Як знайти безпечні місця з Wi-Fi у Києві та передмісті
Хоч сьогодні важливо за будь-яких умов залишатися на зв'язку, не в усіх столичних укриттях є бездротовий інтернет. Ми підкажемо киянам та жителям передмістя, як знайти безпечні місця з Wi-Fi.
Читай також: Де зарядити гаджети в Києві
"Wi-Fi в укриттях Києва"
Цю платформу у 2022 році започаткував Департамент інформаційно-комунікаційних технологій КМДА спільно з 29 інтернет-провайдерами. За даними на офіційному сайті, нині бездротовий інтернет мають 815 столичних укриттів. Крім того, можновладці створили форму, щоб оснастити сховища зарядними станціями для гаджетів. Щоб зареєструвати постачальника, треба заповнити заявку.
- ЯК? Мапа укриттів із Wi-Fi доступна за посиланням. Вона інтегрована з Google: можна відфільтрувати безпечні місця за найближчим районом та прокласти маршрут.
"ЛУН Місто"
У пригоді може стати й карта укриттів від столичної IT-компанії "ЛУН". Їхнє "ЛУН Місто" — це соціальна ініціатива, у межах якої запустили серію інтерактивних мап на початку повномасштабної війни. Відображаються не лише міські укриття, а й безпечні місця, які пропонують київські заклади. Вказано, зокрема, чи є там під час блекаутів генератор, публічний Wi-Fi та можливість зарядити девайси. Якщо укриття не працює, про це можна проінформувати розробників мапи.
- ЯК? Переглянути київські укриття можна за посиланням.
"Київщина безпечна"
Мешканцям столичного передмістя радимо чат-бот "Київщина безпечна", який запустила Київська обласна військова адміністрація. Програма показує всі найближчі "Пункти незламності" й укриття та відстань до них. Також безпечні місця можна шукати за районом та населеним пунктом. У боті вказані їх графіки роботи й наявні умови: генератор, зарядки, аптечки, інтернет. Якщо захисна споруда доступна для людей з інвалідністю, це також буде позначено.
- ЯК? Чат-бот працює за посиланням.
"Мапа стійкості"
Цьогоріч у березні комунальний застосунок "Київ Цифровий" отримав оновлення: пункти обігріву й карту укриттів там об'єднали. Відтоді на єдиній Мапі стійкості кияни можуть шукати локації з інтернетом, теплом та найближчими сховищами. Ба більше, карту можна завантажити на свій пристрій заздалегідь, щоб користуватися офлайн. Після вибору безпечного місця прокладається маршрут у Google Maps.
Знайти Мапу стійкості можна в застосунку "Київ Цифровий". Для цього потрібно:
- прогортати верхній рядок праворуч та вибрати розділ "Більше сервісів" (позначений літерою К);
- далі "Мапи" — "Мапа стійкості".
Аналогічна мапа поза цифровим застосунком є на сайті КМДА.
До речі, застосунок "Київ Цифровий" також інтегрований з ДТЕК. Завдяки цьому кияни будуть поінформовані щодо стабілізаційних відключень електроенергії за адресою, яку вони додадуть для отримання сповіщень. Можна ще увімкнути "Нагадування о 19:00 про економію електроенергії", яке сповістить про необхідність вимкнути зайві гаджети.
Як під'єднати Wi-Fi в укритті?
Якщо в найближчому до тебе укритті — зокрема біля дому — немає бездротового інтернету, варто звернутися до провайдера. Наприклад, у цьому питанні з громадами, ОСББ та небайдужими мешканцями співпрацює "Київстар". Оператор повідомляв про можливість безплатного підключення Wi-Fi у бомбосховищах чи укриттях. Аби подати заявку, потрібно звернутися із запитом на електрону адресу [email protected], зазначивши свої контакти й адресу підключення.
Крім того, Міністерство цифрової трансформації України запускало власну програму "WiFi в укриттях", спрямовану на навчальні заклади. Українські дитячі садки, школи, профтехи, коледжі та університети можуть безплатно отримати роутери та необхідну техніку для швидкісного інтернету від телеком-компаній. Заявку на Wi-Fi в укриттях можна подати через онлайн-форму.