13 фактів про Національний центр Довженка

Поділитися

13 фактів про Національний центр Довженка

13 фактів про Національний центр Довженка Фото: dovzhenkocentre.org

Уже декілька місяців Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) переживає складні часи, адже його існування було під загрозою. Постійні скандали довкола установи пов’язані з реорганізацією (а перед цим – ліквідацією) Центру за ініціативою Держкіно, незаконними обшуками, призначенням кінолога на посаду гендиректора, рейдерським захопленням та іншими неприємними подіями.

Проте Довженко-Центр продовжує свою роботу завдяки відданим своїй справі працівникам та небайдужим активістам. Сьогодні ми зібрали 13 фактів про державний фільмофонд України.

Знайомся – Довженко-Центр!

 1. Національний центр Довженка було створено після проголошення Незалежності України. Його головна мета – зберігання, дослідження та популяризація українського кіно.
 2. Колекція Довженко-Центру налічує понад 60 283 одиниць зберігання кіноматеріалів українського виробництва. 
  Фото: dovzhenkocentre.org
 3. У 2015/2016 роках Довженко-Центр отримав друге дихання. Почалося реформування Центру. Ідея полягала в тому, щоб перетворити промислове підприємство на культурну установу. У 2019 році було оголошено, що реформи пройшли успішно.
 4. У 2015 році у Довженко-Центрі було засновано Музей кіно. 
  Фото: dovzhenkocentre.org

   

 5. У Центрі працює спеціальна установа – кіноархів, який займається архівною, науковою та програмною діяльністю. Саме він підтримує зв’язок з кінофестивалями, а також з Міжнародною федерацією кіноархівів.
 6. Єдина державна кінокопіювальна лабораторія розташована тут, у Довженко-Центрі.
 7. У Довженко-Центрі є своя перформативна платформа – Сцена 6. Вона надає послуги з організації заходів, проводить театральні та хореографічні вистави, співпрацює з незалежними театрами, проводить концерти та кінопокази, семінари та творчі зустрічі.
 8. У фільмофонді зберігають усі українські фільми, які вийшли після 1992 року. Наприклад, фільми радянського періоду здебільшого зберігалися на контратипах або позитивних плівках.
 9. Довженко-Центр постійно співпрацює з кінотеатрами "Жовтень" та "Кіно42", влаштовуючи покази українського кіно. У березні триває програма "Ніжне, пристрасне, палке", на якій уже демонстрували фільми: "Дорогою ціною", "Чи вмієте ви жити?", "Весна на Зарічній вулиці", "Білий птах з чорною ознакою" та інші. 
  Фото: інстаграм dovzhenko_centre

   

 10. У Довженко-Центру є власна крамниця, де ти можеш придбати книжки про мистецтво кінематографу, диски з фільмами для своєї колекції або ж різні сувеніри.
 11. Довженко-Центр постійно влаштовує онлайн-покази. Наприклад, зараз у програмі "Мультфільм тижня". 
  Кадр з мультфільму "Рукавичка"

   

 12. Довженко-Центр разом зі Спілкою кінокритиків України та незалежними кіноекспертами створили рейтинг 100 найкращих фільмів в історії українського кіно. Ознайомитись із ним можна за посиланням
   
 13. Найстарішому фільму, який зберігається в Довженко-Центрі, 114 років.
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації