Краса та здоров'я: як досягти гарної постави

Краса та здоров'я: як досягти гарної постави Фото: Unsplash

Ти можеш навіть не підозрювати, наскільки постава може впливати не тільки на твій зовнішній вигляд, але й на здоров'я в цілому. Люди, які живуть з постійними болями у спині, добре розуміють наскільки це погіршує якість життя. Але проблеми з поставою — це не вирок і ми знаємо, як з цим впоратись. А точніше, про це знає health-експертка з медичною освітою Уляна Вернер

Від чого залежить гарна постава? 

Гарна постава залежить від комбінації кількох факторів, включаючи м'язовий баланс, силу, гнучкість, координацію та свідоме ставлення до свого тіла. Найчастіше причинами розвитку гіперкіфозу, сколіозу, гіперлордозу, холки та гриж є такі прості речі як: 

  • неправильне взуття — носіння некомфортного, несправного або тісного взуття впливає на механіку ходьби та руйнує поставу; 
  • неправильне носіння сумки — коли ти довгий час неправильно носиш важкі сумки (на одному плечі, в одній руці) — це призводить до розвитку функціонального сколіозу; 
  • необладнане робоче місце — неправильне положення спини під час роботи призводить до викривлення хребта, зниження міцності м'язів спини, збільшення навантаження на диски хребта; 
  • неякісний матрац — вибір матраца, який не підтримує нормальне положення хребта, може призводити до надмірної кривизни під час сну.   
Фото: Unsplash

Сильні та гнучкі м'язи, які розташовані симетрично навколо спини, живота і таза, допомагають підтримувати хребет. Нерівномірна підтримка м'язів може призвести до дисбалансу та погіршення постави. До речі, навіть неправильний прикус може впливати на поставу. Прикус — це спосіб, яким верхні та нижні зуби з'єднуються під час закриття рота. Якщо прикус неправильний, то це може призвести до низки проблем, які впливають на поставу та фізичний стан. 

Які корисні звички позитивно впливають на поставу? 

Існує кілька корисних звичок, які можуть позитивно впливати на поставу та загальне здоров'я. Будь уважніший до своєї постави в повсякденному житті. Спостерігай за тим, як ти сидиш, стоїш та ходиш. Намагайся підтримувати правильне положення спини, голови та плечей. 

Фото: Unsplash

Правильна організація робочого місця може допомогти уникнути неправильних позицій тіла, які можуть впливати на поставу. Налаштуй стіл та стільці так, щоб вони відповідали твоїм потребам. Під час фізичних вправ намагайся думати про свою поставу. Це може допомогти підтримувати правильне положення тіла під час тренувань. 

До того ж додавай у свою рутину регулярні фізичні вправи — сильні та гнучкі м'язи допомагають підтримувати гарну поставу. М'язи кора (м'язи живота та спини) відіграють важливу роль у підтримці гарної постави. Включи в тренувальну програму вправи для зміцнення цих м'язів. 

Крім того, схильність до нахилу голови під час використання смартфонів та комп'ютерів може також впливати на поставу. Спробуй підняти пристрій на рівень очей, щоб уникнути надмірного нахилення голови. Коли ти сидиш, намагайся тримати спину прямою та тримати ноги на підлозі або на підставці. Стілець повинен бути підігнаний під твій зріст так, щоб коліна були близько до рівня стегон. 

Якщо тобі доводиться підіймати важкі предмети, то роби це правильно — зігни коліна, тримай спину прямою та підіймай предмет силою ніг.  

Які вправи треба виконувати для гарної постави?  

Для того, щоб прибрати сутулість, нам потрібен комплексний підхід. В першу чергу — це вправи для зміцнення м'язів спини, комплекс для укріплення кору, робота із мобільністю суглобів, укріплення м'язів тазового дна та комплекс від затисків та спазмів. У мене є відео з прикладами вправ та поясненнями їх виконання, які тобі в цьому допоможуть.  

 
Чи можна якось покращити поставу, якщо з цим біда? 

Так, звичайно, проблеми з поставою це не вирок. Якщо ти введеш у своє життя свої корисні звички, то вони допоможуть тобі в покращенні постави. При регулярному дотриманні цих правил, вже через місяць отримаєш перший помітний результат.  

Фото: інстаграм Unsplash

Зверни увагу, що кожна людина має свої особливості й підходи до покращення постави можуть відрізнятися. Якщо ти маєш конкретні проблеми з поставою, постійні болі в спині, спазми та дискомфорт, то тобі варто звернутися до медичного фахівця для консультації та рекомендацій. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
79839570_2395540303889276_1976661782046965760_n.jpg - Юлія Бражнік
Люблю Київ, полюбляю моду, мистецтво та все цікаве, гарне, неординарне і корисне. Все, що буду дізнаватися сама — розповідатиму тобі. Сподіваюся, мої матеріали принесуть тобі користь!

Може бути цікаво

У Києві почалися відключення світла: графік - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

У Києві почалися відключення світла: графік

У Солом'янському районі встановлюють світлофори на нерегульованому пішохідному переході - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

У Солом'янському районі встановлюють світлофори на нерегульованому пішохідному переході

Блекаут-валізка: що потрібно зібрати кожному на випадок відключення світла? - 412x412
Це Київ

Михайло Пилипчук

Блекаут-валізка: що потрібно зібрати кожному на випадок відключення світла?

У Києві засіяли декоративні луки, які не потребують скошування - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У Києві засіяли декоративні луки, які не потребують скошування

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації