Не словом, а ділом: добірка благодійних фондів, що допомагають дітям

Не словом, а ділом: добірка благодійних фондів, що допомагають дітям Фото: Unsplash

1 червня — Міжнародний день захисту дітей. Це свято відзначають із 1950 року заради того, щоб привернути увагу суспільства до проблем, пов'язаних з правами дітей по всьому світу. "ТиКиїв" зібрав добірку організацій та фондів, що опікуються українськими дітьми під час повномасштабного вторгнення. Ти теж можеш долучитися до допомоги!

"Діти Героїв"

Фото: media.zagoriy.foundation

Благодійний фонд "Діти Героїв" надає фінансову, психологічну та гуманітарну підтримку дітям, які втратили одного чи двох батьків внаслідок війни. Така втрата — неймовірно страшна подія для будь-якої дитини. Впоратися з нею без підтримки важко. Саме тому фонд надає не тільки екстрену допомогу, а й стратегічну, що може тривати роками, — до повноліття дитини.

 Behind Blue Eyes

Фото: theblueyedproject

Проєкт "За блакитними очима" виник майже два роки тому, коли команда волонтерів, допомагаючи мешканцям деокупованої Чернігівщини, побачила особливу потребу у підтримці дітей та їхньої здатності мріяти. Так почався Behind Blue Eyes — програма, у межах якої діти з деокупованих і прифронтових сіл України документують життя на фотоплівку та здійснюють свої мрії. Кожен із зацікавлених дітлахів отримує плівковий фотоапарат на тиждень, щоб відзняти все, що заманеться. Команда проєкту лише навчає дітей користуватися пристроєм. Далі кожен самостійно вирішує, що і як варто зберегти на світлині. За тиждень діти повертають команді відзнятий матеріал, а ще свої невеличкі списки бажань. Спільнота винагороджує цю творчість їх здійсненням. 

"Голоси дітей"

Фонд "Голоси дітей" працює з 2015 року та допомагає дітям, які постраждали від війни. Заснували його Олена Розвадовська та Азад Сафаров. Обоє працювали на сході України: Олена надавала гуманітарну допомогу місцевим жителям, а Азад займався документалісткою. Вони об'єднали зусилля для роботи над фільмом "Будинок зі скалок". У фонду є три основні напрями: психосоціальна допомога і реабілітація, адресна та гуманітарна допомога й адвокація.

Future for Ukraine

Фото: ffu.foundation

Future for Ukraine — благодійний фонд, створений у 2022 році. Має декілька важливих ініціатив, наприклад, гуманітарні місії в гарячих точках, допомога пораненим військовим з протезуванням, допомога жінкам, які пережили сексуальне насильство з боку російських військових тощо. Особливу увагу фонд приділяє дітям. Тут розвивають декілька ініціатив з піклування про українських переміщених малюків та жінок, які ти теж можеш підтримати. 

Сhildren Hub 

Children Hub — простір для дітей та їхніх сімей, які були вимушені евакуюватися з України та потребують підтримки. У цьому центрі дітлахи можуть отримати психологічну допомогу, консультації з логопедом, а також відвідати класи для розвитку, де є заняття з логіки, музики, живопису, пропонується глинотерапія, нейроритміка та ін.

Фото: childrenhub.ffu.foundation

LEVCHYK Spectrum Hub

Як у Львові працює LEVCHYK SPECTRUM HUB
Фото: пресслужба LEVCHYK SPECTRUM HUB

LEVCHYK Spectrum Hub — центр для дітей із розладами аутистичного спектра. Будь-які потрясіння можуть сильно нашкодити психіці такої дитини та спровокувати затримку розвитку. А уяви, до яких наслідків у цих дітей можуть призвести вибухи, ракетні обстріли та інші жахи війни?

LEVCHYK Spectrum Hub — це безпечний простір, де дітки можуть розвиватися, адаптуватися до нових умов, а згодом інтегруватися у суспільство.

"Мрію жити"

Фото: to4ka.fun/listing/shkilna-mrija

Діяльність Фонду націлена на допомогу всім дітям України, а особливо тим, які постраждали від воєнних дій. Фонд почав працювати ще у 2014 році та допомагав дітям з важкими захворюваннями з різних куточків країни, але з 2022 року змінив спеціалізацію на допомогу всім діткам, а також ЗСУ. Крім гуманітарної допомоги дітям та нашій армії фонд також допомагає малечі з ДЦП.

"Постраждалі діти війни"

Фонд допомагає дітям, які постраждали внаслідок російської агресії на сході України, надає допомогу родинам переселенців, багатодітним та кризовим сім'ям. Також фонд скеровує допомогу в дитячі будинки й інтернати. Він зосереджений на різних напрямах: надання допомоги постраждалим від війни дітям, проєкти, що спрямовані на підвищення рівня та якості життя дітей, а також проєкти з підтримки українських дітей-спортсменів.

Ukrainian Sisters ("Українські сестри")

Фото: to4ka.fun/listing/kidfrendli

Ukrainian Sisters — це група підтримки жінок із дітьми, які опинилися сам на сам із труднощами під час війни, або перебували в соло-материнстві до її початку. Організація допомагає мамам, які виховують дитину самостійно: підтримує жінок їжею, житлом, працевлаштуванням, психологічною допомогою тощо. Благодійну організацію Ukrainian Sisters створили на основі величезної батьківської спільноти в Україні Kidfriendly, в якій понад 40000 учасників. До благодійників можеш доєднатися й ти!

"Діти дітям"

Фото: kids2kids-fund.com

Фонд "Діти дітям" допомагає покращити життя дітей з особливостями розвитку. Він надає адресну допомогу вихованцям шкіл-інтернатів, реабілітаційних центрів та малозабезпеченим сім'ям з тяжкохворими дітьми в Україні. Ідея фонду — заохочувати дітей з різних соціальних середовищ об'єднуватися та підтримувати одне одного. Діти беруть участь у зборі коштів, проводять акції та громадські події. Завдяки цим ініціативам діти не лише навчаються цінності взаємодопомоги, але й отримують глибше розуміння труднощів, з якими стикнулися їхні однолітки. Бо кожна дитина заслуговує на любов, піклування та можливості для розвитку.

Читай також: Інклюзивні заклади у Києві: тут працює молодь з ментальними порушеннями  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації