ReCycling. Де у Києві можна здати сміття на переробку?

ReCycling. Де у Києві можна здати сміття на переробку? Фото: Unsplash

Сортування сміття – це не просто модний тренд, а рух, який допомагає нашій природі. Деякі люди, які вже давно активно сортують сміття, кажуть, що це для них вже стало частиною стилю життя. Тим паче екологічні звички допомагають не тільки фізичному здоров'ю, а й ментальному.

Звичайно, на початку може здаватись, що це складно й результат того не вартий. Але насправді все набагато легше, ніж здається, адже екологічний рух в Україні не стоїть на місці та розвивається, щоб процес сортування став якомога легшим та цікавим. Розповідаємо про ініціативи, які сприятимуть формуванню твоєї екологічної культури. 

Україна без сміття

Громадський рух "Україна без сміття" – це зручний сервіс, що допоможе тобі в сортуванні та вивезенні відходів.

Насамперед тут ти можеш замовити контейнери для сортування пластику, паперу, скла, металу. 

Після того як ти назбираєш контейнери, можна замовити послугу кур'єра. Схема проста. Ти складаєш чисту й суху вторсировину + неліквідні пластики в пакет об'ємом 120 л. Ти можеш не сортувати, це зроблять за тебе вже на станціях. Окремо складаєш текстильні відходи в пакети 20 л, 60 л або 120 л.

Перед цим уважно прочитай правила приймання відходів на сайті організації. 

Після цього ти замовляєш кур'єра, і він забирає твої пакети.

Є і другий спосіб, цікавіший, але він потребує більше часу. На сторінці УБС ти можеш дізнатись, як саме треба сортувати сміття залежно від його виду: пластик, папір, метал, скло тощо.

Після чого ти можеш самостійно відвезти пакети на станцію безплатно або замовити послугу "УБС Uklon", де за тебе це зробить водій.

Стартап Ecola

Ця ініціатива допомагає людям та організаціям сортувати сміття та здавати його на перероблення.

Для початку треба вивчити коротку інструкцію від Ecola про те, яке сміття є цінним та може бути вторинною сировиною для перероблення. Далі тобі потрібно відокремити таке сміття від усього іншого та збирати його в окремий пакет. Сміття, яке ти збираєш для перероблення, треба промити та висушити.

Потім, коли назбирається пакет зі сміттям на 120 л, ти викликаєш кур'єра Ecola, який забере пакети біля твоїх дверей.

Крім того, якщо в тебе назбиралось 50 кг макулатури або плівки, пластику, скла чи металу, Ecola може купити в тебе ще і цю вторсировину.

Застосунок "Сортуй"

Це просто знахідка для початківців у справі сортування сміття. У цьому застосунку ти можеш дізнатись і як сортувати сміття, і куди його здавати. У "Сортуй" є категорії відходів, а також містяться поради та інструкції щодо кожної з них.

Фото: sortui.org.ua

У застосунку також є мапа, на якій ти можеш знайти найближчий пункт приймання вторинної сировини.

Батарейки, здавайтесь

Ми дізналися, що лише одна недбало викинута на землю батарейка здатна забруднити 16 кв. м ґрунту небезпечними речовинами, а відповіді на запитання, куди подіти використані батарейки, не знайшли. Та вирішили її створити! – розповідають засновники проєкту в себе на сайті.

На сьогодні проєкт "Батарейки, здавайтесь" мають 1 212 активних пунктів збирання. Крім того, на сайті проєкту можна знайти коробочки для дому або ж контейнери для під'їзду, в які можна складати батарейки. Також на сайті ти дізнаєшся, які саме батарейки та акумулятори можна здавати, а також подивитися на мапі пункти приймання.

Фото: batareiky.ua 
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації