7 помилок, які заважають схуднути
У деяких людей боротьба із зайвою вагою не припиняється ніколи. Що дужче ми намагаємося позбутися надлишків, тим наполегливіше вони залишаються на звичних місцях. І справа тут не в поганому обміні речовин, на який зазвичай скаржаться охочі схуднути, а в помилках, які роблять майже всі. Розберімось у звичках, які заважають схуднути.
1.Робота вночі
Ми живемо за циркадними біоритмами, згідно з якими вночі та вдень у нас виробляються різні гормони. У темний час доби йде виробіток соматотропного гормону росту, який бере участь у регуляції обміну речовин. При цьому рівень гормону стресу кортизолу, що перешкоджає нормальному процесу жироспалювання, вночі повинен знижуватися.
Часто засиджуєшся за звітами до півночі? Не дивно, що фігура починає потроху розпливатися. Через нічне неспання в організмі відбувається дисбаланс гормонів: кортизолу виробляється занадто багато, гормону росту — мало. А це призводить до накопичення жирових запасів.
2.Корисні перекуси
Кожен адепт-початківець ЗСЖ знає: шкідливі для фігури бутерброди та пончики потрібно замінити сухофруктами та горішками, адже це найкращий варіант перекушування. Впевнені в тому, що роблять все правильно, такі люди можуть з'їсти за раз цілий пакет фініків, кураги або арахісу. Чи мають вони рацію?
Сухофрукти та горіхи дійсно багаті на корисну клітковину, а також містять безліч важливих вітамінів та мінералів. Ось тільки прості цукри, яких чимало в інжирі, родзинках та інших перекусах, можуть звести нанівець всю користь сухофруктів та горіхів. Важливо знати міру і їсти їх потроху. Рекомендована дієтологами норма на день — 30 г.
3.Захоплення газованкою
Напевно, немає людини, яка б сумнівалася в тому, що солодка газованка не корисна, а скоріше шкідлива. І все-таки барвисті на полицях супермаркету виглядають так привабливо! У чому шкода газованки? По-перше, вуглекислий газ, який міститься у таких напоях, стимулює апетит. А по-друге, у газовану воду додають величезну кількість цукру: в 1,5 солодкої газованки може міститися 46 чайних ложок цукру! А це не менш як 750 ккал, іноді й більше.
4.Кава на винос
Зараз модно перед роботою купити в кав'ярні ароматну каву, щоб захопити її з собою в офіс. Але чи знаєш ти, скільки калорій містить, наприклад, капучино? У середньому близько 150–250 ккал! А якщо він ще й із цукром чи карамельним сиропом, то усі 500! До речі, скільки порцій кави ти випиваєш за день? Отож! Так що всі розмови про те, що кава не тільки не шкодить процесу схуднення, а й стимулює його, — великий міф. Як кажуть, не всі напої однаково корисні, і кава, як це не дивно, в тому числі.
5.Потяг до шоколадок
Наприкінці трудового дня так хочеться себе пожаліти й почастувати чимось смачненьким — шоколадкою, морозивом, піцою, картоплею фрі. Шкідлива їжа часом заспокоює, відволікає від неприємних думок, підвищує настрій, позбавляючи емоційного дискомфорту. Але наслідків у такої зневаги до свого здоров'я буде набагато більше — це і зайва вага, і погіршення самопочуття. Водночас магній, завдяки якому ми почуваємося спокійніше після шоколадного батончика, можна знайти і в смузі з висівок, йогурті та полуниці. А вітаміни групи В, які заспокоюють нерви, містяться не тільки в бургері або шаурмі, але і в печінкових оладках, помідорах, моркві, цвітній капусті. До речі, у всіх смажених шкідливих піцах, плюшках та картоплі є триптофан — речовина, з якої в організмі синтезується гормон радості — серотонін. Альтернативними корисними продуктами, що містять триптофан, є банани та індичка.
6.Приймання заспокійливих засобів
Багато заспокійливих препаратів і трав мають побічний ефект — вони замінюють метаболізм: знижують збудливість симпатичної нервової системи, яка впливає на швидкість обміну речовин. Під час приймання заспокійливих засобів знижується м'язовий тонус, отже, зменшується інтенсивність витрати енергії. Пам'ятай про це, навіть якщо препарати тобі призначив лікар. Щоб не набрати зайву вагу, можна зменшити калорійність раціону на 10%.
7.Продукти перед касою
Зараз у кожному супермаркеті перед касою привабливо виставлені яскраві барвисті шоколадки, баночки газованки, чипси. І поки йде черга, рука мимоволі тягнеться до маленького шоколадного батончика — від одного нічого поганого не буде, правда? Однак якщо під час кожного візиту в магазин купувати собі маленьку шоколадку чи баночку коли, то до ожиріння недалеко. Адже навіть в одній баночці енергетичного напою міститься близько 4 чайних ложок цукру!
Додай овочів!
Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, людина на рік повинна вживати ✓м'яса та риби — 89 кг та 14,4 кг ✓овочів і фруктів — 146 кг ✓молока та молочних продуктів — 219 кг.
А фахівці лондонського Імперського коледжу досліджували раціон 2 млн осіб у різних країнах протягом багатьох років і дійшли висновку, що в день потрібно вживати не менш як 5 порцій овочів, фруктів та ягід загальною вагою 400-500 г. Під час вживання 800 г рослинної їжі на день (близько 10 порцій) користі для організму буде у кілька разів більше!
Читай також: Сезон спаржі: корисні рецепти