Хто переміг у конкурсній програмі "Грантова програма 2024 "Ти та Київ" для молодих митців?
Оголошуємо трьох переможців "Програми № 1" для дизайнерів, ілюстраторів та художників Конкурсної програми "Грантова програма 2024 "Ти та Київ", спрямованої на підтримку молодих митців. Знайомимося!
🥇 місце: Любов Стегнієнко
Народилася 1995 року в Донецьку, з 2004 року живе в Києві. Нині працює ілюстраторкою та графічною дизайнеркою в українському медіа "ШоТам" і реалізовує проєкти в напрямку анімаційних колажних відео. Має успішні кейси в Україні та за кордоном (США, Туреччина, Іспанія, ОАЕ).
Наше улюблене місто — це відображення нас. Ми є відображенням Києва. Київ — це він, вона, воно, вони. Це місто, що об'єднує людей різних релігій, світоглядів, вікових категорій, орієнтацій і кольорів шкіри. Київ викликає безліч емоцій: він надихає, вчить і оберігає нас. Незламний, вічний, неповторний.
Так Любов описує свій переможний проєкт, серію мистецьких колажів — ось вона:
Нагорода за 1 місце. Любов Стегнієнко отримає 50 000 грн на власні потреби. А ще — співпрацю з менторкою програми "Ти та Київ" Наталією Синєпуповою у створенні візуальних історій у колажах для календаря на 2025 рік та власної поштової марки.
🥈 місце: Марина Піддубняк
Заявка Марини лаконічна. За її словами, вона не уявляє себе без колажів: займається ними майже 5 років, створює їх для L`officiel Ukraine. За цей час вийшла збірка віршів, оформлена колажами дівчини — ця робота потрапила до німецького видання Slanted. Також її роботи публікували у швейцарському Numero Switzerland та американському The Flesh Magazine.
Ідея конкурсного проєкту Марини — популяризувати театри Київщини, виокремивши з них 12, які вразили її найбільше.
До війни я не бачила такого потоку людей у театрах, була завжди в майже напівпорожніх залах. А зараз на деякі вистави складно зловити квиток навіть на декілька місяців уперед. Мені стало цікаво дослідити цей феномен та дізнатися все про театри нашого міста, їхню історію, що відбувається з ними під час війни, — каже Марина.
🥉 місце: Олександра Федосова
Олександра навчається на кафедрі художнього скла у Львівській національній академії мистецтв на третьому курсі. Активно популяризує українську культуру. Зокрема була учасницею відеопроєкту про творчість бойчукістів.
Мета конкурсного проєкту Олександри — показати Київ крізь призму життя авангардистів. Для першого колажу вона обрала Бориса Лятошинського — батька українського авангарду. Та у фокусі дівчини є й інші митці: Валентин Сильвестров, Леонід Грабовський, Володимир Губа, Віталій Годзяцький тощо.
Оскільки тему сприйняття Києва крізь творчість письменників та художників уже детально дослідили, мені спало на думку обрати саме аудіомистецтво. На мій погляд, саме авангардна музика найвлучніше відтворює атмосферу та ритм столиці, — каже Олександра.
Нагорода за 2 та 3 місця. Марина й Олександра отримають по 10 000 грн на власні потреби.
Щиро вітаємо Любов, Марину й Олександру! А незабаром читайте інтерв'ю з усіма трьома переможницями!