Воїни світла: все, що ми маємо знати про Збройні Сили України

Поділитися

Воїни світла: все, що ми маємо знати про Збройні Сили України

Воїни світла: все, що ми маємо знати про Збройні Сили України Фото: Збройні Сили України

Більш ніж дев'ять місяців повномасштабної війни стали серйозним викликом для української армії. 6 грудня українське військо відзначає свій День народження. ТиКиїв вітає українських захисників і захисниць із прийдешнім професійним святом та закликає всіх підтримувати наших воїнів, щоб наблизити перемогу. 

Історія свята 

Один із перших документів, який ухвалили під куполом Верховної Ради з часів незалежності, став саме закон "Про Збройні Сили України". Цікаво, що саме 6 грудня 1919 почався Перший зимовий похід армії Української Народної Республіки. 

Становлення війська: виклики та загрози 

За цей 31 непростий рік армії довелося пережити чимало – скорочення, демілітаризацію та ворожі диверсії. Переломним став 2014 рік. Саме тоді розпочалася війна, або, як її тоді називали, антитерористична операція на сході країни (АТО). Через довгі вісім років росія розпочне повномасштабне вторгнення, яке стало чи не найбільшим випробуванням на міцність Збройних Сил та й всієї України.

І попри підступність ворога, українські військові як справжні віртуози оборони продовжують боротися за незалежність й захищати Україну від агресора. Сьогодні збройні сили — потужне військо, що складається із повітряних та військово-морських сил.

Сухопутні війська – найбільш численні. Вони включають механізовані та танкові війська, високомобільні десантні війська, ракетні війська та артилерію, а також війська армійської авіації та протиповітряної оборони. 

ЗСУ як символ мужності  

Кількість українців, готових виборювати свободу зі зброєю в руках, лише зростає. Якщо до 24 лютого у лавах Збройних Сил було лише близько 261 тисячі осіб з урахуванням цивільних, то тепер лише у Збройних Силах налічується приблизно 700 тисяч армійців, справжніх професіоналів. Через 9 місяців кровопролитної війни українські прапори знову замайоріли в Херсоні та сотнях інших населених пунктах країни. Сьогодні звільнено вже понад 52% територій, а це 77 тис. 780 кв. км.

Рекордний рівень довіри 

Наша держава на практиці довела усьому світу свою боєздатність і захищає від "братського народу" всю Європу. Тож цілком виправданим є намір нашої країни вступити до НАТО.

Окрім того, цьогоріч Україна піднялася в рейтингу найпотужніших армій світу Global Firepower з 25 на 22 позицію. І це серед 140 країн світу. Тож і не дивно, що серед державних та суспільних інститутів українці почали найбільше довіряти саме Збройним Силам. Сьогодні готових підтримати Збройні Сили налічується аж 90%.

Традиції свята 

День Збройних Сил відзначають щороку і на державному рівні. Відбувається церемонія покладання квітів до могили Невідомого солдата у Парку Вічної Слави та інші заходи.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації