Інклюзивні заклади у Києві: тут працює молодь з ментальними порушеннями

Інклюзивні заклади у Києві: тут працює молодь з ментальними порушеннями Фото: Good Bread from Good People

У Києві й області функціонують кафе й пекарні, де працюють люди з ментальними порушеннями. Тут їм допомагають соціалізуватися та влаштовують на роботу. "ТиКиїв" відшукав 5 таких закладів, у яких варто зробити замовлення та допомогти їхньому розвитку. 

Sunshine Café

Фото: facebook.com/sunshine.cafe.ua

Sunshine Cafе — це мережа соціальних кафе, де працює молодь з інтелектуальними порушеннями та синдромом Дауна. Його засновниця Аліна Живаго має доньку Анастасію із цим синдромом. Настя з дитинства мріяла стати кухаркою, але більшість навчальних закладів відмовляли їй, а заклади харчування не хотіли брати на практику. Тож довелося все брати в свої руки. Адже, як ділиться Аліна, працевлаштуванням людей з інвалідністю займаються або люди з інвалідністю, або їхні батьки, або родичі. У Sunshine Cafе працює піцейола, пекарі та бариста. В меню є піца, випічка, картопля фрі й нагетси.

ДЕ? Просп. Григоренка, 43, ТЦ "MЕТРО" 

Cafe 21.3 та "Голландська пекарня 21.3"

Фото: facebook.com/social.cafe.21.3

Благодійна організація "Перспектива 21.3" відкрила в Броварах заклад Cafe 21.3. У ньому працюють люди із синдромом Дауна, аутизмом та порушеннями інтелектуального розвитку. Проєкт допомагає їм адаптуватися до життя після школи та отримати навички, щоби влаштуватися на роботу. У закладі пропонують різноманітні салати, фірмову піцу,  нідерландські страви Bitterballen й Frikandel, кілька видів супів, сендвічі й десерти. 

Першою частиною проєкту "Перспектива 21.3" було відкриття у 2019 році в Броварах "Голландської пекарні 21.3" з навчальною практикою для людей із порушеннями інтелектуального розвитку. 

25% від прибутку пекарні передають на створення та підтримку робочих місць для людей із вадами інтелектуального розвитку.

З меню:

  • рис зі шпинатом та сиром дорблю — 120 грн;
  • паста Карбонара — 240 грн;
  • крем-суп грибний — 200 грн;
  • млинці з лососем та крем-сиром — 220 грн;
  • булочка бріош з тунцем — 255 грн;
  • млинці з бананом та шоколадом — 165 грн. 
  • ДЕ? Бровари, вулиця Ярослава Мудрого, 2 (Cafe 21.3), Бровари, вул. Леоніда Каденюка, 8 ("Голландська пекарня 21.3")

"Коржик"

На Київщині "сонячний" хлопець Микита виробляє крафтове печиво в мініпекарні "Інклюзивна майстерня крафтового печива "Коржик". Микита здобув освіту повара-кондитера в професійно-технічному училищі, але довго не міг знайти роботу за спеціальністю. Завдяки краудфандинговій платформі "Велика ідея" та небайдужим українцям хлопцеві допомогли зібрати 72 тисячі гривень на втілення мрії у життя.

У закладі випікають і продають печиво й тістечка, а також пропонують кавові напої та чаї.

  • ДЕ? Київська обл., м. Фастів, вул. Шевченка, 25а

Good Bread from Good People

Good Bread from Good People — це інклюзивна пекарня, яка працевлаштовує людей з ментальними порушеннями вже понад п'ять років та допомагає їм соціалізуватися. Шанс на нове життя отримало понад 70 осіб. Нещодавно до Великодня команда роздала мешканцям прифронтових територій 1500 пасок. Окрім того, заклад регулярно випікає та роздає соціальний хліб для нужденних, влаштовує інклюзивні виставки, заняття з арттерапії, уроки з плетіння бісером тощо.   

Читай також: День захисту клімату: 5 екоорганізацій, до яких варто доєднатися

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації