У Києві відкриється перша ретроспективна виставка легендарної Алли Горської

У Києві відкриється перша ретроспективна виставка легендарної Алли Горської Ескіз панно "Боривітер". Фото: archive-uu.com

В "Українському домі" у Києві відкриється перша ретроспективна виставка відомої художниці-шістдесятниці Алли Горської — "Алла Горська. Боривітер".

Відкриття експозиції відбудеться цього четверга, 15 березня, о 18:00. Назва виставки відсилає до мозаїчного панно "Боривітер", створеного Анною Горською у 1967 році у Маріуполі. Під час обстрілів міста російськими окупантами панно зазнало сильних руйнувань. 

Експозиція налічуватиме більш як сто творів живопису, графіки, архівних матеріалів та ескізів монументальних робіт з музейних і приватних колекцій.

Зокрема, відвідувачі зможуть побачити ескізи найвідоміших мозаїчних панно авторства групи Горської, сценографічні рішення вистав Леся Танюка, портрети таких визначних українських діячів як Василь Стус, Іван Світличний, Василь Симоненко, Іван Драч, Ліна Костенко тощо. Крім того, спеціально для виставки митці Олексій Сай і Микола Марусик створили відеосвітлову інсталяцію за мотивами знищеного 60 років тому вітража "Шевченко. Мати".

Нині Україна веде війну не тільки за відновлення своєї територіальної цілісності, а й за власний цивілізаційний вибір. Без шістдесятників та їхньої боротьби за людські й національні права, без їхньої творчості складно уявити сьогоднішню українську державу та культуру. Душею і мотором цього покоління була Алла Горська, — кажуть автори виставки.

Експозиція "Алла Горська. Боривітер" працюватиме в Українському домі до 28 квітня. Побачити її можна буде щодня, крім понеділка, з 11:00 до 19:00. 

Раніше "ТиКиїв" розповідав, які цікаві події відбуватимуться у Києві з 11 до 15 березня. Серед них — концерти гуртів "Друга ріка" та Kalush Orchestra, перший показ фільму "Я, "Побєда" і Берлін" та танцювальне шоу Євгена Кота.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації