Які б'юті-процедури варто зробити восени: пояснює дерматологиня Ніна Колот

Які б'юті-процедури варто зробити восени: пояснює дерматологиня Ніна Колот Фото: Getty Images

Восени шкіра потребує особливого догляду після активного впливу сонця влітку. Це ідеальна пора для омолоджувальних і відновлювальних процедур. Яких саме? Розповідає дерматологиня-косметологиня Ніна Колот. 

Ніна Колот Лікарка дерматологиня-косметологиня клініки Outre, спікерка компанії INNOVA (Київ), міжнародна тренерка з інʼєкційних методик омолодження препаратами Restylane (Швейцарія)

Ніно, після літа шкіра у багатьох жінок дуже суха, обгоріла на сонці, з пігментацією, як можна впоратися з цими проблемами?

Основне завдання під час міжсезоння — допомогти шкірі залишатися сяючою, зволоженою, максимально підтримати її та наситити корисними елементами. Після літнього сезону у догляді за шкірою варто зосередитися на зволоженні, роботі з пігментацією та фотопошкодженням, яке проявляється в пониженні тургора, еластичності та загалом якості шкіри. Підхід до такого лікування має бути комплексним і починатися з призначення доглядової косметики, яка підтримуватиме професійні агресивні процедури, зроблені в кабінетах косметологів.

Які процедури (омолоджувальні та доглядові) ви порекомендуєте робити восени?

Із інʼєкційних косметологічних процедур мої улюблені — це ревіталізаційні комплекси препаратів на основі гіалуронової кислоти (тривале зволоження), амінокислот і пептидів (контролює роботу сальних залоз;
відновлює кислотно-лужний баланс (рН) шкіри; підтримує необхідний рівень пружності та еластичності шкіри; допомагає усунути сухість шкіри (живить ліпідний бар'єр); має ефект освітлення пігментації ) та ПДНР ( посилює захисну функцію епідермісу, відстрочку старіння та покращує її зовнішній вигляд).

Другий ефективний спосіб комплексної роботи із фотостарінням — це апаратні методики. А тут мій улюбленець апарат — INMODE з насадкою Lumecca. Це лазерна технологія із застосуванням високоінтенсивного імпульсного світла (IPL) з вибірковим впливом. Процедура допомогає досягти швидкого та вираженого ефекту омолодження, усунути естетичні проблеми  (пігментація та судинні утворення) та відновлення рівномірного тону шкіри.

Чи варто змінювати свій денний та нічний крем восени, і які текстури кремів краще обрати для цього сезону?

Фото: Getty Images

Є така давня тактика «замінити креми під час переходів сезону: денний на нічний і навпаки»... Але зараз варто орієнтуватися на «вузькопрофільність» кремів, а не просто на їх здатність до зволоження. Зважайте на тип шкіри: якщо вона суха, варто обрати більш щільні та маслянисті креми. Якщо шкіра жирна, краще надати перевагу легким текстурам і нежирним формулам. Комбінована шкіра може вимагати більш цільового підходу до різних зон обличчя. Приміром, денні креми містять SPF захист, їх на ніч не потрібно використовувати. Отже, крем — це індивідуальний продукт, вибір якого залежить більше від типу шкіри і її проблем, ніж від сезону.

На які компоненти в косметиці варто звернути увагу?

  • Ніацинамід  — багатофункціональний компонент, який покращує текстуру та тон шкіри, регулює вироблення себуму та усуває почервоніння.
  • Гіалуронова кислота ефективна для зволоження, зменшення запальних елементів, відновлення захисного бар'єру шкіри та розгладжування тонких ліній та зморшок.
  • Компоненти натурального зволожуючого фактора (НУФ) складаються з молекул, що містять амінокислоти, сечовину, молочну кислоту, гліцерин, мінерали, пептиди, гіалуронову кислоту та піроглутамат натрію. НУФ — це глибокий зволожувач шкіри, тому що молекули маленькі та можуть проникати у роговий шар.
  • Цераміди — молекули, які затримують вологу, є природним захистом від забруднень та мікроорганізмів на поверхні шкіри.
  • Вітамін С для шкіри освітлює, освіжає колір обличчя, зупиняє процес в'янення шкіри, добре справляється з акне, постакне та пігментними плямами. А також вітамін Е, який утримує вологу в роговому шарі епідермісу, сприяє оновленню клітин та допомагає боротися з ушкодженнями, які спровокували УФ-промені.
  • Ретинол — називають «золотим стандартом» косметології. Він допомагає прискорити процес оновлення клітин шкіри, який із віком сповільнюється, стимулює синтез колагену та регулює роботу сальних залоз.

Часто, в косметологічній практиці, за умови правильно підібраної домашньої терапії, пацієнти отримують бажаний результат без інʼєкцій і апаратних методик. На це просто йде трохи більше часу.

Підкажіть, у якому віці час починати робити омолоджувальні процедури і чому?

Фото: власний архів Ніни Колот

В косметології немає віку, це така сама галузь медицини як терапія, хірургія тощо. Гострий апендицит або ревматизм трапляються і в дитячому віці. Так ми говоримо про профілактичне або планове лікування тієї проблеми, яка виникла. У мене є безліч пацієнтів, у яких юнацьке акне, що виникло в 12-14 років спровокувало погіршення стану шкіри, і я призначаю їм інʼєкційні методики лікування для покращення стану шкіри раніше, аніж це прийнято у суспільстві. Також враховуємо фактори стресу. Війна — це неймовірний стрес, який впливає на ендокринну систему та провокує старіння в рази швидше. І ті зморшки, які мали б зʼявитись у 30-35 років, турбують пацієнтів вже в 20.

Багато хто вважає, що єдиний спосіб боротьби з ознаками старіння обличчя і тіла — це ін'єкційна косметологія. Чи можна досягти бажаного омолоджуючого ефекту без ін'єкцій?

Фото: власний архів Ніни Колот

Інʼєкції (нейропротеїни (Ботокс/Диспорт), при умові правильно підібраної тактики лікування, дають швидкий видимий  результат. (Вже через 14 діб). Наповнювачі на основі гіалуронової кислоти або гідроксіапатиту кальцію дають ефект наповнення одразу після процедури).

Однак практика показує, що неконтрольоване і непродумане косметологічне втручання не прикрашає зовнішність, а робить людей не схожими на себе, може з'явитися "ефект передутих ляльок!. На своїх семінарах, я завжди починаю навчання, з пояснення того, з яким типом шкіри та старіння пацієнта працює фахівець, кому потрібні наповнювачі, а кому апаратні методики. Не забуваємо, що українські пацієнти, це словʼянська етнічна група з деформаційним типом старіння , якому притаманні набряки шкіри. В таких випадках потрібно ретельно підбирати інʼєкційні методики і розуміти запит пацієнта з можливими варіантами реабілітації.

Чи є необхідність продовжувати використовувати сонцезахисний крем восени, навіть якщо сонце не таке інтенсивне, як влітку? 

Я однозначно рекомендую SPF-захист під час літнього сезону, адже безліч досліджень доводять його ефективність для профілактики старіння та пігментації. Щодо зимового сезону, я не люблю призначати додаткове навантаження на шкіру, адже окрім того, що УФ-індекс взимку мінімальний в наших кліматичних широтах, ще й більшість пацієнтів не перебувають на вулиці стільки часу, щоб УФО подіяло травматично. Краще зосередитись на якісному живленні і зволоженні шкіри за допомогою кремів та засобів для губ.

Назвіть топ-3 помилки домашнього догляду за шкірою, які потім доводиться виправляти разом із косметологом?

Фото: Getty Images

Використання професійних формул косметики в домашніх умовах самостійно (пілінги з високими концентраціями кислот призводять до неконтрольованих опіків, часте використання мікроголкової дермабразії (дермапен) — до потоншення шкіри. Самостійні інʼєкції на дому — це ризик бактеріальних ускладнень, але це квіточки, якщо порывнювати з імовірним влучанням голки в судини і ризиком виникнення некрозів.  

Самостійне призначення інʼєкційних процедур та професыйної косметики неприпустиме!

Дайте експрес-пораду від фахівця, які працедури можна зробити "сьогодні на завтра", якщо завтра важлива подія і потрібно виглядати як королева?

Фото: власний архів Ніни Колот

Якщо говорити про процедуру «вихідного дня», то я ніколи не призначу інʼєкції. Ризик гематом, набряку та алергічної реакції пропорційно збільшується відносно важливості події. Отже, краще сходити на релакс-масаж, лімфодренажну терапію (пресотерапія), зробити доглядову процедуру без використання кислот і агресивних апаратів.

Косметологія — це 50% медицини, а 50% естетики, де лікар повинен бачити пацієнта не лише гарним, але й здоровим! 

Читай також: Час для релаксу: 5 найкращих спа-комплексів Києва   

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Ola_FB.jpg - Ольга Безсонова
Головна редакторка "ТиКиїв". Любов до Києва та журналістики надихає мене бачити інфоприводи на кожному кроці. Вірю в силу слова та його здатність торкатися сердець нашої аудиторії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації