У Києві покажуть, як вдягалися модні діти з 1820 до 1920 року

У Києві покажуть, як вдягалися модні діти з 1820 до 1920 року Фото: "ТиКиїв"

У Музеї історії Києва 15 березня відкриється виставка "Сто років дитинства", на якій вперше продемонструють коштовну колекцію світського дитячого одягу минулого.

Музей історії Києва разом з Музеєм історії моди зібрали унікальну колекцію дитячих костюмів з 1820 до 1920 року, яка покаже, як змінювалась дитяча мода впродовж ста років.

В експозиції будуть представлені більш як 20 дитячих костюмів, а також цікаві деталі, пов'язані з дитячою модою минулих століть: аксесуари, іграшки, взуття, фотографії. Серед експонатів — весільні віночки, бальні блокноти юних панянок, мініатюрні капелюшки з рукавичками, іграшкові собаки-сейфи, де діти могли ховати цінні речі тощо.

Дітей тоді в сім'ях було багато і вони доношували одяг один за одним до тих пір, поки він мав достойний вигляд, а лиш потім викидали. Тому придбати одяг для колекції в гарному стані майже нереально. Але у нас є така унікальна колекція, і ми раді її показати широкому загалу, — каже засновниця Музею історії моди Марина Іванова.

Гості виставки зможуть дізнатися, якою була дитяча мода два століття тому, чому хлопчики до шести років носили спідниці та плаття, а дівчаток від народження вдягали у тісні корсети, та який вплив мав одяг на дозвілля дітей.

Виставка триватиме з 15 березня до 2 червня у Музеї історії Києва за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 7. Графік роботи — середа-неділя, з 12:00 до 19:00.

Нагадаємо, 15 березня в "Українському домі" у Києві відкриється перша ретроспективна виставка відомої художниці Алли Горської. Експозиція налічуватиме більш як сто творів живопису, графіки, архівних матеріалів та ескізів монументальних робіт з музейних і приватних колекцій.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації