Догляд за обличчям, що збереже молодість: поради косметолога

Догляд за обличчям, що збереже молодість: поради косметолога Фото: Unsplash

Як доглядати за шкірою, аби вона завжди була здоровою та красивою? Розповідає лікар-косметолог Ірина Пітцик.

Косметолог - Київ
Фото: інстаграм irinapittsyk

Етапи правильного догляду за шкірою обличчя 

Очищення. Це дуже важливий етап у догляді за шкірою, який наші клієнти часто роблять неправильно. Шкіра обличчя потребує регулярного очищення – зранку і ввечері, і воно завжди має бути з водою. Для нормальної та сухої шкіри ми використовуємо молочко або емульсію, яку обов'язково змиваємо водою. Для жирної чи комбінованої користуємося пінкою або гелем.

Догляд за шкірою обличчя
Фото: Unsplash

Тонізація. Це наступний після очищення етап, який не можна пропускати. Якщо ми очистили шкіру і не використали тонік, то порушується водний баланс і можна отримати додаткові проблеми – висипання, сухість, або ж наступний догляд не працюватиме активно. Тонізація готує шкіру до ефективного впливу сироватки чи крему. Існує міф, що міцелярна вода може гарно очистити шкіру, тонізувати її чи навіть зволожити. Насправді міцелярна вода використовується тільки для змивання декоративної косметики.

Якщо очищувати шкіру міцелярною водою, то з часом можна побачити висипання чи навіть акне. А якщо шкіра суха, то вона буде тьмяною, досить нерівною або взагалі швидше старішатиме. Тому міцелярна вода – це не панацея, а тільки демакіяж.

Глибоке очищення шкіри. Дуже важливий етап догляду, який потрібно робити раз на тиждень, а для жирної шкіри обличчя – двічі на тиждень. Зазвичай виконується після основного етапу очищення. Це може бути м'який скраб. Приміром, мені найбільше подобається засіб, що я сама тестувала, – скраб американського бренду Zein Obagi.

Крем для обличчя

Він дуже гарно шліфує шкіру, вирівнює та звужує пори.

Для чутливої або сухої шкіри можна використовувати ензимні детокс-маски, які м'яко розчиняють поверхневі клітини. Такі маски наносимо на 20 хвилин, змиваємо, тонізуємо і наносимо догляд.

Поширені помилки

Чужі поради. Одна з найпоширеніших помилок – побачити якийсь крем у своєї подруги чи блогера і вирішити, що такий треба взяти і собі. Насправді наша шкіра розділяється на типи: нормальна, суха, комбінована, жирна, чутлива. Догляд за нею обов'язково потрібно підбирати за типом своєї шкіри. Бажано, щоб у цьому допоміг професіонал – косметолог, дерматолог.

Одночасне використання засобів різних брендів. Кожен бренд аналізує і вибудовує свій догляд залежно від інгредієнтів і потреб певного типу шкіри. Тому й створюються лінійки для різних типів шкіри. Аби отримати максимальний результат від будь-якого догляду, варто вибирати засоби однієї серії. Тобто очищення, тонізація, глибоке очищення, сироватка, крем для обличчя та для зони навколо очей мають бути одного бренду. Адже застосування засобів різних брендів з різними компонентами може пригнітити та погіршити стан шкіри.

Використання тільки крему для обличчя. Кожній з нас варто не забувати, що необхідно доглядати за шкірою шиї та декольте. Своїм клієнтам я завжди пояснюю, наскільки це важливо – наносити на ці ділянки однакову кількість крему.

Зона навколо очей також потребує індивідуального догляду – вона найчутливіша й першою видає всі ознаки старіння.

Не користуватися кремом з SPF. Дуже важливо захищати свою шкіру від сонячних випромінювань. І креми SPF ми маємо використовувати протягом усього року. Зранку треба наносити крем щонайменше від 15 до 50% SPF – залежно від особливостей та стану шкіри. Якщо вона молода, здорова, то достатньо засобу з показником в 15-20% SPF. Якщо є проблеми з пігментацією, то ранковий догляд має містити 25-50% SPF.

Взагалі ранковий крем має містити в собі доглядові, зволожувальні компоненти та SPF фактор. Або якщо ти користуєшся декоративною косметикою, такою як СС крем то краще тоді мати окремо - зволожувальний крем, а поверх наносити тональний чи СС крем з SPF.

Обов'язковий домашній догляд

Домашній догляд за шкірою обличчя має складатися з усіх необхідних етапів:

  • очищення;
  • тонізація;
  • нанесення сироватки;
  • крем (нічний/денний).

Маю зауважити, що сироватка – найбільш активний доглядовий етап, адже засіб потрапляє у глибокі шари шкіри, тож містить велику концентрацію активних компонентів. Сироватка якраз відіграє центральну роль у розв'язанні певних проблем. Зазвичай одного крему недостатньо, щоб шкіра сяяла й мала молодий, здоровий вигляд. Тому не варто забувати про цей етап догляду.

Для омолодження треба мати активну сироватку з пептидами, вітамінами, різними мікроелементами. Її треба наносити як зранку, так і ввечері. Після сироватки наноситься крем.

Я маю дві улюблені сироватки. Щовечора перед сном наношу сироватку з ретинолом Night Repair бренду Zein Obagi. Ретинол – це омолоджувальний вітамін, похідний від вітаміну А. Він вирівнює, шліфує шкіру, забезпечує її здоровий колір, стимулює утворення колагену. Раджу користуватися ретинолом в осінньо-зимовий період. 

Сироватка для обличчя

Зранку я користуюся сироваткою Lift Up бренду Alissa Beauté, яка зволожує і забезпечує пружність шкіри. Вона забезпечує ліфтинг обличчя.

Сироватка для обличчя

Зимові процедури у косметолога

В осінньо-зимовий період дуже важливо робити професійні пілінги, адже вони стимулюють оновлення шкіри, омолоджують, поліруючи маленькі зморшки. Своїм пацієнтам я рекомендую проходити п'ять процедур пілінгу в осінньо-зимовий період.

Також о цій порі року дуже ефективні лазерні процедури, а саме лазерне омолодження, що запускає природний процес утворення колагену та регенерації шкіри, зміцнює судинки. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації