Війна – це важке випробування не тільки для людини, але й домашніх улюбленців. Адже якщо людина, яка боїться за життя та бачить ракети, може зібрати валізу та переїхати в безпечніше місце, то тваринам із цим справді важко.
Більшість чотирилапих були залишені у квартирах чи викинуті на вулицю ще на початку війни. Однак саме завдяки добрим серцям волонтерів, вони врятувалися.
Ми зібрали найтепліші історії рятування тварин.
"Домівка врятованих тварин"
У ЗМІ раніше писали про героїчний порятунок 171 тварини із Запорізької дитячої залізниці, де частина території була зоокутком. Анастасія Мунтянова та Орест Залипський терміново побудували тимчасові вольєри та евакуювали тварин до Львова. Серед них єноти, носуха, кролики, лисиця, єнотоподібний собака, муфлони, лама, страуси, олені, козли та птахи. Команда "Домівки врятованих тварин" повідомила, що тварини були в стресі через сирени та вибухи.
Організація також допомогла прихистити котиків та собачок, господарі яких виїхали за кордон чи загубилися. Волонтери на вокзалі збирали тварин та одразу телефонували організації, тому треба було кожні 2-3 години виїжджати на вокзал. А рятувальники своєю чергою шукали тваринам нову домівку, бо люди відгукувалися навіть із Польщі та Німеччини.
Дівчина з Ірпеня та її підопічні
Багато хто памʼятає, що в середині березня світ побачив фото дівчини, яка врятувала 15 собак з інвалідністю, п'ять котів, хамелеона, черепаху та навіть павука. Фото, де Анастасія Тиха тримає повідець з собаками на візках, облетіло весь світ. Дівчина з чоловіком пройшли з тваринами через усе місто, і тільки перейшовши міст, вони змогли сісти в машину.
Кіт із Бучі
Народний депутат Єгор Фірсов, який з початку війни доєднався до лав тероборони Києва, врятував кота під час робіт в Бучі на території розгромленого житлового комплексу.
“Йду, а назустріч мені ця милота. Одразу взяв на руки. Погладив. Милота почала мурчати. Одразу думка: забрати собі. Але багато роботи. І як везти? Відігнав думки. Відпустив. Пухнастий довго йшов за нами, було зрозуміло, що він домашній, але тепер жити йому немає де”, – ділився чоловік.
Але для себе він вже вирішив, що якщо зустріне кота знову, обовʼязково забере собі.
"Так і сталося. Після роботи спеціально поїхав на те саме місце, а він сидить, немов на мене чекає. Взяв на руки. Знову муркоче. Поїхали додому лікувати лапи, бо порізав усі битим склом. Ніби дівчинка. Назвав Буча. Яке тут ще може бути імʼя", – писав Єгор Фірсов у Facebook.
На завершення історії про кішку на ім'я Буча: її знайшли власники. Вони ховалися з дитиною від обстрілів та загубили кота.
Собака з Бучі, який спав на склі машини
Наступна історія – про собаку, якого знайшли патрульні поліціянти в одній із розбитих автівок. Собачка була настільки виснаженим, що спав просто на битому склі.
Після огляду ветеринара, виявилося, що дівчина-хаскі здорова, тому замість того, щоб віддати її до притулку, один із патрульних вирішив забрати собаку в родину. Його також назвали Бучею.
Рудий кіт з репортерами
У розбомбленій Бучі рудий кіт вийшов до репортерів, які, облишили російську техніку й почали знімати фотоапаратами тварину. Згодом очевидець подій Володимир Крижанівський розповів, що після фотографування всі пішли, а кіт залишився:
"Звідки я це знаю? Бо його забрав о 19:00 хлопець із нашої команди, коли людей на цій вулиці вже майже не було. Головне – що зараз у нього все гаразд. Сидить от навпроти, муркоче", – ділився Володимир Крижанівський у Facebook.
Корова і теля з Ірпеня
Наступним рятувальником став герой з Ірпеня, який забрав корову і теля. Чоловіка розшукували родичі, але він знайшовся не один – із двома врятованими тваринами він доїхав вантажівкою до Коростишева Житомирської області.
Черепаха з Оболоні
Під час обстрілу на Оболоні з вікна квартири вилетіла черепаха. Перелетівши через паркан, вона впала на стадіон та була знайдена журналістом. Після огляду медиків стало зрозуміло, що в неї зламана лапка, а згодом і власниця знайшлася.