13 фактів про Національний центр Довженка

13 фактів про Національний центр Довженка Фото: dovzhenkocentre.org

Уже декілька місяців Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) переживає складні часи, адже його існування було під загрозою. Постійні скандали довкола установи пов’язані з реорганізацією (а перед цим – ліквідацією) Центру за ініціативою Держкіно, незаконними обшуками, призначенням кінолога на посаду гендиректора, рейдерським захопленням та іншими неприємними подіями.

Проте Довженко-Центр продовжує свою роботу завдяки відданим своїй справі працівникам та небайдужим активістам. Сьогодні ми зібрали 13 фактів про державний фільмофонд України.

Знайомся – Довженко-Центр!

  1. Національний центр Довженка було створено після проголошення Незалежності України. Його головна мета – зберігання, дослідження та популяризація українського кіно.
  2. Колекція Довженко-Центру налічує понад 60 283 одиниць зберігання кіноматеріалів українського виробництва. 
    Фото: dovzhenkocentre.org
  3. У 2015/2016 роках Довженко-Центр отримав друге дихання. Почалося реформування Центру. Ідея полягала в тому, щоб перетворити промислове підприємство на культурну установу. У 2019 році було оголошено, що реформи пройшли успішно.
  4. У 2015 році у Довженко-Центрі було засновано Музей кіно. 
    Фото: dovzhenkocentre.org

     

  5. У Центрі працює спеціальна установа – кіноархів, який займається архівною, науковою та програмною діяльністю. Саме він підтримує зв’язок з кінофестивалями, а також з Міжнародною федерацією кіноархівів.
  6. Єдина державна кінокопіювальна лабораторія розташована тут, у Довженко-Центрі.
  7. У Довженко-Центрі є своя перформативна платформа – Сцена 6. Вона надає послуги з організації заходів, проводить театральні та хореографічні вистави, співпрацює з незалежними театрами, проводить концерти та кінопокази, семінари та творчі зустрічі.
  8. У фільмофонді зберігають усі українські фільми, які вийшли після 1992 року. Наприклад, фільми радянського періоду здебільшого зберігалися на контратипах або позитивних плівках.
  9. Довженко-Центр постійно співпрацює з кінотеатрами "Жовтень" та "Кіно42", влаштовуючи покази українського кіно. У березні триває програма "Ніжне, пристрасне, палке", на якій уже демонстрували фільми: "Дорогою ціною", "Чи вмієте ви жити?", "Весна на Зарічній вулиці", "Білий птах з чорною ознакою" та інші. 
    Фото: інстаграм dovzhenko_centre

     

  10. У Довженко-Центру є власна крамниця, де ти можеш придбати книжки про мистецтво кінематографу, диски з фільмами для своєї колекції або ж різні сувеніри.
  11. Довженко-Центр постійно влаштовує онлайн-покази. Наприклад, зараз у програмі "Мультфільм тижня". 
    Кадр з мультфільму "Рукавичка"

     

  12. Довженко-Центр разом зі Спілкою кінокритиків України та незалежними кіноекспертами створили рейтинг 100 найкращих фільмів в історії українського кіно. Ознайомитись із ним можна за посиланням
     
  13. Найстарішому фільму, який зберігається в Довженко-Центрі, 114 років.
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації