Від Довбуша до Дубовика: виставки вересня, які варто відвідати

Від Довбуша до Дубовика: виставки вересня, які варто відвідати Картина Олександра Дубовика "Крах імперії". Фото: Ілля Прокопенко

У музеях і галереях Києва проходять художні виставки, які варто відвідати у вересні. У цій добірці розповідаємо про деякі експозиції, на які пропонуємо звернути особливу увагу.

Серед цікавих виставок місяця — вибрані картини різних років творчості художника-абстракціоніста Олександра Дубовика, залаштунки створення українського блокбастера "Довбуш" і велике зібрання зразків вітчизняного та закордонного колажу в межах фестивалю. Далі більше про ці та інші проєкти.

Читай також: Цікавий тиждень: куди піти в Києві 11-15 вересня

Виставка Олександра Дубовика "Протистояння"

Виставка Олександра Дубовика Протистояння
Фото: Bouquet Kyiv Stage

У галереї "Хлібня" триває персональна виставка художника Олександра Дубовика "Протистояння". Містить 62 картини, які він написав упродовж 1995-2023 років. Шість із них — створені після повномасштабного вторгнення росії. Експозицію відкрили як один із візуальних проєктів фестивалю високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. 

Олександр Дубовик — видатний художник-монументаліст, людина планетарного світогляду, непересічний мислитель і філософ. Виставка є відображенням творчого та особистого шляху митця і його протистояння — тоталітарній радянщині, кон'юнктурі та подвійним стандартам, імперському рашизму, — зазначено в описі події. 

 • ДЕ? Вул. Володимирська, 24. Національний заповідник "Софія Київська"
 • КОЛИ? До 17 вересня, 10:00-18:00
 • СКІЛЬКИ? 20-50 грн

Читай також: Bouquet Kyiv Stage 2023: як пройшов ключовий фестиваль літа

Виставка-рефлексія "Рими, ритми, розмови"

Виставка Рими, ритми, розмови
Фото: Український Дім

У Національному центрі "Український Дім" працює виставка "Рими, ритми, розмови". Це другий у програмі "Мистецтво змін" експериментальний проєкт, у якому молодь розмірковує про життя в умовах війни. В експозиції об'єднали твори студенток-мисткинь Каті Боклан, Злати Коновалової, Даші Музиченко, Даші Подкопаєвої та Даші Пишної. Загалом 29 робіт — фотографій та ілюстрацій у техніках монотипії й ліногравюри. 

У кожної з авторок нині різне оточення, вони перебувають у різних країнах, за їхніми плечима — різний мистецький досвід. Спільне одне — мінлива реальність, яка спонукає художниць до роздумів.

Роботи мисткинь ведуть за лаштунки особистих рефлексій, пропонують власний погляд на новочасся, доламують зруйнований світ і водночас роблять спробу його зцілити. Це жаско, тремко, зворушливо, — йдеться в анонсі події. 

 • ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український Дім"
 • КОЛИ? До 17 вересня, 11:00-19:00
 • СКІЛЬКИ? 50-100 грн

Виставка "Створити фільм "Довбуш"

Виставка Створити фільм Довбуш
Фото: Національна академія мистецтв України

У Національній академії мистецтв України відкрилася інтерактивна виставка, присвячена історичному екшену "Довбуш" про лідера руху опришків у Карпатах початку 18 століття. Дізнатися про залаштунки найдорожчого українського фільму пропонують через 25 костюмів та їхні ескізи, реквізит, оригінальні розкадровки, фото й відео зі знімального майданчика. Також буде серія екскурсій і майстер-класів. Їх проводитиме не лише режисер Олесь Санін, а й інші представники творчої групи. Зокрема, оператор, композитори, художники-постановники, історичні консультанти. 

Для фільму "Довбуш" десятки художників кіно й сотні майстрів створили цілий світ. Декорації, костюми, зброя та прикраси, ескізи й сторіборди, фото та відеолітопис залаштунків. Той, хто відвідає виставку, сподіваюсь, встигне побачити й відчути любов і відданість, з якими ми знімали історію, що нас надихала, — каже режисер Олесь Санін.

 • ДЕ? Вул. Бульварно-Кудрявська, 20. Національна академія мистецтв України
 • КОЛИ? До 10 жовтня, 11:00-17:00 
 • СКІЛЬКИ? Вхід вільний 

Читай також: Що треба знати про фільм "Довбуш": розповідає режисер

Виставка "Одне з одним. Просторові діалоги. Ось-ось"

Виставка Одне з одним. Просторові діалоги. Ось-ось
Фото: Мала галерея Мистецького арсеналу

У Малій галереї Мистецького арсеналу йде виставка "Ось-ось". Це шоста подія проєкту "Одне з одним. Просторові діалоги", в якому збирають роботи митців про війну. Учасниками нової експозиції стануть київські художники Вольт Агапєєв і Діма Толкачов. У творах вони осмислюють свої відчуття напередодні повномасштабного російського вторгнення та під час блекаутів. Обидва періоди сповнені тривожного очікування та напруги між безсиллям і бажанням спротиву. Мистецьке осмислення власної непевності стає для авторів "зоною контролю посеред постійної невизначеності".

Вольт Агапєєв із Тернополя — мультидисциплінарний художник, багаторазовий учасник виставок і програм в Україні та за кордоном. Найчастіше працює із графікою, медіаартом та графіті.

Діма Толкачов із Малої Виски переважно працює з фотографією. Експериментує з об'єктами, відео та цифровими колажами. Брав участь у виставкових проєктах в Україні та за кордоном, — зазначено в повідомленні кураторів. 

 • ДЕ? Вул. Лаврська, 10. Мала галерея Мистецького арсеналу
 • КОЛИ? До 15 жовтня, 12:00-19:00 
 • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Фестиваль Cutout Collage Festival

Фестиваль CUTOUT COLLAGE FESTIVAL
Фото: Центр сучасного мистецтва М17

У Центрі сучасного мистецтва М17 проведуть фестиваль сучасного колажу Cutout Collage Festival. Ознайомить з оригінальними аналоговими, цифровими та анімованими творами 96 художників. Серед учасників виставки — Тіберій Сільваші, Олександра Чічкан, Олексій Кондаков, Олексій Малих. А також закордонні митці — Маріса Маестре та Ребека Елізеґі з Іспанії, Морган Джессі Лаппін із США, Маїте Джейн із Бельгії. Також заплановано лекції та майстер-класи з колажу, бесіди з митцями, кінопокази. Тема фестивалю — свобода. 

У наших дослідженнях питання свободи за головний інструмент беремо колаж. Він вбачається нам одним з найбільш прогресивних та "нелімітованих" напрямів мистецтва.

Виставка буде насичена роботами художників із різних країн, які передають свої ідеї та сприйняття світу за допомогою колажу. А майстри з України покажуть, як вони інтерпретують колаж, привносячи в це мистецтво національний колорит та індивідуальний погляд, — говорять засновниці й кураторки заходу Аннет Сагаль, Катя Сита та Ольга Сита.

 • ДЕ? Вул. Антоновича, 102-104. Центр сучасного мистецтва М17
 • КОЛИ? З 15 вересня до 13 жовтня, 11:00-20:00
 • СКІЛЬКИ? 50-100 грн

Читай також: Національна філармонія України: найяскравіші концерти вересня

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про те, що варто дивитися, читати, слухати й не лише

Може бути цікаво

Легендарний військовий із "Азовсталі" проведе благодійне тренування для киян - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Легендарний військовий із "Азовсталі" проведе благодійне тренування для киян

Хто займатиметься усуненням аварії на Дегтярівському шляхопроводі - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Хто займатиметься усуненням аварії на Дегтярівському шляхопроводі

Український бренд CHER'17 випустив першу plus-size колекцію одягу з гуртом KAZKA - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Український бренд CHER'17 випустив першу plus-size колекцію одягу з гуртом KAZKA

В Україні випустили пам'ятні монети, присвячені борщу - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

В Україні випустили пам'ятні монети, присвячені борщу

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації