Цікаві виставки, на яких варто побувати у серпні

Цікаві виставки, на яких варто побувати у серпні Фрагмент картини Людмили Раштанової Air, 2022. Фото: Київська картинна галерея

Які музеї та галереї відвідати в Києві цього місяця? Тиждень тому ми відповіли на це запитання добіркою цікавих нових художніх виставок. У нинішньому матеріалі доповнюємо наш список і розказуємо про іншу п'ятірку експозицій, які так само варто побачити найближчим часом.

Читай також: Цікавий тиждень: куди піти в Києві 21-25 серпня

Поліна Райко. Зникоме

Виставка-документ Поліна Райко. Зникоме
Фото: "Український Дім"

В "Українському Домі" проходить виставка-документ "Поліна Райко. Зникоме". Присвячена творчості представниці наївного мистецтва, яка малювала на межі 1990 і 2000-х років та яку порівнюють із Марією Примаченко і Катериною Білокур. Проєкт є реакцією на руйнування будинку-музею Поліни Райко в Олешках на Херсонщині внаслідок підриву росіянами Каховської гідроелектростанції. Містить фотографії настінних розписів, більшість яких знищила повінь, відеоінсталяцію і фільми про художницю, а також плакати сучасних ілюстраторів. 

  • ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український Дім"
  • КОЛИ? До 27 серпня, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 50-100 грн

Поворот на Ірпінь

Виставка Оксани Цюпи Поворот на Ірпінь
Фото: White World

У галереї White World триває персональна виставка художниці й лялькарки Оксани Цюпи. Тут представлені понад десять текстильних ляльок, створених під впливом досвіду евакуації з Ірпеня Київської області в березні минулого року. Прототипами стали жителі, які намагалися вийти з міста або, навпаки, залишалися. Як зазначено в описі, авторка була учасницею та свідком трагізму вибору між можливістю лишитися на своїй землі та втратою домівки, боротьбою за життя власне і чужих людей та способами пристосуватися до війни. А в її скульптурах увага зосереджена рівною мірою на майстерності виконання та характерах персонажів. 

  • ДЕ? Вул. Євгена Чикаленка, 21а. White World
  • КОЛИ? До 30 серпня, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Стиснуті нескінченністю

Виставка Стиснуті нескінченністю
Фото: Національний художній музей України

У Національному художньому музеї працює персональна виставка Надії Каабі-Лінке — німецької художниці українсько-туніського походження. Тема її проєкту, за описом організаторів, — це відчуття недосяжної нескінченності та звуження актуального простору дії, відсутність орієнтації у світі без горизонту. До експозиції увійшли, зокрема, фотосерія "Стиснуті нескінченністю" та інсталяція "Рай і пекло". Перша демонструє "оптичне звуження геометричного простору, який здається нескінченним". А друга створена в діалозі з історичною архітектурою музею та розповідає про "відчуття втрати здатності твердо стояти на землі".

  • ДЕ? Вул. Михайла Грушевського, 6. Національний художній музей України
  • КОЛИ? До 8 вересня, 12:00, 14:00, 16:00
  • СКІЛЬКИ? 50 грн

Світло крізь темряву

Виставка Ганни Криволап Світло крізь темряву
Фото: Музей Києва

У Музеї Києва проходить персональна виставка пейзажів Ганни Криволап. Складається з 14 олійних картин, створених цього року в межах серії "Горизонти". На них художниця змалювала обриси чотирьох українських міст в умовах зимового блекауту — Києва, Харкова, Дніпра та Львова. Провідна ідея — знаходження світла й надії за темрявою. Як кажуть організатори, роботи впізнавані за широким нестримним мазком, яскравою колористичною гамою та непересічними ідеями.

  • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей історії міста Києва
  • КОЛИ? До 17 вересня, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 40-80 грн

Укріплення

Виставка Укріплення
Фото: Київська картинна галерея

У Київській картинній галереї стартує колективна виставка, присвячена Дню Незалежності та українському опору, вкоріненому в нашу ідентичність. Поєднує картини трьох митців — Людмили Раштанової, Еда Потапенкова та Сергія Корнієвського. За словами кураторів проєкту, Раштанова у своїх творах поміщає образи святих у наше сьогодення. Потапенков порушує актуальні проблеми, запрошуючи до діалогу за допомогою кольорів і контрастних образів. А роботи Корнієвського із серії "Молитва" мають дуалістичне значення: це звернення до Бога й водночас сам процес їх читання.

  • ДЕ? Вул. Терещенківська, 9. Національний музей "Київська картинна галерея"
  • КОЛИ? До 20 вересня, 11:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 50-100 грн

Читай також: Що треба знати про виставку Ганни Криволап "Світло крізь темряву"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації