Від Довбуша до Дубовика: виставки вересня, які варто відвідати

Від Довбуша до Дубовика: виставки вересня, які варто відвідати Картина Олександра Дубовика "Крах імперії". Фото: Ілля Прокопенко

У музеях і галереях Києва проходять художні виставки, які варто відвідати у вересні. У цій добірці розповідаємо про деякі експозиції, на які пропонуємо звернути особливу увагу.

Серед цікавих виставок місяця — вибрані картини різних років творчості художника-абстракціоніста Олександра Дубовика, залаштунки створення українського блокбастера "Довбуш" і велике зібрання зразків вітчизняного та закордонного колажу в межах фестивалю. Далі більше про ці та інші проєкти.

Читай також: Цікавий тиждень: куди піти в Києві 11-15 вересня

Виставка Олександра Дубовика "Протистояння"

Виставка Олександра Дубовика Протистояння
Фото: Bouquet Kyiv Stage

У галереї "Хлібня" триває персональна виставка художника Олександра Дубовика "Протистояння". Містить 62 картини, які він написав упродовж 1995-2023 років. Шість із них — створені після повномасштабного вторгнення росії. Експозицію відкрили як один із візуальних проєктів фестивалю високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. 

Олександр Дубовик — видатний художник-монументаліст, людина планетарного світогляду, непересічний мислитель і філософ. Виставка є відображенням творчого та особистого шляху митця і його протистояння — тоталітарній радянщині, кон'юнктурі та подвійним стандартам, імперському рашизму, — зазначено в описі події. 

  • ДЕ? Вул. Володимирська, 24. Національний заповідник "Софія Київська"
  • КОЛИ? До 17 вересня, 10:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 20-50 грн

Читай також: Bouquet Kyiv Stage 2023: як пройшов ключовий фестиваль літа

Виставка-рефлексія "Рими, ритми, розмови"

Виставка Рими, ритми, розмови
Фото: Український Дім

У Національному центрі "Український Дім" працює виставка "Рими, ритми, розмови". Це другий у програмі "Мистецтво змін" експериментальний проєкт, у якому молодь розмірковує про життя в умовах війни. В експозиції об'єднали твори студенток-мисткинь Каті Боклан, Злати Коновалової, Даші Музиченко, Даші Подкопаєвої та Даші Пишної. Загалом 29 робіт — фотографій та ілюстрацій у техніках монотипії й ліногравюри. 

У кожної з авторок нині різне оточення, вони перебувають у різних країнах, за їхніми плечима — різний мистецький досвід. Спільне одне — мінлива реальність, яка спонукає художниць до роздумів.

Роботи мисткинь ведуть за лаштунки особистих рефлексій, пропонують власний погляд на новочасся, доламують зруйнований світ і водночас роблять спробу його зцілити. Це жаско, тремко, зворушливо, — йдеться в анонсі події. 

  • ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український Дім"
  • КОЛИ? До 17 вересня, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 50-100 грн

Виставка "Створити фільм "Довбуш"

Виставка Створити фільм Довбуш
Фото: Національна академія мистецтв України

У Національній академії мистецтв України відкрилася інтерактивна виставка, присвячена історичному екшену "Довбуш" про лідера руху опришків у Карпатах початку 18 століття. Дізнатися про залаштунки найдорожчого українського фільму пропонують через 25 костюмів та їхні ескізи, реквізит, оригінальні розкадровки, фото й відео зі знімального майданчика. Також буде серія екскурсій і майстер-класів. Їх проводитиме не лише режисер Олесь Санін, а й інші представники творчої групи. Зокрема, оператор, композитори, художники-постановники, історичні консультанти. 

Для фільму "Довбуш" десятки художників кіно й сотні майстрів створили цілий світ. Декорації, костюми, зброя та прикраси, ескізи й сторіборди, фото та відеолітопис залаштунків. Той, хто відвідає виставку, сподіваюсь, встигне побачити й відчути любов і відданість, з якими ми знімали історію, що нас надихала, — каже режисер Олесь Санін.

  • ДЕ? Вул. Бульварно-Кудрявська, 20. Національна академія мистецтв України
  • КОЛИ? До 10 жовтня, 11:00-17:00 
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний 

Читай також: Що треба знати про фільм "Довбуш": розповідає режисер

Виставка "Одне з одним. Просторові діалоги. Ось-ось"

Виставка Одне з одним. Просторові діалоги. Ось-ось
Фото: Мала галерея Мистецького арсеналу

У Малій галереї Мистецького арсеналу йде виставка "Ось-ось". Це шоста подія проєкту "Одне з одним. Просторові діалоги", в якому збирають роботи митців про війну. Учасниками нової експозиції стануть київські художники Вольт Агапєєв і Діма Толкачов. У творах вони осмислюють свої відчуття напередодні повномасштабного російського вторгнення та під час блекаутів. Обидва періоди сповнені тривожного очікування та напруги між безсиллям і бажанням спротиву. Мистецьке осмислення власної непевності стає для авторів "зоною контролю посеред постійної невизначеності".

Вольт Агапєєв із Тернополя — мультидисциплінарний художник, багаторазовий учасник виставок і програм в Україні та за кордоном. Найчастіше працює із графікою, медіаартом та графіті.

Діма Толкачов із Малої Виски переважно працює з фотографією. Експериментує з об'єктами, відео та цифровими колажами. Брав участь у виставкових проєктах в Україні та за кордоном, — зазначено в повідомленні кураторів. 

  • ДЕ? Вул. Лаврська, 10. Мала галерея Мистецького арсеналу
  • КОЛИ? До 15 жовтня, 12:00-19:00 
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Фестиваль Cutout Collage Festival

Фестиваль CUTOUT COLLAGE FESTIVAL
Фото: Центр сучасного мистецтва М17

У Центрі сучасного мистецтва М17 проведуть фестиваль сучасного колажу Cutout Collage Festival. Ознайомить з оригінальними аналоговими, цифровими та анімованими творами 96 художників. Серед учасників виставки — Тіберій Сільваші, Олександра Чічкан, Олексій Кондаков, Олексій Малих. А також закордонні митці — Маріса Маестре та Ребека Елізеґі з Іспанії, Морган Джессі Лаппін із США, Маїте Джейн із Бельгії. Також заплановано лекції та майстер-класи з колажу, бесіди з митцями, кінопокази. Тема фестивалю — свобода. 

У наших дослідженнях питання свободи за головний інструмент беремо колаж. Він вбачається нам одним з найбільш прогресивних та "нелімітованих" напрямів мистецтва.

Виставка буде насичена роботами художників із різних країн, які передають свої ідеї та сприйняття світу за допомогою колажу. А майстри з України покажуть, як вони інтерпретують колаж, привносячи в це мистецтво національний колорит та індивідуальний погляд, — говорять засновниці й кураторки заходу Аннет Сагаль, Катя Сита та Ольга Сита.

  • ДЕ? Вул. Антоновича, 102-104. Центр сучасного мистецтва М17
  • КОЛИ? З 15 вересня до 13 жовтня, 11:00-20:00
  • СКІЛЬКИ? 50-100 грн

Читай також: Національна філармонія України: найяскравіші концерти вересня

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації