Останній вагон для вступників: усе про спеціальну сесію ЄВІ
В Україні триває реєстрація на спеціальну й останню сесію єдиного вступного іспиту (ЄВІ). Розповідаємо, скільки це коштує та кому доступне тестування.
Основна сесія ЄВІ вже відбулася 24 червня – 15 липня 2024 року. А додаткова — з 31 липня по 14 серпня. Нагадуємо, що результати ЄВІ потрібні для вступу на магістерські програми й в аспірантуру.
Єдиний вступний іспит містить:
- тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК);
- тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір вступника).
Наказ про організацію та проведення спеціальної сесії ЄВІ затвердило Міністерство освіти і науки України 18 липня.
Реєстрація охочих узяти участь у вступному випробуванні триватиме з 12 по 19 серпня.
Хто може скласти ЄВІ у спеціальну сесію? Долучитися можуть вступники, які:
- не реєструвалися для участі в основній чи додатковій сесії ЄВІ;
- зареєструвалися, але не взяли в ній участь;
- хочуть покращити свої результати основної чи додаткової сесії.
Коли відбудеться спеціальна сесія? Спеціально організовану (або третю) сесію ЄВІ проведуть 12–14 вересня. Результати за шкалою 100–200 балів розмістять в електронних кабінетах учасників до 24 вересня включно.
На ЄВІ реєструють приймальні комісії закладів вищої освіти. Тому вступник має звернутися до приймальної комісії та надати скановані копії таких документів:
- заява-анкета — необхідна задля оформлення екзаменаційного листка. Важливо, щоб вона була підписана кваліфікованим електронним підписом вступника;
- документ, що посвідчує особу — паспорт або інший офіційний документ, який підтверджує особу вступника;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) — якщо ж людина відмовилася від отримання цього номера через релігійні переконання, треба надати документ, який підтверджує причину невнесення РНОКПП до анкети;
- документ про здобутий ступінь вищої освіти — стосується осіб, які вже завершили навчання. Студенти ж повинні надати довідку з навчального закладу, яка підтверджує планове завершення навчання та отримання диплома в рік вступу;
- медичний висновок (за формою 086-3/о) — у разі, якщо вступнику потрібні особливі умови під час складання іспиту;
- фотокартка для документів — чорно-біла або кольорова світлина, яка відповідає віку вступника.
За даними osvita.ua, якщо з документами все гаразд, вступнику повідомлять про їхнє опрацювання. Якщо вступник надав не всі документи, чи вони потребують додаткової перевірки — комісія вказує на причину відмови або необхідність доопрацювання.
Скільки це коштує? Участь у спеціальній сесії ЄВІ платна. Вартість складання іспиту — 879 грн. Сплатити кошти вступники мають з 12 до 22 серпня. Зауважмо: реєстрація на ЄВІ вважатиметься завершеною лише тоді, коли гроші надійдуть на рахунок Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).
Вступникові доступні кілька способів оплати в електронному кабінеті:
- через відповідні посилання з інформаційної сторінки "Кабінет учасника вступних випробувань до магістратури";
- через термінали самообслуговування, каси банків тощо. У такому разі вступник має сформувати квитанцію на переказ коштів на власній інформаційній сторінці. Або її можуть надати приймальні комісії вишів під час видачі вступнику екзаменаційного листка.
Як сформувати квитанцію? У ній слід зазначити всі обов'язкові реквізити для здійснення платежу:
- повне найменування одержувача коштів – Український центр оцінювання якості освіти;
- платіжні реквізити Українського центру — ідентифікаційний код (код ЄДРПОУ) — 34187201, рахунок № UA 698201720313231001201002973, відкритий у Державній казначейській службі України, м. Київ;
- сума платежу — 879,00 грн (комісію та вартість обслуговування вступник сплачує окремо;
- призначення платежу — вказати номер екзаменаційного листка.
Якщо у визначений строк вступник не сплатив або вніс кошти не в повному обсязі, його реєстрацію для участі в спецсесії УЦОЯО скасовує, а екзаменаційний листок вважає недійсним.
Зарахування вступників до магістратури на контракт триває до 30 вересня 2024 року. Терміни зарахування в аспірантуру кожен заклад визначає самостійно.
Якщо ти плануєш вступати на денну форму — варто зареєструватися на спеціальну сесію ЄВІ вже зараз. Іншого шансу цьогоріч не буде.
Читай також: Як розрахувати конкурсний бал онлайн