Готуємо тіло до літа за допомогою масажів: який обрати?
Щоб підготуватися до літнього сезону, треба починати заздалегідь. Як правило, ми прагнемо підтягнути шкіру, зробити її більш гладкою та пружною. Розпочати інтенсивну програму слід вдома, наприклад, із сухого масажу та правильно підібраного догляду. А посилити ефект допоможе популярний зараз лімфодренажний масаж.
Сухий самомасаж
Один із найпростіших способів покращити вигляд та стан шкіри тіла — це сухий масаж. Шкіра після нього стає гладкою та підтягнутою, а все, що потрібно для процедури — це щітка на довгій ручці зі щетиною з кактуса та 5 хвилин вільного часу на день. Масаж не просто так називається сухим: щітку не треба мочити водою. Це дозволяє добре відлущити шкіру.
Рухати щіткою потрібно знизу вгору: від кісточок до сідниць, від талії до декольте та від зап'ястка до плечей. Рухи робити кругові без сильного натиску. Під час масажу покращується кровообіг, тому шкіра може почервоніти. Завдяки процедурі вона позбавляється огрубілих клітин та краще вбирає доглядову косметику.
Обираємо догляд
Чи правда, що засоби з маркуванням "антицелюлітний" працюють? Так, але не всі! Тому важливо розуміти, які антицелюлітні креми справді ефективні.
Целюліт — це надмірне накопичення жиру на межі дерми та гіподерми (підшкірної клітковини), а також утримання в ній води. Плюс це запалення, накопичення токсинів у жировій тканині та в'ялість шкіри.
Косметика від целюліту може покращувати зовнішній вигляд шкіри, боротися з жировими відкладеннями та активізувати кровообіг. Ефективними вважаються засоби, що містять такі інгредієнти:
- Гліцерин, гідролізовані глікозаміноглікани, кофеїн, теобромін, теофілін. Таке поєднання компонентів чудово справляється з лікуванням локалізованого ожиріння.
- Ментол та ментил нікотинат. Така комбінація дає ефект, який можна порівняти з масажним: підтяжку, тонізацію та зміцнення шкіри. Крім того, вона посилює кровообіг, а отже, надходження необхідних поживних речовин.
- Троксерутин. Винятково м'який інгредієнт, що підтримує здорову циркуляцію крові та лімфи.
- Кофеїн (краще за все в ліпосомальному вигляді). Це відомий ліполітик з багаторазово доведеною ефективністю, зокрема проти жирових відкладень.
- Олія зеленої кави. Надзвичайно дорога та ефективна жирна олія, яка до того ж приємно пахне кавою та доставляє додаткову радість від використання косметики з нею. Олія добре працює в комплексному підході до схуднення: суттєво покращує зовнішній вигляд шкіри, усуває сухість та виконує функцію детоксу: допомагає виводити продукти розпаду (шлаки, токсини).
Лімфодренажний масаж
У боротьбі за гарне тіло та здоров'я стає популярним лімфодренажний масаж, який здатен розігнати лімфу. Ще б пак, адже він позбавляє від набряків, дає відчуття бадьорості та навіть допомагає схуднути!
Кому він підходить? Спортсменам, людям, які ведуть активний спосіб життя, тим, хто стежить за здоров'ям та тонусом своєї шкіри. Але, який вид лімфодренажного масажу обрати, вирішить вже спеціаліст під час консультації.
Показання:
- реабілітація після травм та відновлення після операції;
- лімфостаз;
- поганий психоемоційний стан;
- птоз (опущення) тканин обличчя;
- зниження еластичності шкіри;
- початкова стадія варикозного розширення вен;
- рубці та грубі розтяжки, отримані внаслідок травм;
- повільна регенерація шкіри;
- втрата тонусу, в'ялість шкіри;
- целюліт;
- набряки;
- зайва вага;
- уповільнення метаболізму.
Протипоказаннями для лімфодренажного масажу є захворювання серцево-судинної системи, порушення кровообігу. Перш ніж записуватись на процедуру, обов'язково проконсультуйся з мануальним терапевтом або неврологом-остеопатом.
Лімфа — одна з найважливіших рідин в організмі. Вона сприяє поширенню поживних речовин, лімфоцитів та лейкоцитів усередині клітин, а також виведенню з них побічних продуктів обміну. Якщо внаслідок зниження тонусу кровоносних судин рух лімфи сповільнюється та порушується її відтік, відбувається погіршення зовнішнього вигляду та загального самопочуття. Починаються проблеми зі шлунково-кишковим трактом, дихальною системою, а також порушується імунітет, можуть мучити часті застуди. На зовнішньому вигляді застій лімфи позначається насамперед появою набряків, синців під очима, целюліту, шкірних висипань та зайвої ваги.
Причинами, що порушують лімфоток, є малорухливий спосіб життя, хронічне недосипання, часті стреси та неправильне харчування. Провести детоксикацію та позбутися наслідків зашлакованості організму допоможе ручний лімфодренажний масаж тіла. Виконуючи процедуру, масажист працює не тільки з поверхневими тканинами, але й з більш глибокими судинами в ділянці грудної клітки, живота й тазу. Середня ціна на ручний лімфодренажний масаж в столиці — від 400 до 1500 грн за 60 хвилин.
Важливо вибрати фахівця, який добре знає анатомію та впливає на організм лише під час руху лімфи. Інакше можуть залишитися синці, з'явитися маленькі червоні цятки на шкірі. Можливий навіть розрив капілярів.
Апаратні різновиди лімфодренажного масажу
При вакуумному методі використовують насадки, такий масаж нагадує лікування медичними банками, і тіло швидко позбавляється зайвої рідини. Відбувається це завдяки посиленню роботи лімфострумів, яке досягається шляхом зниження тиску в насадках. Середня ціна в Києві — від 300 до 1900 грн за 30 хвилин. При мікрострумовому дренажі застосовують імпульсний струм, що подається через кілька електродів. Ця техніка абсолютно безболісна і виводить з організму зайву рідину, що призводить до зниження ваги. Середня ціна в столиці — від 500 до 2500 грн за 90 хвилин.
У пресотерапії використовується тиск стисненим повітрям. Він розганяє кров, посилюючи лімфодренаж. Для цієї техніки застосовуються своєрідні чоботи або штани, що за своєю фактурою схожі на манжету тонометра, що наповнюється повітрям. Середня ціна в Києві — від 350 до 1500 грн за 30-40 хвилин.
7 позитивних ефектів
- Завдяки вібраціям від лімфодренажного масажу прискорюється відтік лімфи, нормалізується живлення клітин та їх кисневе насичення.
- Поліпшується робота серця та судин, а отже, кровообіг та загальне самопочуття.
- Оптимізується імунна функція клітин та шкіри. Колір обличчя стає свіжішим, а шкіра починає сяяти.
- Підвищується пружність та еластичність шкіри. Візуально вона здається більш гладкою та молодою.
- Знижується маса тіла. За певної регулярності (в середньому 10–12 сеансів, по 2–3 на тиждень) та правильності виконання масаж дозволяє покращити фігуру.
- Зменшується набряклість. Як локально, в області стегон або живота, так й при загальній затримці води в організмі в цілому. До речі, через неї може з'явитися пара зайвих кілограмів, які не піддаються дієтам.
- Відновлюється робота нервової системи, у тому числі шляхом розслаблення, що досягається власне від масажу.
Багато хто порівнює лімфодренажний масаж із класичним та антицелюлітним, але це далеко не так. Лімфодренаж націлений на вузли та напрям струму рідини, тоді як антицелюлітний спрямований на "розбивання" жирових клітин, а класичний — на розминання м'язів.
Читай також: Лазерна епіляція: що треба знати, якщо хочеш, але все ще не наважуєшся.