Жіночі інтимні пластичні операції: процедура, яку має пройти кожна жінка після пологів
Гінекологічні пластичні операції є досить популярними в світі. Деякі з них проводять так само часто, як ринопластику (пластика носа) чи блефаропластику (пластику повік), чи фейсліфтинг (омолодження обличчя), ліпосакцію (видалення жиру) або мамопластику (пластика грудей).
Які існують напрями жіночої інтимної пластики, в чому особливість кожної операції, та чому про деякі варто задуматись кожній жінці, особливо після пологів. Ми запросили гінеколога вищої категорії медичного центру CALM, акушера-гінеколога та гінеколога-ендокринолога Ліну Ірху.
Війна навчила жінок не жити з синдромом відкладеного життя, вважає гінекологиня Ліна Ірха. Окрім того, інтимне здоров'я та краса впливають на впевненість жінки не лише у своїй привабливості, але й на її психологічний стан та можливість отримувати задоволення від статевої близькості.
Виділяють два напрямки жіночих інтимних пластичних втручань: естетичні та функціональні.
Метою естетичних операцій є змінити зовнішній вигляд вульви, наприклад, корекція форми малих чи/та великих статевих губ (лабіопластика), корекція промежини (перинеопластика) чи освітлення інтимної зони. Тоді як функціональні втручання позбавляють жінку таких проблем, як нетримання сечі та повертають пружню форму вагіні після пологів (вагінопластика).
Які бувають естетичні інтимні жіночі операції?
Такі операції корегують зовнішній вид вульви, що дозволяє жінкам почуватись більш впевненими під час інтимної близькості.
Жінкам може не подобатись природна форма їхніх малих статевих губ. Гінеколог-естетист допоможе скоригувати форму чи прибрати зайву довжину тканин.
Так само можна скорегувати форму великих статевих губ, або з часом та через гормональні зміни в організмі жінки їх можна зробити більш пружними. Для цього лікар робить ін'єкцію гіалуронової кислоти або філінг власною жировою тканиною.
Також популярною естетичною операцією в жінок після пологів є корекція промежини. Її суть в тому, щоб підняти промежину та прибрати післяпологові рубці.
Ще одна популярна естетична маніпуляція — освітлення інтимної зони. Основні методи: спеціальні пілінги для інтимної зони, апаратне фотовисвітлення та лазерне висвітлення за допомогою ербієвого лазера. Вибір методу залежатиме від віку пацієнтки та рекомендацій лікаря після консультації.
Які бувають функціональні інтимні гінекологічні операції?
Це, зокрема, післяпологове звуження вагіни та корекція стресового нетримання сечі. Їхня актуальність також зростає з віком, з настанням менопаузи, наприклад, або після народження дітей.
Після пологів вагінальна трубка стає менш еластичною. Вхід до вагіни та сама піхва розширюються, а від цього, своєю чергою, зменшується чутливість та можливість жінки отримувати задоволення від інтимної близькості. Адже для фізіологічно здорового статевого акту має бути нормальний обхват піхвою статевого члена.
Також при розширеній піхві до вагінальної трубки може потрапляти повітря, розвиватися нетримання сечі та порушення процесу дефекації. Все це викликає, щонайменше, дискомфорт та невпевненість жінки у своїй привабливості та здоров'ї, а також подальші неприємні та хворобливі зміни її тіла.
Синдром стресового нетримання сечі потребує вчасного лікування. Для цього може застосовуватись, зокрема, лазерна корекція. Якщо при цьому немає опущення стінок вагіни, а є тільки нетримання сечі, то гінеколог-естетист робить жінці парауретрально уколи філерів чи гіалуронової кислоти. Третій метод лікування оперативний, це пластика передньої стінки вагіни, де лікар встановлює петлю-стрічку під уретрою.
Часто жінки спершу звертаються за функціональними втручаннями, щоб скорегувати дефекти чи позбутися дискомфорту. Але оскільки вони вже наважилися на втручання, то естетичні маніпуляції роблять також. Це дозволяє зекономити час на відновлення після операцій та кошти (за анестезію та роботу лікарів).
Реабілітація після інтимних операцій
Оскільки більшість з них, особливо естетичних, є малоінвазивними чи не інвазивними, то відновлення після них нетривале та безболісне.
Порівняно з мамопластикою (корекція форми грудей), де відновлення триває місяць й жінкам забороняють підіймати руки й напружувати м'язи грудної клітки, після інтимних операцій багато пацієнток, за досвідом Ліни Ірхи, навіть не п'ють додаткові знеболювальні після маніпуляцій.
Яка гінекологічна процедура рекомендована всім жінкам?
Гінекологиня Ліна Ірха рекомендує всім жінкам після пологів пройти тренування м'язів тазового дна. Адже за час вагітності жінки набирають вагу, що збільшує тиск на їхнє тазове дно, через що його м'язи втрачають пружність. Також під час пологів та проходження дитини через пологові шляхи матері, м'язи її піхви розтягуються й спеціальні вправи допоможуть їм швидше повернутись до стану норми. Відновлення можна починати вже за 2 місяці після пологів.
Це всім відомі вправи Кегеля, але наразі існує апарт Кегеля, або Кегель-трон. Вправи робляться сидячи, вдягнутими, за допомогою магнітних імпульсів апарат тренує м'язи тазового дна, поки жінка на ньому сидить до пів години. Це дозволяє не лише повернути тонус м'язів, але й скорегувати післяпологове нетримання сечі на першій стадій. Рекомендований спеціалістами курс — 10 процедур, по 2 або 3 рази на тиждень.
Всі операції та вправи на Кегель-троні можна зробити та пройти в медичному центрі CALM.