У Києві вперше проведуть фестиваль Liatoshynsky Space 2025: що у програмі

У Києві вперше проведуть фестиваль Liatoshynsky Space 2025: що у програмі Фото надане організаторами Liatoshynsky Space

У Києві протягом січня 2025 року проходитиме фестиваль музики Бориса Лятошинського Liatoshynsky Space 2025. Організаторами виступають Національна філармонія України та Фундація Лятошинського.

У 2025 в Україні відзначатимуть 130 років від дня народження видатного українського композитора та диригента XX століття Бориса Лятошинського. Тож головною метою цьогорічного фестивалю буде посилення уваги до спадку композитора, відкриття нових граней його творчості та акцент на цілісному сприйнятті його доробку.

Програма Liatoshynsky Space 2025 включатиме п'ять подій, що відображають п'ять концепцій фестивалю: Пам'ять, Ідентичності, Генеза, Усвідомленість і Дім. Чотири події відбудуться у Національній філармонії України, а завершальна п'ята — у Меморіальному кабінеті-музеї композитора, що розташований у будинку РОЛІТ.

Програма фестивалю

3 січня. Пам'ять. Камерна музика

У день народження Бориса Лятошинського зіграють твори, які прозвучали на ювілейному концерті композитора у 1965 році. Програму складав сам композитор, до неї увійшли Скрипкова соната та Український квінтет. Виконавці: NotaBene chamber group, Валентина Буграк, Тетяна Гомон.

Концерту передуватиме дискусія: "Українська культура під час світової кризи: шляхи порятунку і самозбереження". У ній обговорять розвиток та промоцію української культури в нашій країні та за її межами, виклики перед українцями в умовах війни та перспективи на період відновлення.

5 січня. Ідентичності. Симфонічна музика #1

Програму концерту включатиме багатостраждальну Другу симфонію, яку розкритикували та заборонили за радянських часів. Також прозвучать Лірична поема пам'яті Рейнгольда Глієра, вчителя і друга Лятошинського.

У дискусії "Радянське чи українське? Українське мистецтво радянського періоду" експерти міркуватимуть над доцільністю постановки цього питання та над проблемами сприйняття нашої історії такою, якою вона була.

8 січня. Генеза. Фортепіанна музика #1

У програмі прозвучать Перша фортепіанна соната Лятошинського та соната сі-бемоль мінор Фредеріка Шопена, який був одним з улюблених авторів українського композитора. Ці два твори виконуватиме у фортепіанному речиталі Максим Шадько.

У дискусії "Підземні ріки майбутнього: українське мистецтво 1920-х" йтиметься про тих, хто рухав українське мистецтво вперед, шукав нові сенси та новаційні форми.

11 січня. Усвідомленість. Симфонічна музика #2

У цей вечір прозвучать Слов'янський концерт та Четверта симфонія Лятошинського. Виконавці: Національний симфонічний оркестр України, художній керівник і головний диригент Володимир Сіренко, соліст Максим Шадько.

Дискусія, що передуватиме концерту, присвячена темі: "Межа прийнятності: російська культура в сучасному українському просторі". На ній обговорять зв'язки з російською культурою у творчості українських композиторів радянського періоду.

26 січня. Дім. Фортепіанна музика #2

Завершальна фестивальна подія відбуватиметься у Меморіальному кабінеті-музеї Бориса Лятошинського, де він мешкав від 1939 року до своєї смерті. На глядачів чекатиме екскурсія будинком РОЛІТ, спілкування з інтелектуалом і піаністом Євгеном Громовим, занурення у фортепіанну музику Лятошинського та його учнів Валентина Сильвестрова і Віталія Годзяцького. Вхід на подію за спеціальними запрошеннями.

Нагадаємо, також протягом січня 2025 року по всій Україні та за кордоном проходитиме Стус-Фест — фестиваль, присвячений життю та творчості поета й дисидента Василя Стуса. У межах фестивалю заплановані 50 подій в Україні та ще 19 країнах світу. До нього долучиться навіть українська антарктична станція "Академік Вернадський". 

Читай також: "Музичні підсумки 2024: повернення Atlas United, ювілейна "Країна мрій" та Brave! Factory на кіностудії Довженка"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації