Канатна дорога як новий вид громадського транспорту Києва: що планує КМДА

Канатна дорога як новий вид громадського транспорту Києва: що планує КМДА Фото: КМДА

На фоні новин, що у Києві є проблеми з метро, наземним громадським транспортом і міськими мостами, проєкт "канатної дороги", який ще у 2023 році пропонувала КМДА, виглядає досить непоганим і відносно недорогим варіантом для розв'язання проблеми, хоча б частково. Канатна дорога між двома берегами столиці дійсно може стати новим транспортом для міста. Нічого дивного — у великих містах світу, таких як: Гонконг, Ріо-де-Жанейро (Бразилія), Хунань (Китай), Ла-Пас (Болівія), у Швейцарії до гори Штансерхорн, Канаді між горами Вістлер і Блеккомб та навіть у Харкові через Саржин Яр до Павлового поля. Скрізь є канатні дороги, які виконують функції громадського транспорту. 

0 / 0

На сьогодні є план трьох перших "станцій". Надалі планується маршрут аж до Русанівської набережної через пляж Довбичка.

Інфографіка: ТиКиїв
Інфографіка: "ТиКиїв"
Інфографіка: ТиКиїв
Інфографіка: "ТиКиїв"

Чи бути новому виду транспорту у Києві

В Україні мандрівникам добре відома Харківська канатна дорога, збудована у 1971 році. У 2012-му було виконано її капітальний ремонт, а у 2014-му повністю замінили кабінки. Ця дорога — входить у "десятку" кращих витягів світу за версією британського The Guardian від 2016 року. Тому, коли вперше заговорили, що Київ планує будувати канатну дорогу, в цьому одразу зацікавились профільні відомі компанії. Однією з перших була австрійська Doppelmayr. Про це повідомляв і мер столиці Віталій Кличко.

До Києва приїжджали представники компанії Doppelmayr, яка є світовим лідером з будівництва канатних доріг. Те, що високе керівництво приїжджає і показує зацікавленість у проєкті, є дуже добрим сигналом. Впевнений, що наступної весни ми зможемо говорити про початок будівництва канатної дороги, — розповів Кличко.

Згідно з планом, столична "канатка" має розпочинатись з Поштової площі. Її перша черга передбачає будівництво трьох станцій — "Поштова площа", "Арка Свободи українського народу" (раніше "Арка дружби народів"), "Труханів острів". Далі гілку планували розвивати аж до "Гідропарку". Протяжність першої черги канатної дороги складе понад 1000 метрів. Для реалізації цієї ідеї потрібно побудувати три станційні комплекси.

Замовлення на таке будівництво оформить комунальне підприємство "Плесо", яке займається землями водного фонду Києва. На реалізацію задуму виділять 3 млн 690 тис. грн. Автором проєкту є архітектор Андрій Миргородський.

Я займаюся канатною дорогою в Києві вже кілька років. Раніше активно обговорювався проєкт її будівництва від станції метро "Арсенальна" на лівий берег Києва. Траса цієї канатної дороги мала проходити повз вертолітний майданчик на Парковій дорозі. Були зроблені тільки її концептуальні креслення, які так і залишилися кресленнями, — розповідав сайту "Сегодня" Андрій Миргородський.

Фото: SaveKyiv
Фото: SaveKyiv

За словами фахівців, орієнтовна пропускна спроможність канатної дороги — 2400 осіб/годину. Пасажирів перевозитимуть у зручних та засклених кабінах. У кожну зможе поміститися кілька людей. Коли плануються запустити "канатку" наразі невідомо. Однак у проєкті нового Генплану Києва на 2020-2040 роки йдеться про реалізацію проєкту у семирічний термін.

За допомогою нашої канатної дороги ми "вбиваємо кількох зайців": запускаємо туристів та відпочиваючих на Труханів острів та Гідропарк, а з Русанівки та Лівобережки забираємо людей до самого центру міста. Така канатна дорога в перспективі може стати новим видом транспорту для Києва, — запевняє Андрій Миргородський.

Також зазначимо, що міст над Володимирським узвозом, як і канатна дорога на Труханів острів та Поштову — це проєкти початку 2010-х років, вигадані за часів правління Попова і Черновецького.

Наразі невідомо, коли стартують роботи з її будівництва й скільки коштуватиме проїзд. 

У "канатки" є ряд переваг перед іншими видами транспорту, перш за все — це швидкість і екологічність, адже не даремно фунікулери асоціюються з відпочинком. При зведенні та експлуатації канатної дороги не знищується природний ґрунт, не знищуються зелені насадження, не викопується подушка, не виробляється шумів під час пересування, спостерігається низьке споживання електроенергії, — каже комерційний директор компанії UTG Андрій Рижиков.

Фото: Архів
Фото: КМДА

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Що буде на місці демонтованої "церкви-МАФу" біля Музею історії України - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Що буде на місці демонтованої "церкви-МАФу" біля Музею історії України

Геннадій Попенко: "Завдяки "Будинку "Слово" я зустрівся з дружиною та доньками на один день" - 412x412
Люди

Ольга Безсонова

Геннадій Попенко: "Завдяки "Будинку "Слово" я зустрівся з дружиною та доньками на один день"

В Оболонському районі на кілька місяців обмежать рух транспорту - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

В Оболонському районі на кілька місяців обмежать рух транспорту

На День Києва у столиці прикрашатимуть тризуба-рекордсмена - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

На День Києва у столиці прикрашатимуть тризуба-рекордсмена

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації