Виставки, на які варто встигнути до кінця травня

Поділитися

Виставки, на які варто встигнути до кінця травня

Виставки, на які варто встигнути до кінця травня Марія Примаченко "Соняшники з бджолами та горохом" (1963). Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Деякі виставки в київських музеях і галереях завершують свою роботу наприкінці місяця. Але ти маєш ще трохи часу, аби встигнути потрапити на найцікавіші. Які саме — розказуємо нижче. 

Виставка Іванни Стратійчук та Юрія Віслоуха "Напівпровідникові сни"

Виставка Напівпровідникові сни
Афіша Imagine Point

Спробою утопічного бачення майбутнього називають виставку "Напівпровідникові сни". Науково-фантастичний проєкт підготували засновники творчої майстерні Atelier36 Іванна Стратійчук та Юрій Віслоух.

В експозиції ти зможеш побачити твори, створені за допомогою різних видів друку, інсталяції та художні об'єкти. Усі вони відкриті до інтерпретацій. Ключова тема — глобальне майбутнє без війни. Автори уявляють та проєктують світ, де панує гармонія у просторі, цивілізації та між людьми, злиття природи й технологій, вдале співіснування фізичної та цифрової реальності. 

Виставка Сергія Кондратюка "Після блекауту"

Виставка Після блекауту
Афіша: Dymchuk Gallery

Виставка київського митця з Харківщини Сергія Кондратюка "Після блекауту" складається з живопису, графіки та скульптури. Над проєктом художник працював із жовтня 2022-го, коли російські удари по нашій енергетичній інфраструктурі спричинили регулярні аварійні відключення світла і зв'язку. 

У цій серії митець зосередив увагу на вигляді столиці практично без світла. Її відкриває картина "Вечір 10 жовтня 2022", присвячена першому блекауту. Твори Кондратюка — це пейзажі осіннього й зимового знеструмленого Києва, зокрема Подолу. У них передано те, як унаслідок ворожих атак змінювалося місто та його жителі, як світло долало темряву. 

Виставка "Географія витіснення"

Виставка Одне з одним. Просторові діалоги. Географія витіснення
Афіша: "Мистецький Арсенал"

Дев'ять художників стали учасниками п'ятої виставки в серії "Одне з одним. Просторові діалоги". Це проєкт Лабораторії сучасного мистецтва "Мала галерея "Мистецького Арсеналу", що з'явився внаслідок дискусій між представниками мистецької спільноти.

В експозиції — роботи Ярослава Футимського, Антона Саєнка, Катерини Алійник, Нікіти Кадана, Віталія Кохана, Кристини Мельник, Найджела Ралфа. Твори розповідають про землю, пейзаж, мову, а також рефлексують про досвід війни та роль мистецтва в часи катастрофи.

Виставка музейних працівників "На крилах натхнення"

Виставка На крилах натхнення
Фото: Національний заповідник "Києво-Печерська лавра"

Участь у виставці образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва "На крилах натхнення" взяли співробітники Києво-Печерської лаври та музеїв на території заповідника. Багатьох із них творчість підтримувала, надихала та повертала надію в умовах повномасштабної війни.  

Можна подивитися на роботи в різноманітних техніках. Для огляду підготували живопис, графіку, вишивку, бісероплетіння, писанкарство, ботанічну свічку, воскове письмо, гобелен і ручне ткацтво, розпис на тканині та художню обробку деревини. А також зразки літературної й музичної творчості. 

Виставка Марії Примаченко "Людям на радість"

Виставка Людям на радість
Марія Примаченко "Слава України" (1965). Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Понад дві тисячі картин написала народна художниця Марія Примаченко. 650 із них зберігається в колекції Музею декоративного мистецтва України. 22 твори із серії "Людям на радість", за яку Примаченко отримала Державну премію імені Тараса Шевченка, представили на однойменній виставці.

Декоративні, орнаментальні, жанрові й пейзажні композиції з квітами, птахами, звірами та людьми можна побачити у творах циклу 1960-х років. Серед них — "Слава України", "Домашні маки", "Гості у лева", "Ведмеді на пасіці", "Калинові береги" тощо. Народна мудрість і багатий внутрішній світ майстрині розкриваються через філософську насиченість та сонячно-яскраву палітру.

Виставка Надії Харт "Іменем твоїм"

Виставка Іменем твоїм
Афіша: Музей шістдесятництва

Портрети культурних діячів періоду Розстріляного відродження та шістдесятницького руху опору написала київська художниця Надія Харт. Її виставка аналогової графіки "Іменем твоїм" присвячена представникам української інтелігенції, які стали жертвами кремлівського режиму. 

Художниця з графічною точністю передає характер героїв своїх робіт. Серед них — Валер'ян Підмогильний, Василь Стус, Алла Горська, Володимир Івасюк, Григір Тютюнник та інші.

Представлені також твори художниці, написані за період повномасштабної війни. Вони були реакцією авторки на нинішні російські воєнні злочини проти нашої культури. 

Виставка "Ніколи знову"

Виставка Ніколи знову
Афіша: White World

Твори дев'яти митців зібрав у кураторському проєкті "Ніколи знову" художник і засновник центру сучасного мистецтва "Білий світ" Олександр Янович. Містить висловлювання про Другу світову та нинішню російсько-українську війну, виконані в різних видах образотворчого мистецтва. Можна побачити живопис, графіку, фотографії, інсталяції, текстиль.

Автори виставки — Владислав Шерешевський, Матвій Вайсберг, Айдер Муждабаєв, Серж Захаров, Дмитро Коломойцев, Влад, Дмитро та Олександра Кришовські та сам куратор проєкту Олександр Янович. Розкривають теми національної пам'яті, культурної спадщини, сучасної міфотворчості, а також рашизму.

Поштовхом для виставки називають художній об'єкт Айдера Муждабаєва "руzкій квадрат" — оформлений у раму чорний сміттєвий пакет, набитий ватою, як метафора "русского мира".

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації