Цікаві вихідні: куди піти в Києві 6-7 травня

Цікаві вихідні: куди піти в Києві 6-7 травня Колаж: ТиКиїв

Попереду вихідні, тож сподіваємося, ти матимеш змогу відвідати цікаві події в Києві. Які самі? Підкаже наша афіша.

Лекція урбаніста Юліана Чаплінського

Фото: "Український Дім"

Юліан Чаплінський — архітектор та урбаніст, колишній керівник Управління архітектури Львова. Автор You-Tube каналу про містобудування. Він прочитає лекцію "Український Дім. Як київський модернізм звільнився від ідеології". Ти зможеш дізнатися про архітектурну історію "Українського Дому", поринеш в аналіз стилю, трансформації та переосмислення завдань і функцій будівлі, цінність архітектури модернізму. Зокрема, йтиметься про перемогу стилю над ідеологією та переосмислення пам'ятки радянської доби. Зустріч пройде в межах виставкового проєкту "Ювілей небайдужості" з нагоди 30-річчя культурного центру.

  • ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український Дім"
  • КОЛИ? 6 травня, 14:00
  • СКІЛЬКИ? 50-80 грн

Музична подія "Kureni Травневі"

Афіша: Kureni

Команда локації Kureni проводить музичну зустріч. На терасі виступатимуть саундпродюсери й диджеї Westboy та Awl Alexander, а на третьому поверсі простору порадують хаусовими сетами Stashuk, Luschn, Yaroslav Lenzyak і Vasil.

Суботня хаусова зустріч — це магія і добро, що народжуються з музики. Безліч затишних місць на території, де можна зануритися в себе та відчути ритм своїх думок, або третій поверх, де пройде основне музичне дійство. Обирай сам і обов'язково приїжджай якомога ближче до початку, адже лайнап максимально насичений, а погода нарешті обіймає теплом, — запрошують організатори.

Захід благодійний. Прибуток обіцяють передати на Збройні Cили України.

  • ДЕ? Вул. Паркова дорога, 4. Kureni
  • КОЛИ? 6 травня, 16:30-23:00
  • СКІЛЬКИ? 300-500 грн

Публічна розмова з філософом Тарасом Лютим

Фото: "Сковорода"

Тарас Лютий — філософ, професор Києво-Могилянської академії. Його найсвіжіша книжка "Сковорода. Самовладання" вийшла друком торік. Тепер Лютий візьме участь у публічній бесіді про Григорія Сковороду. Розповість про контексти його доби та соціально-політичні й культурні умови, в яких формувався світогляд філософа.

300-річний ювілей породив сплеск уваги до постаті Сковороди. Сьогодні ім'я мудролюба часто з'являється в дискусіях, його постать стала частиною масової культури, але чи достатньо читати байки Григорія Савича й носити мерч із ним, щоб розуміти його? — ставлять риторичне запитання організатори.

Модераторка розмови — літературознавиця Вікторія Беркут. Це перша публічна подія у книгарні "Сковорода", що відкрилася минулого місяця. Під час заходу закликають донатити. Зібрані кошти обіцяють передати на потреби кулеметного підрозділу 1 загону 71-ї окремої єгерської бригади.

  • ДЕ? Вул. Григорія Сковороди, 6. Книгарня "Сковорода"
  • КОЛИ? 6 травня, 17:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Концерт камерного оркестру "Лик домер"

Афіша: "Лик домер"

Музика Антоніо Вівальді прозвучить по-новому на старовинному українському струнно-щипковому інструменті — домрі. Цикл "Пори року" та інші твори італійського композитора гратиме камерний оркестр домристів "Лик домер" під керівництвом диригентки та виконавиці Світлани Білоусової.

Ансамбль віртуозів заснував 1992 року в Донецьку музикант і композитор Валерій Івко. 2019-го оркестр став володарем гран-прі Міжнародного конкурсу Європейської асоціації фольклорних фестивалів у Болгарії. Брав участь у міжнародних фестивалях класичної музики. Репрезентував українську культуру на концертних майданчиках у Німеччині й Польщі. Нині колектив складається з молодих артистів із Луганська, Донецька, Бахмута, Маріуполя, Кривого Рогу, Кропивницького, Рівного та Львова.

Концерт під назвою "Магія бароко" відбудеться у Кирилівській церкві.

  • ДЕ? Вул. Олени Теліги, 12. Кирилівська церква
  • КОЛИ? 6 травня, 18:00
  • СКІЛЬКИ? 300 грн

Екскурсія в Музеї Шевченка

Фото: Національний музей Тараса Шевченка

Національний музей Тараса Шевченка запрошує на тематичну екскурсію "Історія навколо палацу". Повідають, як і коли на карті з'явився один зі знакових будинків Києва, кому він належав і хто автор унікальних розписів у вестибюлі палацу. А також розкажуть, що відбувалося зі спорудою під час жовтневого перевороту 1917-го та двох світових воєн і коли маєток підприємця й мецената Миколи Терещенка перетворився на Музей Шевченка.

Майже 200-літній будинок, в якому зараз розташований музей, пережив війни, перебудови та революції. В ньому жили військові, політики і промисловці. Тут укладали мільйонні угоди, зберігали мистецькі шедеври та лікували поранених. Маєток однієї з найбагатших український родин того часу — Терещенків — зберігає чимало захопливих історій, якими ми хочемо з вами поділитися, — інтригують організатори екскурсії.

  • ДЕ? Бульв. Тараса Шевченка, 12. Національний музей Тараса Шевченка
  • КОЛИ? 7 травня, 12:00
  • СКІЛЬКИ? 200 грн

Прем'єра опери "Софронія на вогнищі"

Афіша: Будинок актора

Свою першу оперу "Софронія на вогнищі" композиторка, провідна концертмейстерка Національної музичної академії України Оксана Євсюкова написала на лібрето Максима Стріхи. В основі — друга пісня поеми італійського поета Торквато Тассо "Визволений Єрусалим" 1581-го, присвячена Першому хрестовому походу та взяттю Святого міста.

1099 рік, Єрусалим напередодні захоплення міста хрестоносцями. Викрадена і встановлена в мечеті християнська святиня зникає. Цар Аладін звинувачує у крадіжці християн і наказує покарати. Щоб урятувати їх, провину на себе бере місцева жителька Софронія. Закоханий бідняк Оліндо готовий померти замість неї. Правитель вирішує спалити обох, за сюжетом.

Виставу описують як захопливу історію про силу любові та жертви в часи хрестових походів.

Режисер опери на одну дію — Роман Корнієнко. Перший показ відбудеться в Будинку актора.

  • ДЕ? Вул. Ярославів Вал, 7. Будинок актора
  • КОЛИ? 7 травня, 16:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Дискусія про театр в умовах війни

Афіша: Театр драматургів

Київський театр драматургів і віденський Burgtheater організують публічну дискусію "Як говорити в театрі про війну під час війни". На обговорення прийдуть режисер Максим Голенко та драматургиня Наталка Ворожбит, які цього місяця у Театрі на Подолі готують прем'єру вистави "Зелені коридори" про вимушених переселенок. До події долучаться онлайн авторки Людмила Тимошенко та Лєна Лягушонкова, а також німецький режисер Ян Христоф Гокель, який постановив "Зелені коридори" у мюнхенському Kammerspiele.

Українські драматурги продовжують створювати п'єси. Відбулося чимало прем'єр і читань тільки за останній рік як в Україні, так і в усьому світі. Як це — писати про війну під час війни? — йдеться в анонсі.

Під час розмови розкажуть про виклики, з якими стикаються автори та публіка. Дадуть відповідь на запитання, як говорити, коли слова вичерпано. Також розкриють теми самоцензури, етики, пропаганди, натхнення.

Модератори — художній керівник Театру драматургів Максим Курочкін і головний драматург Burgtheater Себастіан Губер.

  • ДЕ? Вул. Петра Сагайдачного 25г. Театр драматургів
  • КОЛИ? 7 травня, 17:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Акторський майстер-клас Христини Дейлик

Фото: кінотеатр "Жовтень"

Акторка театру і кіно Христина Дейлик закінчила творчу майстерню Дмитра Богомазова у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення. Працює у столичному Малому театрі, також грає в Дикому театрі. Вона виконала, зокрема, головну жіночу роль Марушки у драмі "Вулкан", Аллочки у серіалі "Сага" та Мелашки у виставі "Кайдаші 2.0". У конференцзалі кінотеатру "Жовтень" вона проведе авторський майстер-клас "Актор у кадрі". Розповість про деякі навички, завдяки яким можна вдосконалити роботу перед камерою. Будуть розкриті такі теми: природність і мова в кадрі, обличчя виконавця, техніки переживання емоційних станів, підготовка до кастингу і проб.

  • ДЕ? Вул. Костянтинівська, 26. Кінотеатр "Жовтень"
  • КОЛИ? 7 травня, 17:00
  • СКІЛЬКИ? 300 грн
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації