Екскурсія містом: Поштова площа

Прогулюючись Подолом, обов’язково треба завітати на одну з найстаріших площ Києва. Сьогоднішня наша екскурсія присвячена воротам Подолу – Поштовій площі.
Історія
Достеменно відомо, що перші торговельні поселення на цій площі існували ще в IV столітті. Ще за часів Київської Русі саме на Поштовій площі розміщувалось одне з восьми київських торговищ, які згадуються в старовинних літописах. Але з останніх археологічних розкопок стало відомо, що люди жили та працювали тут задовго до часів Київської Русі. З Поштовою площею також пов’язують хрещення киян князем Володимиром у 988 році.
Сучасна назва площі, ймовірно, з’явилась через поштову станцію, яка стояла на цій території. До того площа була також відома – як площа Різдва.
Церква Різдва Христового
Протягом певного часу Поштова площа була площею Різдва, і називалась вона так на честь цієї церкви. Церква збудована у 1809-1814 роках і має велике значення для України. Адже саме тут в 1861 році було встановлено труну з тілом Тараса Шевченка під час перевезення її із Санкт-Петербурга до Канева. Ця подія зібрала величезну кількість українців, які прийшли попрощатися з великим поетом. Була проведена панахида, і після цього церкву в народі почали називати "Шевченковою".
Також у цій церкві відспівали автора українського Гімну Павла Чубинського у 1884 році.
У 1936 нещадна до українських пам’яток комуністична влада знищила церкву, при всіх намаганнях Міської ради зберегти її.
Відбудували Храм Різдва Христового вже в часи Незалежності України. Для відбудови церкви використовували її первинний вигляд.
Річковий вокзал
Прогулюючись Поштовою площею, не можна не помітити головний річковий порт Києва. Його було збудовано в 1961 році. Річковий вокзал за час свого існування закривався на реконструкцію у 2012 році, а у 2016 розпочали роботи його відновлення та реконструкції.

Поштовий будинок
Ще одна важлива для Поштової площі будівля – це Поштовий будинок. Його було зведено протягом 1853-1865 років, і він був важливою спорудою, адже розташовувався у найпопулярнішому торговому районі міста.
Фунікулер
Ідеальний спосіб почати або закінчити прогулянку – це поїздка на фунікулері, який сполучає Поділ з Верхнім містом. Наразі, через дефіцит електроенергії, фунікулер не працює, але ми сподіваємось, що скоро він знову курсуватиме.
Створення фунікулера й канатної дороги було великим кроком у технологічному процесі, справжнім дивом техніки на той час. Він пережив світові війни та революцію, трагічну аварію, декілька реконструкцій. А зараз фунікулер – не тільки корисний різновид транспорту, а й справжній атракціон для гостей Києва та містян.