Skin streaming: у чому суть нового тренду краси та чому його варто спробувати
Останнім часом у б'юті-сфері спостерігається чітка тенденція спрощення і мінімалізму. На ринку з'являється все більше засобів 3-4-5-в-1, а серед трендів побільшало процедур краси, що не вимагають використання багатьох доглядових засобів. Наприклад, в моді була тенденція #NoShampooMethod, коли під час миття волосся не використовувалися мийні засоби. Або певний час у тренді тримався принцип skin fasting — коли ти робиш перерву між використанням засобів для догляду за шкірою. Зараз у моді skin streaming. У чому суть тренду, кому це підходить і що головне у догляді за шкірою — розповіла косметологиня мережі салонів краси BACKSTAGE Beauty&Refresh Аліна Салата.
У чому суть тренду Skin Streaming?
Суть його полягає у тому, щоб мінімізувати кількість продуктів у рутинному догляді за шкірою і при цьому зробити його якомога ефективнішим. Про цей тренд ще кажуть: "Менше — значить більше". Тобто тобі не потрібно наносити на шкіру безліч доглядових продуктів, щоб вона сяяла й була здоровою. Треба лише зосередитись на кількох засобах, які повністю відповідають потребам твоєї шкіри, а не бігти купувати чергову новинку, що з'явилася на б'юті-ринку.
Які переваги цього тренду?
По-перше, твоя шкіра відпочиває від численних процедур, масок, кремів і тоніків. По-друге, ти можеш уникнути подразнення шкіри, якщо будеш використовувати обмежену кількість продуктів, що чітко підібрані до твого типу шкіри. По-третє, це значно економить твої гроші. До того ж цей тренд дозволяє зменшити негативний вплив на екологію.
Чому використання надмірної кількості доглядових продуктів — погана ідея?
Такий догляд не допоможе або навіть зробить гірше, якщо використовувати несумісні, неправильно підібрані продукти, що може призвести до чутливості шкіри та порушення її pH. Але якщо б'юті-протокол призначив лікар-дерматолог за потребами саме твоєї шкіри, то він завдяки активним компонентам і правильному зволоженню задовольнить твої потреби.
Чи може взагалі підхід у догляді за шкірою бути мінімалістичним?
Залежно від типу та стану шкіри можна підібрати догляд так, щоб він був максимально ефективним та корисним. У будь-якому випадку я за те, щоб очищення, тонізація та зволоження були не в одному флаконі.
Можна провести паралель із ще одним доволі популярним у сфері краси трендом, що має назву skinimalism. Його ідея полягає в тому, щоб знайти максимально збалансований режим догляду за шкірою без використання невиправданих та непотрібних твоїй шкірі засобів. Тобто головними етапами догляду мають залишитися три кити — очищення, тонізація та зволоження. Саме під ці три фази потрібно добирати засоби. У цьому допоможе косметолог, який вивчить стан твоєї шкіри та надасть корисні індивідуальні поради.
Як відновити шкіру після використання великої кількості засобів для догляду?
Максималізм у підході до догляду за шкірою не завжди гарна ідея, адже все має бути в балансі. Перехід до збалансованого догляду може супроводжуватися різними салонними процедурами, що допоможуть відновити захисний бар'єр шкіри.
Приміром, це може бути плазмотерапія, біоревіталізація та мезотерапія. Такі процедури позитивно впливають на зволоження шкіри, роблять її еластичною, осяяною та підтягнутою.
Які засоби по догляду за шкірою точно мають бути у косметичці?
Щодо засобів, то я б порадила продукти з ніацинамідом, гіалуроновою кислотою та вітамінами групи B. Такі засоби допомагають уповільнити появу зморщок, регулюють вироблення шкірного сала. Вони мають протизапальні властивості й позитивно впливають на колір шкіри. До того ж не забуваємо про засоби з SPF, якими варто користуватися протягом усього року, а не тільки влітку.