Воїни світла: все, що ми маємо знати про Збройні Сили України

Воїни світла: все, що ми маємо знати про Збройні Сили України Фото: Збройні Сили України

6 грудня в Україні подвійне свято: День Збройних Сил України та День святого Миколая. "ТиКиїв" вітає українських захисників і захисниць із професійним святом та закликає всіх підтримувати наших воїнів, щоб наблизити перемогу.

Історія свята 

Один із перших документів, який ухвалили під куполом Верховної Ради з часів незалежності, став саме закон "Про Збройні Сили України". Цікаво, що саме 6 грудня 1919-го почався Перший зимовий похід армії Української Народної Республіки. 

Становлення війська: виклики та загрози 

За ці 32 непрості роки армії довелося пережити чимало — скорочення, демілітаризацію та ворожі диверсії. Переломним став 2014 рік. Саме тоді розпочалася війна, або, як її тоді називали, антитерористична операція на сході країни (АТО). Через довгі вісім років росія розпочне повномасштабне вторгнення, яке стало чи не найбільшим випробуванням на міцність Збройних Сил та й всієї України.

І попри підступність ворога, українські військові як справжні віртуози оборони продовжують боротися за незалежність й захищати Україну від агресора. Сьогодні Збройні Сили — потужне військо, що складається із повітряних та військово-морських сил.

Сухопутні війська — найбільш численні. Вони включають механізовані та танкові війська, високомобільні десантні війська, ракетні війська та артилерію, а також війська армійської авіації та протиповітряної оборони. 

ЗСУ як символ мужності  

Кількість українців, готових виборювати свободу зі зброєю в руках, лише зростає. Якщо до 24 лютого у лавах Збройних Сил було лише близько 261 тисячі осіб, з урахуванням цивільних, то тепер лише у Збройних Силах налічується понад 820 000 тисяч армійців, справжніх професіоналів. На другому році кровопролитної війни українські прапори знову замайоріли в Херсоні та сотнях інших населених пунктах країни. 

Рекордний рівень довіри 

Наша держава на практиці довела усьому світу свою боєздатність і захищає від "братського народу" всю Європу. Тож цілком виправданим є намір нашої країни вступити до НАТО.

Окрім того, цьогоріч Україна піднялася в рейтингу найпотужніших армій світу Global Firepower на 15-ту позицію. Ще рік тому наша країна посідала 22-гу позицію серед 145 країн. Тож і не дивно, що серед державних та суспільних інститутів українці почали найбільше довіряти саме Збройним Силам. Сьогодні 98% українців підтримують дії ЗСУ і вірять у перемогу.

Традиції свята 

День Збройних Сил відзначають щороку і на державному рівні. Відбувається церемонія покладання квітів до могили Невідомого солдата у Парку Вічної Слави та інші заходи.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже чотири роки, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

До Києва повертається пластична вистава, яка минулого року зібрала аншлаг - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

До Києва повертається пластична вистава, яка минулого року зібрала аншлаг

Тоня Матвієнко випустила пісню в пам'ять про маму: для кліпу штучний інтелект згенерував голос Ніни Матвієнко - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Тоня Матвієнко випустила пісню в пам'ять про маму: для кліпу штучний інтелект згенерував голос Ніни Матвієнко

Застосунок "Повітряна тривога" тепер попереджатиме про наближення ракет і дронів - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Застосунок "Повітряна тривога" тепер попереджатиме про наближення ракет і дронів

У цьому році у Києві відновлять озеро Синє та розчистять русло річки Либідь - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У цьому році у Києві відновлять озеро Синє та розчистять русло річки Либідь

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації