Київ — футбольне місто: де розпочати кар'єру футболіста в столиці

Київ — футбольне місто: де розпочати кар'єру футболіста в столиці Фото: facebook.com/obolonfc

29 квітня відзначають Всеукраїнський день футболу. Київ — футбольне місто. Розповідаємо, де грати у столиці у футбол або розпочати кар'єру футболіста.

Також в цей день 32 роки тому, 29 квітня 1992 року, відбувся історичний дебют національної збірної України з футболу. Зустріч з Угорщиною в Ужгороді, на жаль, завершилася поразкою — з рахунком 1:3. 

Фото: facebook.com/obolonfc
Фото: facebook.com/obolonfc

Відомі на весь світ 

Майже у кожному мікрорайоні столиці є футбольні майданчики й навіть стадіони. З 1991 року Київ приймав матчі та фінал Ліги Чемпіонів, Ліги Європи й "Євро-2012". Сьогодні у місті базується 5 професійних футбольний клубів: "Динамо", "Арсенал", "Оболонь", "Локомотив" та "Чайка". Кожен з них мав свій пік популярності, але флагманом столиці вважається лише ФК "Динамо Київ".  

Фото: fcdynamo
Фото: fcdynamo

У скарбничці "Динамо": 16 чемпіонських титулів, 13 національних Кубків, 9 Суперкубків України, 1 Суперкубок УЄФА і 2 Кубки володарів кубків. Крім того, за радянський період історії "Динамо" завоювало 13 чемпіонських титулів, 9 Кубків СРСР, 3 Суперкубки СРСР, що робить "Динамо" найтитулованішою командою в історії радянського футболу. Це перша немосковська команда, що здобула титул чемпіона СРСР, та перший представник Радянського Союзу, який завоював європейський трофей. 

Фото: fcdynamo
Фото: fcdynamo

Столиця має й безліч напівпрофесійних футбольних клубів: "Поділ", "Ніка", "Зміна", "Троєщина", "Лісне", "Легія", "Атлет", "Патріот", "Єдність", "Лівий берег", "Динамік", "Юніор спорт", "ЦСКА", "Рубікон", "ДЮСШ-14" та "ДЮСШ-17". Зазвичай такі клуби є трампліном для молоді, аби потрапити у професійний спорт. Тим, хто мріє стати футболістом, можна починати з цих клубів. Також деякі з них виступають як фарм-клуби.  

Фото: "ТиКиїв" Тимур Маслов
Фото: "ТиКиїв" Тимур Маслов

Фарм-клуб — команда, яка є резервною для головної команди. Фарм-клуби часто використовуються для "обкатки" молодих гравців та для отримання спортсменами ігрової практики.  

Футбольні арени та майбутнє країни

Загалом Київ має 50 стадіонів різних рівнів. На багатьох з них починали свій шлях українські зірки. Крім відомих на всю країну НСК "Олімпійський" та "Лобановського", 12 тисяч глядачів на аматорські змагання приймає стадіон "ЦСКА", який, до речі, обіцяють реконструювати.  

0 / 0

Столичні клуби можуть пишатися й сьогоднішніми зірками. Ілля Забарний — місцевий вихованець "Динамо", зараз виступає у найсильнішій футбольній лізі світу — АПЛ (Англійська Прем'єр-ліга) за "Борнмут", Віталій Миколенко — також грає в АПЛ за "Евертон". Ще завдяки школі "Динамо" на найвищому рівні сьогодні виступає Віктор Циганков ("Жирона" Іспанія). Також згадаємо легенду та кумира молоді — Андрія Ярмоленка. Завдяки дивовижній грі за свою кар'єру він встиг пограти у "Боруссія Дортмунд" (Німеччина) та "Вест Гем Юнайтед" (Англія — АПЛ). Влітку 2023 року Ярмоленко повернувся додому, аби знову носити кольори "Динамо".

Але є й прикрі приклади. Згадаємо Артема Мілевського та Олександра Алієва. Два таланти, які вражали майстерністю на футбольному полі. Техніка Артема та штрафні Алієва змушували стадіони затамувати подих, але гравці обрали розгульний спосіб життя та занапастили свою кар'єру. Сьогодні Мілевський займається блогерством, а Алієв, який після початку повномасштабного вторгнення пішов у тероборону, зараз допомагає військовим та бере участь у благодійних акціях.

Також столичні клуби прославилися своїми тренерами. Ти точно знаєш про Валерія Лобановського, багаторічного наставника "Динамо" (Київ) (1973–1982, 1984–1990, 1999–2002), на чолі з яким клуб двічі вигравав Кубок володарів кубків УЄФА. Успішно реалізувались у столиці: Віктор Маслов, Анатолій Дем'яненко, Йожеф Сабо, Олексій Михайличенко, Юрій Сьомін та Сергій Ребров. А ще прославився Павло Яковенко, знаменитий експівзахисник "Динамо", який почав працювати з українською молоддю у 2000-х, створив дитячу академію "Динамо" й очолив юнацьку збірну, а через два роки — молодіжну. 

Хочеш повторити їх успіх? Звертайся до Федерації футболу України у Києві та отримай тренерську ліцензію. Можливо, саме ти у майбутньому поведеш один зі столичних клубів до нових перемог. 

Фото: facebook.com/obolonfc
Фото: facebook.com/obolonfc

Цього літа українська збірна поїде до Німеччини на Чемпіонат Європи, аби представити кольори нашої країни. Турнір почнеться 14 червня й продовжиться до 15 липня. Попри повномасштабну війну, від якої страждає й український футбол, наші футболісти продовжать прославляти Київ та країну. А ти будеш вболівати? 

Фото: unsplash
Фото: Unsplash

Читай також: Що буде зі стадіоном "Локомотив", у який влучила російська ракета?  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації