Кіт, жаба та малюки — засновники Києва: оригінальні пам'ятники Києва

Кіт, жаба та малюки — засновники Києва: оригінальні пам'ятники Києва Фото: kyiv.comments.ua

Київ — місто, вкрите архітектурними та скульптурними перлинами, що вражають як туристів, так і місцевих жилетів. Давня історія нашого міста переплітається з історичними подіями, оповитими легендами, та великими культурними досягненнями талановитих людей, які закарбували свої імена в нашій історії. Звичайно, кияни здавна прагнули зберегти пам'ять про минуле та вшанувати видатних особистий чи певні події завдяки незвичайним пам'ятникам.

Деякі з цих пам'ятників відомі по всьому світу, а про деякі не знають навіть місцеві жителі. Саме про такі пам'ятники ми хочемо розповісти тобі в сьогоднішньому матеріалі.

Кіт Пантелеймон

Блукаючи біля Золотих воріт, ти обов'язково звернеш свою увагу на головну браму міста, проте поряд із нею можна побачити одну милу цікавинку — пам'ятник коту Пантелеймону.

Його часто плутають з відомим котом Бегемотом, проте це груба помилка. Адже пам'ятник був встановлений на честь перського кота, який свого часу "працював" у ресторані "Остерія Пантагрюель" поблизу Золотих воріт. Він зустрічав гостей та стежив, щоб у кожного, хто відвідує ресторан, був гарний настрій. Проте одного разу заклад охопила пожежа, і кіт, який вже встиг стати справжнім його талісманом, не вижив. На згадку про Пантюшу й було встановлено пам'ятник. За міською легендою, він дарує удачу тому, хто потримає його одночасно за вухо та хвіст.

  • ДЕ? Біля Золотих воріт
Фото: moow.life

Малюки — засновники Києва

Якщо ти вже бачив пам'ятний знак на честь заснування Києва, присвячений братам Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либідь, то радимо звернути увагу на інший, не менш цікавий пам'ятник малюкам — засновникам Києва, яких останнім часом вбирають у різні костюми. Маленькі засновники Києва граються на стилізованій мапі міста — це дуже мило.

  • ДЕ? Поштова площа
Фото: фейсбук volodymyr.zhuravel

Пам'ятник Кузьмі Скрябіну

Цей пам'ятник розташований не у самому Києві, проте заслуговує на особливу уваги. У житловому комплексі "Петрівський квартал" ти можеш знайти бронзовий пам'ятник Кузьмі Скрябіну. Колись Андрій Кузьменко був обличчям цього житлового кварталу та навіть збирався придбати там квартиру.

  • ДЕ? Село Святопетрівське, Бучанський р-н
Фото: "Петрівський квартал"

Пам'ятник жабі

Жаба вагою у 6 тонн дивує усіх прохожих, адже вона має декілька облич. Пам'ятник жадібності чи, навпаки, символ матеріального добробуту — трактувати його символізм можна по-різному.

Бронзова жаба стоїть на монетах різних країн, ділитися ними вона не збирається, проте якщо ти бажаєш — можеш закинути монетку для жаби від себе. Одного дня вона наповниться монетами, і спрацює спеціальний механізм, влаштований у неї всередині. Тоді жаба перевернеться і той, хто кинув останню монетку, отримає все, що жаба збирала роками.

Радимо розгледіти пам'ятку уважніше та пошукати різні обличчя, сховані на ній. І будь обережним — коли йде дощ, жаба може плюватися. Щоправда, теж завдяки вбудованому механізму.

  • ДЕ? Вул. М. Грушевського, 1-б. Поряд із Музеєм води
discover.ua

Пам'ятник каштанам

Погодься, якби Київ не мав пам'ятника, присвяченого одному з найголовніших символів міста, це було б дивно, так? Київський пам'ятник каштанам встановлений 1 червня 2009 року, у Всесвітній день захисту дітей. 89 киянок, які народили саме у цей день, отримали сертифікати, що дають дозвіл висадити каштани у парку.

  • ДЕ? Маріїнський парк
Фото: walking.kiev.ua

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації