Мандри на природі: 5 неймовірних місцин Київщини
Київщина багата на неймовірні природні краєвиди. Річки, озера, скелі та степи, сповнені чарівним різнотрав'ям, — все це дарує відчуття спокою, балансу та натхнення. Особливо мешканцям столиці, які живуть у постійному шумі міста.
У різних районах Київщини є приголомшливі місця природи, де можна відпочити, помилуватися краєвидами та побачити цікаві історичні місця. Добірку п'яти місцин Київської області, які обов'язково залишать неймовірні враження, опублікував Департамент культури та туризму Київської облдержадміністрації.
Село Глибочка, Білоцерківський район
Це село розташоване на річці Рось. Славнозвісна річка завжди приваблювала туристів своєю красою та величчю.
У 1970 роках на річці Рось побудували потужну греблю, внаслідок чого утворилося водосховище. З іншого боку греблі є занедбаний кам'яний кар'єр глибиною понад 100 м. Це одне з улюблених місць відпочивальників.
Село Велика Снітинка, Фастівський район
Це село має таємничі місця, пов'язані з дивовижною історією наших пращурів. Тут розташувалося оборонне городище з валами, ровами та мальовничими краєвидами.
Крім того, у Великій Снітинці є старовинна церква — зразок архітектури козацької доби.
Село Циблі, Бориспільський район
Циблі — це одне із затоплених сіл Київської області. Його затопили у 1960 роках у зв'язку з будівництвом Канівської ГЕС і створенням штучного водосховища.
Тут над величним Дніпром стоять руїни церкви святого Іллі Пророка. Також віднедавна відкрита мальовнича стежка під назвою "Куряче горло" на честь затопленого хутора з дикими червонокнижними рослинами.
Увагу кожного привернуть і Змієві вали Київщини — найбільша в Україні система укріплень найдовшої протяжності.
Сучасне село (Нові) Циблі виникло після затоплення Дніпрової заплави водосховищем. Поселення повністю перенесли на сусідній високий берег.
Гора Солов'юха, Білоцерківський район
В селі Клочки Білоцерківського району є справжнє місце сили. Це гора Солов'юха, яку оточують квітучі полонини, ліс та хатинки місцевих жителів.
Тут постійно гуляє вітер і немає жодного деревця. Куди не глянь навколо — краєвиди, як із різних природних зон: тут тобі й карпатська полонина з вівцями, і село з хатинками місцевих жителів, і широка долина.
Діденцеве провалля (Казковий Яр), Обухівський район
Казковий Яр розташований між Васильковом та селом Велика Бугаївка. Зелені круті схили зачаровують своєю красою і недосяжністю, урвища з висотою схилів тут сягають 30 м.
Різні дерева, червонокнижні трави, дикі тварини та пернаті максимально занурять кожного в чудовий світ природи.
Сам яр і природа навколо заворожують своєю красою. Виникає відчуття, ніби дивишся на незвичайні краєвиди з кінотрилогії "Володар перснів".