У Києві проведуть інтерактивну виставку та міжнародний форум, присвячені Чорнобилю

У Києві проведуть інтерактивну виставку та міжнародний форум, присвячені Чорнобилю Зображення: Unsplash

Напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, 25 квітня, у Музеї історії Києва відбудеться міжнародний CHORNOBYL FORUM 2025.

Європейський інститут Чорнобиля втретє збере провідних українських науковців, експертів, дослідників і ліквідаторів, щоб переосмислити Чорнобиль як виклик не лише історичний, а й сучасний.

Головні теми форуму: реальний стан зони відчуження, нові загрози, спричинені війною, екоцид як зброя, і можливі шляхи відновлення та захисту майбутнього.

Сьогодні Чорнобиль — це не лише про минуле. Це про майбутнє України, її екосистем, пам'яті, науки і безпеки. І це майбутнє прямо залежить від того, як ми вміємо говорити правду, чути експертів і приймати рішення, — каже засновник Європейського інституту Чорнобиля Валерій Коршунов.

Своїм досвідом, знанням і баченням на форумі поділяться:

  • Олена Паренюк — радіобіологиня, старша наукова співробітниця Інституту проблем безпеки АЕС НАН України. Співавторка книги "Страшне, прекрасне та потворне в Чорнобилі".
  • Катерина Шаванова — біологиня, дослідниця, популяризаторка науки, кандидатка біологічних наук, керівниця проєктів R&D Kernel, старша наукова співробітниця Інституту проблем безпеки АЕС НАН України. Співавторка книги "Страшне, прекрасне та потворне в Чорнобилі".
  • Денис Вишневський — зоолог, еколог і радіоеколог, начальник наукового відділу Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Автор низки наукових і публіцистичних матеріалів про Чорнобильську зону, активний популяризатор науки та захисник природної спадщини.
  • Оксана Семенік — історикиня мистецтва, журналістка та дослідниця українського мистецтва. Авторка радіоблогу "Українське мистецтво в іменах" на Радіо Культура та дослідниця Українського музею у Нью-Йорку.
  • Валерій Макаренко — журналіст, який у 1986 році висвітлював події Чорнобильської катастрофи. Зараз очолює міжнародну організацію "Союз Чорнобиль — Фукусіма", що займається захистом прав ліквідаторів, постраждалих від аварій на ЧАЕС та Фукусімській АЕС.
  • Андрій Мізько та Ігор Письменний — пілоти гелікоптера Мі-6, одні з перших ліквідаторів аварії на ЧАЕС. У травні 1986 року брали участь у скиданні свинцевих вантажів над зруйнованим реактором.

Подія розпочнеться о 16:00. Кількість місць на форумі обмежена, тож попередня реєстрація — обов'язкова. Підтвердження реєстрації прийде на вказану адресу електронної пошти. Долучитися до форуму віртуально можна буде завдяки онлайн-трансляції на сайті події.

Також у Музеї історії Києва з 23 до 27 квітня відбудеться виставка, присвячена річниці Чорнобильської трагедії. Там будуть представлені експонати від українських та іноземних митців, які досліджують взаємодію між людиною, природою та технологією.

У просторі експозиції переплітатимуться відеоарт і живопис, віртуальна реальність і саундарт. Особливий акцент зроблять на VR та AR досвіди, які за допомогою VR-шоломів дозволять не просто побачити, а буквально відчути й пережити історію аварії на ЧАЕС. Вхід — вільний.

  • ДЕ? Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7
  • КОЛИ? Форум — 25 квітня, виставка — з 23 до 27 квітня
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний, на форум — за реєстрацією
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації