Найцікавіші виставки, які варто відвідати у жовтні

Найцікавіші виставки, які варто відвідати у жовтні Картина учасниці Третьої всеукраїнської бієнале левкасу, художниці Ірини Каленик. Фото надала галерея White World

Третя бієнале левкасу, український та американський попарт, сучасна вітчизняна скульптура, авторське переосмислення класичних картин. І це ще не всі художні виставки, які пройдуть у Києві найближчого місяця. Розповідаємо про найцікавіші столичні експозиції, які варто побачити у жовтні.  

Читай також: Найцікавіші українські фільми, які вийдуть до кінця року

Третя всеукраїнська бієнале левкасу

Третя всеукраїнська бієнале левкасу
Фото: White World

У галереї White World розпочалася Всеукраїнська бієнале левкасу 2023. У виставці беруть участь 126 митців, які працюють у техніці левкасу. За словами організаторів конкурсу, бієнале втретє збирає найкращих вітчизняних левкасистів, експонує їхні твори, демонструє та описує різноманіття ідей, підходів, прийомів і втілень. Більшість робіт створені протягом останніх двох років. 

Проєкт підтримує і плекає мистецтво українського левкасу, одночасно старовинного і напрочуд відповідного сучасним художнім практикам. І зі стародавніми рецептами, і з найновішими матеріалами та сумішами — створення левкасних творів потребує кропіткої праці, вигадливості й тонкого відчуття рельєфу, фактури, пластики. Учасники виставки поділяють любов до левкасу як до матеріалу, техніки та філософії, — зазначено в описі події. 

  • ДЕ? Вул. Євгена Чикаленка, 21а. White World
  • КОЛИ? З 28 вересня до 15 жовтня, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний 

Виставка Ігоря Гречаника "Невимовна крихкість життя"

Виставка Ігоря Гречаника Невимовна крихкість життя
Фото: Музей Києва

У Музеї Києва йде персональна виставка скульптури та цифрового мистецтва Ігоря Гречаника "Невимовна крихкість життя". До експозиції увійшли роботи, створені після початку російсько-української війни 2014 року. Деякі з них — під час повномасштабного вторгнення ворога. У своїх скульптурах київський митець відображає внутрішній світ людини, яка живе у контексті війни у своїй країні, домі, серці, думках.

Ця виставка — про драму швидкоплинного життя людини, яка відбувається на фоні трагедії війни та посилює найболючіші моменти. Війна червоною ниткою проходить крізь тло нашого життя, крізь ту вишивану дорогу українського народу. То приховано, на рівні підсвідомості, поринаючи в коріння й чорноземи, то виринаючи на поверхню кривавим струменем, проходячи по долях мільйонів українців, — каже Ігор Гречаник.

  • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей історії міста Києва
  • КОЛИ? З 21 вересня до 15 жовтня, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 40-80 грн

Виставка "Український та американський pop art"

Виставка Український та американський pop art
Фото: Vakulenko Art Consulting

У галереї Vakulenko Art Consulting почала роботу колективна виставка "Український та американський pop art". На ній зібрали класичні й сучасні роботи 20 і 21 століття від понад 15 митців з України та США. Вони репрезентують напрям попарту у графіці, живописі, скульптурі, барельєфі. Серед них — Енді Воргол та Олександр Ройтбурд, Роман Мінін та Kaws, Рой Ліхтенштейн і Саша Чичкан, Олексій Сай і Такасі Муракамі. 

Ми горді, що до України привозять твори легендарних Воргола та Ліхтенштейна. Та ще більше пишаємось тим, що роботи українських майстрів становлять значну частину виставки, впевнено конкуруючи із представниками світового попарту. Наші митці експериментують у цьому напрямі та створюють вартісні твори, затребувані на міжнародному мистецькому ринку, — йдеться в описі. 

  • ДЕ? Вул. Костьольна, 8. Vakulenko Art Consulting
  • КОЛИ? З 27 вересня до 27 жовтня, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Виставка Олі Гайдамаки "Проміння золоте"

Виставка Олі Гайдамаки Проміння золоте
Фото: Uart.gallery

У Брамі Заборовського на території Софії Київської пройде персональна виставка київської художниці Олі Гайдамаки "Проміння золоте". У своїх картинах вона відтворює елементи української традиційної культури та духовної спадщини. У системі образів авторки є ритуали та вірування, костюми та обереги, вишиванки й головні убори. Твори виконує у змішаній цифровій техніці. 

Виставка відображає магію та велич української етнічної спадщини через оригінальний погляд Олі Гайдамаки. Її творчість глибоко пронизана народними традиціями, а роботи вражають містичними обрядами та красою вишиваного строю. Вони розповідають про нашу культуру, традиції та міфи через красу кольорів і форм, — сказано в анонсі.

ДЕ? Вул. Володимирська, 24. Національний заповідник "Софія Київська"

КОЛИ? З 30 вересня до 30 жовтня, 10:00-17:00

СКІЛЬКИ? 60 грн

Виставка сучасної української скульптури "Простори. Межі. Кордони"

Виставка Простори. Межі. Кордони
Фото: Український Дім

В Українському Домі стартувала виставка "Простори. Межі. Кордони", яка представляє вибрані зразки сучасної української скульптури. Містить твори майже 40 митців, серед яких Петро Антип, Назар Білик, Дмитро Грек, Жанна Кадирова, Віталій Кохан, Олександра Кришовська, Степан Рябченко, Володимир Семків, Денис Шиманський, Ольга Штейн. Частина експонатів є артоб’єктами та інсталяціями. 

Ця виставка — спроба окреслити своє місце в умовах воєнної дійсності, перезібрати власний світ зі шматків реальності, винайти актуальні сценарії життя. Представлені твори виходять за межі традиційної скульптури на територію нових медіа. Вони створені в різноманітних техніках та масштабах. Від інсталяції на мілітаристичну тему зі ста об’єктів у центральному залі до скульптурних робіт у камерних і навіть інтимних просторах, — написано в афіші.

ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український Дім"

КОЛИ? З 29 вересня до 5 листопада, 11:00-19:00

СКІЛЬКИ? 50-100 грн 

Виставка "Покрив"

Виставка Покрив
Фото: Київська картинна галерея

У Київській картинній галереї відкриють колективну виставку "Покрив". Сучасні інтерпретації найвідоміших класичних картин із музейної колекції покажуть в інтер’єрах наново відчинених Золотого та Срібного залів. Учасники творчої групи А.К.А. (Also Known As) Людмила Раштанова, Едуард Потапенков і Сергій Корнієвський виконали свої роботи в авторській техніці на рятувальних термоковдрах. 

Проєкт осмислює цінності тендітних реліквій. Авторська інтерпретація сюжетів дає змогу доторкнутися до музейного зібрання, яке перебуває у сховищах. Це діалог між митцями минулого та сучасності. Невипадково місцем для демонстрації обрали зали, де збережено історичні інтер’єри. Переосмислені класичні зображення отримали нове життя та набули нового значення у несподіваному, але глибоко символічному матеріалі, — зазначено в анонсі. 

  • ДЕ? Вул. Терещенківська, 9. Нацiональний музей "Київська картинна галерея"
  • КОЛИ? З 3 жовтня до 5 листопада, 11:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 75-150 грн 

Виставка "Ріка кричала, вила, як поранений звір"

Виставка Ріка кричала, вила, як поранений звір
Фото: Довженко-Центр

У Довженко-Центрі у межах міжнародного форуму мистецтва Київська бієнале 2023 готують виставку "Ріка кричала, вила, як поранений звір". Досліджує кінорепрезентацію підкорення Дніпра. Пропонує поглянути через кіно на процеси побудови Дніпровського каскаду гідроелектростанцій та ідеологічного переосмислення водних ресурсів України. Акцентує на фільми режисерів, які висвітлювали та осмислювали створення ГЕС — Дзиґи Вертова, Олександра Довженка, Івана Кавалерідзе, Арнольда Кордюма, Юлії Солнцевої.

З українських радянських стрічок інколи поставали не лише позитивні образи масштабних будівництв, а й домодерні форми співжиття з річками, а ще — негативні наслідки індустріальної експлуатації водойм. Нинішня трагедія підриву Каховської ГЕС дає привід поглянути в минуле на підкорення Дніпра й поставити питання щодо майбутнього співіснування з річками та морями. А також шукати делікатні способи "деколонізації природи" в контексті політичної деколонізації держави, — говорять куратори події. 

  • ДЕ? Вул. Васильківська, 1. Національний центр Олександра Довженка
  • КОЛИ? З 5 жовтня до 29 грудня, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 50-100 грн

Читай також: Ми тепер терапевтичний заклад: Віталій Кіно та Марина Смілянець про Театр на Троєщині

Інші цікаві виставки, які тривають у жовтні

До 6 жовтня — виставка "Магічний мистецький світ Марфи Тимченко" в аукціонному домі Goldens, вул. Леоніда Первомайського, 4. Присвячена творчості представниці народного декоративного живопису Марфі Тимченко та містить 31 картину і 7 порцелянових виробів. Вхід вільний.

До 8 жовтня — виставка "Київ знаковий" у Нацiональному музеї "Київська картинна галерея", вул. Терещенківська, 9. Представляє цьогорічні курсові проєкти 14-ти студентів кафедри дизайну Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, які досліджують тему розроблення візуального обличчя столиці. Квитки по 50-100 грн. 

До 13 жовтня — фестиваль сучасного колажу Cutout Collage Festival у Центрі сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича, 102-104. До експозиції увійшли аналогові, цифрові та анімовані роботи 96-ти українських і закордонних художників. Квитки по 50-100 грн.

До 14 жовтня — виставка "Створити фільм "Довбуш" у Національній академії мистецтв України, вул. Бульварно-Кудрявська, 20. Показує залаштунки історичного екшена Олеся Саніна "Довбуш" через костюми, ескізи, декорації, реквізит та інші елементи зі знімального майданчика. Вхід вільний.

До 15 жовтня — виставка "Ось-ось" у межах проєкту з творами українських митців про війну "Одне з одним. Просторові діалоги" у Малій галереї Мистецького арсеналу, вул. Лаврська, 10. Складається з нових робіт київських художників Вольта Агапєєва та Діми Толкачова. Вхід вільний. 

До 1 листопада — виставка скульптора Василя Корчового "Неформатна краса" у галереї Art Ukraine Gallery, вул. Столичне шосе, 101. В експозиції — 20 жіночих скульптур, виконаних із каменю та мармуру, зокрема і версія роботи "Впевнена". Вхід вільний.

До 5 листопада — виставка "Моя історія. 32 роки Незалежності" у Музеї Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7. Поєднує 32 артоб'єкти вітчизняних митців, 32 монети та 32 марки, які репрезентують кожен із років незалежної України. Квитки по 70-140 грн.

Читай також: Від Довбуша до Дубовика: виставки вересня, які варто відвідати

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми - 412x412
Вулиці

Майя Двалішвілі

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації