Екскурсія містом: Поштова площа

Екскурсія містом: Поштова площа Фото: Unsplash

Прогулюючись Подолом, обов’язково треба завітати на одну з найстаріших площ Києва. Сьогоднішня наша екскурсія присвячена воротам Подолу – Поштовій площі.

Історія

Достеменно відомо, що перші торговельні поселення на цій площі існували ще в IV столітті. Ще за часів Київської Русі саме на Поштовій площі розміщувалось одне з восьми київських торговищ, які згадуються в старовинних літописах. Але з останніх археологічних розкопок стало відомо, що люди жили та працювали тут задовго до часів Київської Русі. З Поштовою площею також пов’язують хрещення киян князем Володимиром у 988 році.

Сучасна назва площі, ймовірно, з’явилась через поштову станцію, яка стояла на цій території. До того площа була також відома – як площа Різдва.

Церква Різдва Христового

Протягом певного часу Поштова площа була площею Різдва, і називалась вона так на честь цієї церкви. Церква збудована у 1809-1814 роках і має велике значення для України. Адже саме тут в 1861 році було встановлено труну з тілом Тараса Шевченка під час перевезення її із Санкт-Петербурга до Канева. Ця подія зібрала величезну кількість українців, які прийшли попрощатися з великим поетом. Була проведена панахида, і після цього церкву в народі почали називати "Шевченковою".

Також у цій церкві відспівали автора українського Гімну Павла Чубинського у 1884 році.

У 1936 нещадна до українських пам’яток комуністична влада знищила церкву, при всіх намаганнях Міської ради зберегти її.

Відбудували Храм Різдва Христового вже в часи Незалежності України. Для відбудови церкви використовували її первинний вигляд.

0 / 0

Річковий вокзал

Прогулюючись Поштовою площею, не можна не помітити головний річковий порт Києва. Його було збудовано в 1961 році. Річковий вокзал за час свого існування закривався на реконструкцію у 2012 році, а у 2016 розпочали роботи його відновлення та реконструкції.

Фото: фейсбук БУХТА food station 

Поштовий будинок

Ще одна важлива для Поштової площі будівля – це Поштовий будинок. Його було зведено протягом 1853-1865 років, і він був важливою спорудою, адже розташовувався у найпопулярнішому торговому районі міста.

Фунікулер

Ідеальний спосіб почати або закінчити прогулянку – це поїздка на фунікулері, який сполучає Поділ з Верхнім містом. Наразі, через дефіцит електроенергії, фунікулер не працює, але ми сподіваємось, що скоро він знову курсуватиме.

Створення фунікулера й канатної дороги було великим кроком у технологічному процесі, справжнім дивом техніки на той час. Він пережив світові війни та революцію, трагічну аварію, декілька реконструкцій. А зараз фунікулер – не тільки корисний різновид транспорту, а й справжній атракціон для гостей Києва та містян.

 

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації