Редакція "ТиКиїв" відвідала діток у муніципальному реабілітаційному центрі

Редакція "ТиКиїв" відвідала діток у муніципальному реабілітаційному центрі Фото: Олександра Панченко

Редакція "ТиКиїв" відвідала київський Центр соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей та сім'ї виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та привезла подарунки його маленьким мешканцям. 


У центрі вони отримують комплексну допомогу від фахівців закладу, а саме: соціальну, психологічну, педагогічну, медичну, правову тощо. Фахівці закладу забезпечують психологічною підтримкою дітей та підлітків із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, або зазнали жорстокого ставлення чи нехтування від батьків.

Фото: Олександра Панченко

Команда "ТиКиїв" привезла діткам самокати та  іграшкові візочки. Подарунки малечі також зробили наші книжкові партнери Bookchef, що організовують у центрі читацький куточок. 

Директорка центру Оксана Михайлівна Лиса розповіла нам, що маленькі постояльці перебувають тут цілодобово, одночасно тут може бути 12 діток. У Києві працює два такі муніципальні центри реабілітації дітей. 

Фото: Олександра Панченко

Сюди потрапляють дітки, які перебувають у складних життєвих обставинах, переведені з притулків для неповнолітніх, залишилися поза сімейним оточенням, зазнали насильства і потребують соціально-психологічної допомоги.


Органи опіки та піклування вилучають дитину з родини тільки в тому разі, коли є загроза її життю та здоров'ю. Це фіксують в акті, який складають працівники вищевказаних установ. Там описують стан дитини та ступінь безпеки середовища, в якому вона мешкає.

Фото: Олександра Панченко

Якщо для збереження життя дитину потрібно тимчасово вилучити з родини, то спершу органи опіки та піклування встановлюють її родинні зв'язки та пропонують родичам тимчасово опікуватися малечею, до моменту вирішення її подальшої долі. У разі, якщо ніхто з рідних не погодився забрати дитину, її можуть влаштувати в сім'ю патронатного вихователя. І вже в тому разі, коли жодної з перерахованих чи інших можливостей немає, то до вирішення їхньої подальшої долі діти проходять реабілітацію в центрі.

Фото: Олександра Панченко


Тут з дітками працюють педагогічний працівник та психолог, також є медсестра. За час, поки малеча отримує допомогу, орган опіки та піклування аналізує конкретну ситуацію і приймає рішення в інтересах дитини. Також різні служби  працюють з батьками, або особами, що їх замінюють: пропонують правову, психологічну та інші види допомоги.

Фото: Олександра Панченко

Окрім того, в центрі збирають засідання міжвідомчої комісії, куди можуть входити: органи опіки та піклування, співробітники соціальних служб, працівники освіти, поліція та співробітники закладу. На них і вирішують подальшу долю дітей, шукають способи заохотити їхніх батьків створити сприятливі умови для виховання, особливо якщо це сім'ї з залежностями чи антисоціальною поведінкою. Працівники центру намагаються зробити все, щоб складні життєві обставини не травмували малечу психологічно та фізично.

Надалі органи опіки та піклування і співробітники соціальних служб також працюють з деякими батьками (опікунами) чи особами, які їх замінюють, проводять з ними бесіди, влаштовують зустрічі з дітьми у центрі.

Коли дитина потрапляє до нас у перший день, вона зазвичай налякана та ховається. Коли діти адаптуються, вони навчаються комунікувати один з одним, довіряти, дізнаються, що може бути по-іншому, що можна жити без насильства, — каже директорка Центру соціально-психологічної реабілітації для дітей Оксана Лиса.

Що робити, якщо ти став свідком жорстокого поводження з дитиною і тобі не байдужа її доля? Звернутися до служби у справах дітей чи поліції. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми - 412x412
Вулиці

Майя Двалішвілі

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою

Експеримент з озеленення: у Києві висадять декоративні луки та частково відмовляться від косіння трави - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Експеримент з озеленення: у Києві висадять декоративні луки та частково відмовляться від косіння трави

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації