і хоче стати добровольцем. Проте вже кілька днів він не виходить на зв'язок із матір'ю, за сюжетом.
Це колаж реальних історій, які я почула в перший місяць повномасштабного вторгнення дорогою до Франції, а потім і у Франції. Це новини, які ми всі бачили. Це свідки, яким вдалося врятуватися. Це тотальний колективний біль. Описане вже відбулося, але ще не пережите, не усвідомлено та болить. Публічно оголосити про біль — важливо для подальшого пошуку відповіді на питання, як тепер жити зі втратами та змінами, — каже авторка Ольга Анненко.
- ДЕ? Вул. Шовковична, 7а. Київський академічний театр "Золоті ворота"
- КОЛИ? 19 листопада о 18:00
- СКІЛЬКИ? 400 грн
З цією виставою щось не так
У Театрі на лівому березі презентують україномовну версію британської комедії-франшизи "З цією виставою щось не так", яку з 2012 року показали у понад 30 країнах. В основі лежить п'єса драматургів Генрі Льюїса, Джонатана Сейєра та Генрі Шилдса. Йдеться про акторів драматичного гуртка Корнлі, які ставлять детектив про вбивство в маєтку. Під час спектаклю з виконавцями трапляється безліч інцидентів, за сюжетом.
Натхненням для авторів стали реальні нещасні випадки та проблеми, які виникають під час сценічних постановок. Режисерка — Емі Мілбурн із Великої Британії.
Суміш Монті Пайтона та Шерлока Холмса, де все швидко перетворюється з поганого на катастрофічне. Усе, що може піти не так, йде не так. Та попри форс-мажор, герої сповнені рішучості довести виставу до кінця, — зазначено в описі.
- ДЕ? Просп. Броварський, 25. Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра
- КОЛИ? 25, 26 листопада, 10, 30, 31 грудня о 18:00
- СКІЛЬКИ? 450-1000 грн
Не боюсь Вірджинії Вулф
У Театрі Лесі Українки зіграють драму "Не боюсь Вірджинії Вулф". Режисерка Олена Щурська перенесла події п'єси американського драматурга Едварда Олбі на 100 років у майбутнє від дати написання.
Дія вистави відбувається 2062-го. Викладач Нік і його дружина Гані починають своє життя у Новій Англії. Після вечірки молода пара приходить додому до професора історії Джорджа та дочки ректора Марти. Господарі починають психологічну гру з гостями, яка стає іспитом на виживання, за сюжетом.
Ви маєте схованку від сірого вовка? Ви давно ховаєтесь від вовка? Ви жахаєтеся сірого вовка? Які очі у сірого вовка? Скільки треба випити віскі, аби не боятися сірого вовка? Сірий вовк — ви. Тому навіщо боятися сірого вовка? — запитують в анонсі.
- ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 5. Національний академічний драматичний театр ім. Лесі Українки
- КОЛИ? 26 листопада о 16:00, 9 грудня о 12:00, 22 грудня о 18:30
- СКІЛЬКИ? 300 грн
Хазяїн
У Театрі на Подолі готують виставу "Хазяїн" за п'єсою драматурга Івана Карпенка-Карого. Головний герой комедії — багатий землевласник Терентій Пузир. Він прагне досягти якнайбільших прибутків і не зупиняється перед аферами заради зиску. Зокрема, вдається до експлуатації робітників і шахрайства, за сюжетом.
Спектакль поставив Іван Уривський — режисер театральних хітів "Конотопська відьма" та "Калігула". Це його друге звернення до творчості Карпенка-Карого після "Безталанної".
Сучасна постановка від Івана Уривського, майстра модернових осмислень класики. Режисер досліджує, хто Хазяїн сьогодні. Тиран? Чи добрий ґазда, який дбає про бізнес, сім'ю й рідний край? — інтригують в анонсі.
- ДЕ? Вул. Андріївський узвіз, 20б. Київський академічний драматичний театр на Подолі
- КОЛИ? 27, 28 листопада, 8, 9, 26 грудня, 4, 24 січня о 18:00
- СКІЛЬКИ? 250-750 грн
Chornobyldorf
У Національній опереті відбудеться єдиний у цьому сезоні показ в Україні опери Chornobyldorf. Це найкраща пошуково-експериментальна вистава 2020-го за версією всеукраїнського театрального фестивалю-премії "Гра". Її створили композитори, драматурги й режисери Роман Григорів та Ілля Разумейко, автори таких проєктів, як IYOV, HAMLET і GAZ. Вони представили свою роботу також у Нідерландах, Австрії, Литві, Великій Британії та Німеччині.
Дія постановки розгортається в далекому майбутньому. Люди втратили пам'ять після техногенної катастрофи. Будують поселення біля руїн атомної станції. Через міфи й ритуали прагнуть відтворити загублений світ, за сюжетом.
Мандруючи поміж руїнами атомних станцій, закинутих церков, театрів і галерей, нащадки людства намагаються відтворити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів. Універсальні символи та знаки, знову проінтерпретовані невірно, поступово розчиняються у білому шумі природи, — йдеться в описі.
- ДЕ? Вул. Велика Васильківська, 53/3. Київський національний академічний театр оперети
- КОЛИ? 28 листопада о 18:00
- СКІЛЬКИ? 200-1200 грн
Читай також: Найцікавіші фільми листопада, які варто подивитися