Трендове освітлення AirTouch: поради для блондинок від стилістки-перукарки Ірини Жмуд

Трендове освітлення AirTouch: поради для блондинок від стилістки-перукарки Ірини Жмуд Фото: Freepik

AirTouch — це, мабуть, найпопулярніша техніка освітлення волосся у 2024 році. В Києві кожна друга фарбована блондинка обирає освітлення AirTouch. У чому переваги та нюанси цієї техніки? Розповідає артстилістка столичного салону Yeezy Ірина Жмуд.

Ірина Жмуд У 2020 році розпочала працювати в індустрії краси, а з 2023 року працює стилісткою в салоні Yeezy

Як правило, ті, хто хочуть освітлити волосся, спочатку починають шукати референси бажаного результату в інтернеті та читають статті про трендові техніки освітлення. Після цього, як показує досвід, ще більше плутаються і не знають, яку ж техніку обрати — тотал блонд, мелірування, шатуш чи, може, AirTouch?

Фото: власний архів Ірини Жмуд

"Колись на навчанні з колористики викладачка сказала, що є лише 4 техніки фарбування, всі інші — це їхні комбінації під новими назвами. Я повністю погоджуюсь з її словами", — розповідає Ірина Жмуд.

Ці основні чотири техніки освітлення:

●    Шатуш: техніка передбачає начісування невеликих пасм, на які наносять освітлюючий порошок. У підсумку волосся не втрачає своєї якості, виглядає більш об'ємно, а результат не потребує корекції протягом шести місяців.
●    Мелірування: майстер набирає на перукарський планшет тоненькі пасма однакового розміру, застосовує освітлюючий порошок, а потім тонує все волосся. Цей тип освітлення передбачає отримання вираженого рельєфу на волоссі без втрати якості полотна.
●    Блондування: всю довжину пасма освітлюють порошком, а потім тонують. Ця технологія найбільше шкодить якості волосся через те, що освітлюють всі пасма, при цьому метод дає можливість за один день перетворитися з брюнетки у блондинку.
●    Омбре: під час такого фарбування корені волосся залишаються темними, а кінчики світлими. Майстер рівномірно наносить освітлюючий порошок з середини довжини до кінчиків для отримання плавного переходу. Ця техніка шкодить менше, ніж блондування, але й більше, ніж мелірування чи шатуш.

Комбінування технік мелірування, блондування та омбре — це AirTouch. Cаме ця техніка дозволяє зробити грамотну корекцію, не виснажуючи вже знебарвлене волосся. Також, за необхідності, можна працювати в шарах, чого неможливо зробити в інший спосіб.

Фото: Freepik

Чому AirTouch такий популярний?

AirTouch почав набирати популярність приблизно 7 років тому. Часто клієнти приходять не за AirTouch, а просто показують фото, яке фарбування їм подобається, а відповідно до запиту майстер вже обирає техніку. AirTouch частіше надають перевагу ті, хто давно фарбуються у блонд, бо вже знають, що ця техніка, якщо порівняти з іншими, не настільки шкодить волоссю. 

Фото: власний архів Ірини Жмуд

Колорист Володимир Сарбашев у 2017 році вдосконалив класичну техніку мелірування тим, що змінив спосіб набору пасм для освітлення. У техніці AirTouch набір волосся здійснюється за допомогою видування коротких волосинок феном для отримання рівномірного полотна, а не гострим кінцем гребінця. Відповідно, на волоссі можна побачити плавне омбре внаслідок того, що короткі неосвітлені волосинки та освітлені пасма накладаються.

Майстри та клієнти обирають цю техніку з декількох причин: по-перше, AirTouch підходить для будь-якого типу волосся, особливо для тонкого, адже візуально робить його об'ємнішим. По-друге, ця техніка вимагає корекції всього раз на шість місяців, пасма освітлюються частково, а це дозволяє зберегти якість волосся. По-третє, пасма після AirTouch виглядають природними та здоровими навіть через три місяці після фарбування.

Що варто знати перед тим, як зробити AirTouch?

Освітлене волосся вимагає комплексного підходу, який складається з домашнього та салонного догляду, тонування та корекції раз на шість місяців, якщо в тебе AirTouch.

Фото: Freepik

Якщо ти вирішила стати володаркою світлого волосся, потрібно бути готовою до фінансових витрат та виконувати всі рекомендації майстра щодо його догляду. 

У Києві середня вартість AirTouch у салонах краси — від 8000 до 12 000 гривень. Така ціна зумовлена тим, що фарбування триває від чотирьох до шести годин, а для освітлення та тонування використовують спеціальний порошок та фарбу. Потрібно також бути готовою до того, що блонд потрібно тонувати раз на місяць, щоб він виглядав "дорого", і в столичних салонах вартість такої процедури складає 2–3 тисячі гривень. Майстри також рекомендують кожні 14 днів робити салонний догляд та підтримувати результат професійними домашніми засобами. Отож, якщо ти вирішиш стати білявкою, потрібно планувати ці витрати щомісяця.

Догляд, догляд і ще раз догляд

Фото: Freepik

Щоб освітлити волосся майстри використовують порошок, який глибоко проникає в кутикулу волосини та нейтралізує колір меланінових гранул. У результаті структура волосся змінюється раз і назавжди: воно втрачає блиск, міцність та стає чутливим до умов навколишнього середовища. Сонце, вітер та навіть гаряче повітря з фена робить освітлене волосся сухим, внаслідок чого воно може обламуватися. Щоб такого не трапилося, потрібно захищати його від зовнішніх подразників та постійно зволожувати.

Домашній догляд завжди підбирається індивідуально, бо всі ми різні й прагнемо свого результату, але після фарбування перші два тижні варто користуватися засобами із професійних лінійок для фарбованого волосся. Також майстер порекомендує салонний догляд. 

Фото: власний архів Ірини Жмуд

Перш ніж записатися на послугу AirTouch, потрібно подивитися роботи колориста і потім прийти до нього на консультацію, щоб обговорити всі деталі. Вже під час розмови можна зрозуміти чи це твій майстер, чи варто шукати іншого. 

Блонд — не найкращий варіант для експериментів із волоссям, тож рішення щодо кардинальних змін в іміджі треба приймати зважено й разом із професійним колористом. Пошуки "свого" майстра можуть бути тривалими, і не варто соромитись просити у них фотографії робіт "до та після" AirTouch.

Текст: Євгенія Желєзна

Читай також: Які б'юті-процедури варто зробити восени: пояснює дерматологиня Ніна Колот  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації