У Києві відкриється виставка, присвячена українським традиціям відзначання зимових свят

У Києві відкриється виставка, присвячена українським традиціям відзначання зимових свят Фото: Unsplash

Національний музей народної архітектури та побуту України спільно з Музеєм історії міста Києва створили мистецький проєкт "Українська зима: від Романа до Йордана". Він присвячений циклу зимових свят українців, що розпочинається на Романа та закінчується Водохрещем.

У виставкових залах покажуть унікальну фондову колекцію Національного музею народної архітектури та побуту України: різдвяно-новорічну атрибутику львівського етнографа та художника Володимира Шагала, різнорегіональну кераміку, традиційну дерев'яну скорбонку, металеві колядницькі дзвоники, автентичні зимові строї, килимарство, рушники, іконопис, картини наївного малярства Михайла Онацька, Івана Лисенка та інших.

Також виставковий простір буде доповнений витинанками і різдвяними листівками з фондів Музею історії міста Києва та різдвяними роботами сучасних майстрів: Вікторії Філь, Аліни Ходань, Олени Романенко, Ірини Білай та вихованців дитячої студії "Соломія", Наталії Семенюк, Асі Аландаренко, Олени Єременко, Олени Рущак. Будуть представлені в експозиції і сучасні інтерактивні інсталяції.

Українську зиму неможливо уявити й без колядування, щедрування, маланкування. Усі ці традиції реалізують виступи колоритних колективів та майстер-класи з виготовлення різдвяної атрибутики.

  • ДЕ? Київ, Музей історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7
  • КОЛИ? з 29 листопада по 14 січня. Графік роботи: середа-неділя, з 12:00 до 19:00
  • СКІЛЬКИ? Повний квиток — 140 гривень, пільговий — 70 гривень
Афіша

Раніше "ТиКиїв" писав, що Національний музей історії України анонсував низку святкових заходів для дітей до Дня Святого Миколая, Різдва та Нового ріку. З їхнім розкладом можна ознайомитися в нашій публікації.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації