Де моя талія: 5 шкідливих звичок, від яких росте живіт
Причини появи зайвих сантиметрів на животі бувають різні, але не варто недооцінювати спосіб життя! Деякі звички можуть спровокувати різке набирання ваги та зіпсувати твою талію. З'ясуймо — які!
Брак сну
Брак сну — один із головних ворогів здорового метаболізму, від стану якого залежить не лише фігура, а й здоров'я. За швидкість метаболізму (а також за тривалість та якість нічного відпочинку) відповідає гормон сну мелатонін. І якщо організму його не вистачає, мозок сприймає це як ознаку серйозної кризи й про всяк випадок починає запасати енергію. Звідси "ростуть ноги" емоційних порушень. Тривога, дратівливість, плаксивість — все це стрес, який ми потім заїдаємо.
"Випадкові" калорії протягом дня
Звісно, мало хто бігає з калькулятором і підраховує калорії під час кожного споживання їжі. Але варто розуміти хоча б приблизну калорійність того, що ти кладеш собі до рота протягом дня.
Є продукти, які містять приховану калорійність. Це можуть бути різні напої, зокрема, газовані води, чай чи кава з молоком. З останньою взагалі все цікаво. Сама по собі чорна кава (без молока та цукру) — напій нульової калорійності. Але "чистою" її п'ють не всі. Лате, наприклад, містить від 90 до 200 ккал, капучино — 120 ккал. А якщо ще й додати сиропів — так недалеко і до повноцінного обіду.
У соках часом теж ховається чимало калорій. Найменш калорійний — томатний: 26 ккал на 100 грамів. Найбільш — виноградний та яблучний: 1100 і 900 ккал на літр відповідно. Додай у своє меню горіхи, фрукти, соуси (особливо кетчуп та майонез), і ось ти непомітно з'їдаєш "поміж ділом" приблизно чверть добової норми калорій. Здогадуєшся, де все це відкладеться?
Їжа = винагорода
Ця звичка найчастіше стає головною причиною появи "животика", а боротися з нею найскладніше. Ми часто їмо не тому, що голодні, а тому, що після напруженого робочого дня нам хочеться потішити себе чимось смачненьким: аби відігнати зайві думки та подарувати собі приємні емоції. У результаті продукти зі звичайної їжі перетворюються на засіб від нудьги. Звідси з'являється вже згадана звичка заїдати емоції (особливо негативні), а разом із нею — і "рятувальне коло" на животі.
Потяг до алкоголю
Не всі знають, що алкогольні напої не лише шкідливі для здоров'я, а й досить калорійні. Алкоголь містить лише "порожні" калорії, які не приносять користі організму. Якщо ти регулярно дозволяєш собі зайвий келих солодкого чи напівсолодкого вина, то обмін речовин неодмінно сповільниться. Організм почне не спалювати жир, переводячи калорії в енергію, а накопичувати його. Мікрофлора кишківника також страждатиме, оскільки подібні напої вбивають корисні бактерії. Найшкідливіші для талії: пиво, солодкі лікери та вино.
Великі порції
Часто-густо причиною скупчення зайвого жиру є банальне переїдання. Тоді як дієтологи та лікарі наголошують — їсти треба за розкладом. Не морити себе голодом до вечора, не об'їдатися за один раз так, що хочеться тільки лежати, а їсти з розумними інтервалами та дотримуватися так званої "здорової тарілки".
Уяви тарілку середнього розміру: для чоловіків вона буде трішки більшою, для жінок — дещо меншою. Розділи її подумки на чотири частини. Половину мають складати овочі, 25% — білок, наприклад, шматок індички чи лосося, іще 25% — вуглеводний гарнір. Якщо харчуватися за таким принципом, то цілком реально підтримувати здорову вагу і забути про зайві сантиметри, які не давали тобі спокою.
Читай також: Як боротися з целюлітом у домашніх умовах