Більше контролю та нові правила: як у Києві впорядковуватимуть міський простір у 2025 році

Більше контролю та нові правила: як у Києві впорядковуватимуть міський простір у 2025 році Фото: "ТиКиїв"/Олег Переверзєв

Департамент територіального контролю Києва поділився планами про те, як планує покращувати столицю у 2025-му. Задачі на цей рік — новий принцип розміщення МАФів, продовження дерусифікації, зміни у паркуванні та інше.  

МАФи та літні майданчики

Влітку 2024 року Київрада ухвалила рішення про нові правила розміщення МАФів та інших тимчасових споруд. Новий підхід дозволить регулювати кількість цих об'єктів та гармонійно інтегрувати їх у міський простір. Це зробить Київ більш впорядкованим. Підприємці ж, кажуть у КМДА, отримали прозорі та зрозумілі "правила гри"

Встановити МАФ тепер можна тільки вигравши аукціон на Prozorro. Критерій перемоги один — найбільша сума, запропонована місту. Переможець отримає дозвільну документацію на п'ять років з можливістю пролонгації ще на п'ять. Тимчасові споруди матимуть кілька затверджених архетипів, що дозволить гармонійно інтегрувати їх до міського середовища. 

Також впорядкують території біля станцій метро, де прибрали незаконні МАФи. Наприклад, біля "Академмістечка" пропонують створити громадський простір із зонами відпочинку, але це ще має ухвалити міська влада.

Фото: facebook.com/kyivblagoustrii

МАФи, які власники не забирають у визначений термін зі штрафмайданчиків, передають на потреби військовим. Загалом вже передали 805 тимчасових споруд, з яких 220 — у 2024 році.

Департамент територіального контролю також розробляє проєкт рішення для розміщення літніх майданчиків кафе. Місто контролюватиме, щоб вони не заважали пішоходам, не псували архітектуру та зелені зони. За новими правилами, вуличні меблі на літніх майданчиках тепер зможуть встановлюватись з 1 квітня до 15 листопада у центрі та цілий рік — в інших районах Києва. Також мають переглянути оплату за влаштування майданчиків, що не мінялась вже понад 10 років.

Благоустрій

Весною у столиці проведуть черговий двомісячник з благоустрою, до якого хочуть ще активніше залучити бізнес та киян. Також планують змінити та доповнити критерії оцінки районів за результатами двомісячника.

Двомісячник — це не разова кампанія, а системний підхід до благоустрою, що дозволяє поступово покращувати міський простір та формувати культуру відповідальності серед мешканців і бізнесу, — кажуть у департаменті. 

Крім того, у 2025 році для інспекторів з благоустрою закуплять боді-камери, щоб вони могли в реальному часі фіксувати порушення.   

Дерусифікація

Триває у столиці й процес декомунізації та дерусифікації міського середовища. З вулиць Києва вже демонтували 121 об'єкт (з 251 запланованого), пов'язаний з історією СРСР та росії. Минулого року прибрали 29 об'єктів, а найближчим часом запланований демонтаж ще п'яти, серед яких — пам'ятник Максиму Горькому. 

Демонтовані пам'ятники та інші об'єкти передають на зберігання у Державний музей авіації.

Паркування 

За минулий рік бюджет міста поповнився з паркування на понад 139 млн грн. З них 75,5 млн грн — це штрафи за порушення правил паркування, а 64 млн — оплата послуги. Загалом у 2024 році в столиці провели 870 625 сесій паркувань. 

Фото: facebook.com/dtk.kievcity

У застосунку "Київ.Цифровий" створили нову функцію "Статус Захисника". Вона дозволила реалізувати право захисників на безплатне паркування на комунальних паркувальних майданчиках. На кінець 2024 року в сервісі підтвердили свій статус понад 11 200 користувачів.

Тепер планують створити цифровий сервіс для паркування людей з інвалідністю. Київрада вже подала напрацювання з цього питання до Верховної Ради та відповідних міністерств. Це дасть можливість навести лад з паркуванням на місцях для людей з інвалідністю. 

А які з цих планів ти вважаєш найважливішими?

Читай також: "Wi-Fi в укриттях та відеонагляд: які цифрові технології впроваджують у київських школах"  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Київ очима переможців Програми "Ти та Київ: Фотопроєкт": 15 найкращих світлин - 412x412
Мистецький

Артем Прокопенко

Київ очима переможців Програми "Ти та Київ: Фотопроєкт": 15 найкращих світлин

Гід на вихідні: куди піти в Києві 8-9 лютого - 412x412
Афіша

Вікторія Аронова

Гід на вихідні: куди піти в Києві 8-9 лютого

Учасники проєкту МУР: "Сучасні поети талановитіші за Розстріляне відродження" - 412x412
Люди

Дар'я Яненко

Учасники проєкту МУР: "Сучасні поети талановитіші за Розстріляне відродження"

Спецвиступ Джамали, попурі Тіни Кароль та нова пісня Руслани: чим дивуватиме фінал Нацвідбору - 412x412
Мистецький

Михайло Пилипчук

Спецвиступ Джамали, попурі Тіни Кароль та нова пісня Руслани: чим дивуватиме фінал Нацвідбору

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації