Як кінотеатр "Жовтень" працює під час блекауту?

Як кінотеатр "Жовтень" працює під час блекауту? Фото: кінотеатр "Жовтень"

Кіно – це те, без чого не обходиться наше життя. Це моменти, коли ти йдеш з однокласниками та класним керівником після 2 уроку на новий мультик, коли ведеш дівчину на премʼєру її улюбленого фільму чи даруєш батькам квитки на стару, але таку ностальгічну кінострічку. Ми можемо жити без музики, але без перегляду нового серіалу чи фільму з піцою та попкорном дозвілля просто не можливе. Особливо у війну хочеться хоч трохи відірватися.

Ми поговорили зі співробітницею кінотеатру "Жовтень" Альбіною Шніпко про життя улюбленого простору у війну, як проходять кіносеанси під час повітряної тривоги та які плани на майбутнє. А ще дізналися, що кінотеатр працює щодня попри відключення світла, адже має генератор та безперебійне електропостачання.

Як вплинула війна на роботу кінотеатру та прем’єри кіно? Чи змінився попит на відвідування?

Війна апріорі не може впливати на щось добре. Але ми знаємо за що ми боремося – ми боронимо свій дім, свою землю, націю, історію і культуру. Кінотеатр і кіноіндустрія – є невіддільною частиною нашої культури. Саме в кінотеатрі виховуються смаки й вподобання молоді, глядачі знайомляться з історією рідної країни, дивлячись документальні фільми. Також знайомляться з культурними здобутками у сфері кіно, дивлячись кінороботи відомих майстрів та початківців. 

Перші 2 місяці ми, як і всі, були в шоковому стані. Відновили роботу починаючи з 12 травня. І, відверто, були в захваті від наших людей, від глядачів кінотеатру "Жовтень", адже попри щоденні загрози ракетних обстрілів, вони йшли у кіно! Звісно, відвідуваність упала, багато хто, досі не повернувся в Україну, але ми віримо в нашу перемогу і щодня дякуємо ЗСУ за можливість працювати. 

Фото надані кінотеатром "Жовтень".

Чи є компанії, які через війну відмовилися від співпраці з Україною, або навпаки почали нас підтримувати?

Таких компаній немає. Навпаки нас активно почали підтримувати європейські колеги, писали листи з підтримкою України та нашого кінотеатру. В Польщі, наприклад, організували збір коштів для колективу кінотеатру у період війни. Мабуть, збір й досі триває, бо поки ще нічого не отримали, але ми все одно вдячні друзям.

Яка зараз аудиторія на сеансах?

Переважна більшість – це освічені молоді люди віком від 25-45 років, які мають активну громадянську позицію, часто поєднують волонтерство і роботу/навчання та прагнуть до розвитку і культурного збагачення.

Як Ви дієте у разі повітряної тривоги під час перегляду кіно? Чи можна повернути кошти, якщо не вдалося закінчити сеанс?

Ми зупиняємо сеанс та повідомляємо про повітряну тривогу. Якщо тривога нетривала, то потім поновлюємо перегляд. Якщо ж довше ніж 20 хвилин, то глядачі можуть подивитися цей фільм в інший день, попередньо зателефонувавши адміністратору, щоб забронювати місця, або за бажанням повертаємо кошти за квитки. 

З боку безпеки, чи має Ваша будівля укриття?

В кінотеатрі є приміщення, яке може слугувати як укриття: у ньому немає вікон, є дві глухі стіни та стільці, однак воно розраховане на кількість до 50 осіб. Тож, ми радимо проходити до найближчого офіційного укриття на ст. м. Контрактова площа (3 хв пішки).

Які наразі стрічки актуальні в прокаті?

Українські фільми викликають інтерес і зараз саме в прокаті фільми, якими ми можемо пишатися – це, наприклад, "Клондайк" Марини ЕР Горбач, який висунуто на "Оскар" від України.

З 11-13.11 у нас проходить Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, а з 17 листопада ми запрошуємо на 11-й Київський міжнародний кінофестиваль короткометражного кіно!

Наразі влаштовуєте благодійні перегляди для дітей чи знижки для відвідувачів?

У нас досі діє акція, яку ми запустили ще 12 травня – це безплатні квитки для вимушених переселенців, а саме ВПО. Про акцію можна детальніше прочитати на нашому сайті.

Фото надані кінотеатром "Жовтень".

Чи підтримує Ваша компанія військових та цивільних, які потребують допомоги?

Звісно. Починаючи з 2014 року і до сьогодні ми проводимо безплатні покази для військовослужбовців. Також спільно з  ГБФ "Скрижалі" проводили в стінах кінотеатру декілька   курсів з ТАКТИЧНОЇ ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ для цивільних. 

Які плани поламала війна та що плануєте на майбутнє?

До початку повномасштабного вторгнення ми змінили айдентику і хотіли продовжити втілювати це в життя, змінити вказівники, інформаційний стенд з репертуаром на електронне табло, крісла в деяких залах. Все це ми реалізуємо, але після перемоги.

Також ми давно працювали над інклюзивністю кінотеатру. Якщо пам’ятаєте, ми започаткували проєкт "Кіно 0+: Сеанси для батьків із малюками" та проводили "Благодійні покази для пенсіонерів". Ці проєкти, з міркувань безпеки, поставлені на паузу, але з часом, ми поновимо їх. Продовжуємо працювати в цьому напрямку і нещодавно провели опитування серед наших глядачів, щоб зрозуміти, які зміни потрібно зробити в кінотеатрі, щоб став інклюзивним не тільки простір, а й репертуар. Плануємо зробити кіно доступним для усіх громадян, чи то з порушенням слуху, чи з інвалідністю, з тимчасовою недієздатністю або з розладами аутистичного спектра тощо. На сьогодні вже отримали попередні висновки експертів стосовно безбар’єрності простору і рекомендації що потрібно нам змінити. Рухаємося вперед і будуємо плани.

На що варто звертати увагу в такому бізнесі, щоб залишатися на плаву?

У кінотеатрі "Жовтень" виросло декілька поколінь киян, ми є частиною історичного Подолу і впродовж 91-го року знайомимо наших глядачів зі світовою класикою і новинками мейнстриму,  показуємо і підтримуємо національне кіно. Хтось ходив до нас, бо ми поруч, а дехто – їхав через все місто, бо в нас унікальний репертуар. 

Тож, плануємо і надалі залишатися вірними своїй справі, наголошуючи саме на відбірному різноманітному репертуарові! І звісно, працювати над сервісом, щоб наші глядачі почували себе комфортно та зручно, щоб хотілося до нас повернутися! 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Автостанцію "Київ" біля залізничного вокзалу відреставрують за 70 млн грн: що там буде - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Автостанцію "Київ" біля залізничного вокзалу відреставрують за 70 млн грн: що там буде

Великдень на Київщині: чи діятиме комендантська година та які заходи безпеки передбачені - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Великдень на Київщині: чи діятиме комендантська година та які заходи безпеки передбачені

У Києві зафіксували рекордний паводок: чи несе він загрозу місту - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

У Києві зафіксували рекордний паводок: чи несе він загрозу місту

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми - 412x412
Вулиці

Майя Двалішвілі

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації