Готель "Салют": радянський футуристичний модернізм

Поділитися

Готель "Салют": радянський футуристичний модернізм

Готель "Салют": радянський футуристичний модернізм Фото: salutekiev.com

Цю споруду свого часу називали яскравим прикладом модернізму майбутнього, і за планом вона мала бути втричі вищою. Але щоб втілити у реальність такий проєкт, у радянські часи треба було пройти не одне коло бюрократичного пекла. Розповідаємо детальніше про одну з найнезвичайніших будівель столиці – готель "Салют".

Історія готелю

Коли у 1980-х роках влада вирішила побудувати новий готель, його архітектором став Авраам Мілецький, що був відомий за багатьма роботами – крематорієм Байкового кладовища, Палацом піонерів, готелем "Україна", Парку Вічної слави. Також архітекторами проєкту готелю "Салют" були В. Г. Шевченко та Н. І. Слогоцька.

В 1984 році будівництво готелю було завершено, але замість 18 поверхів, передбачених у проєкті Мілевського, було зведено всього лише сім.

Візуалізація першого варіанту проєкту готелю. Зображення: В. Шевченко
 

Чому у "Салюті" тільки сім поверхів?

Існує декілька пояснень.

Річ у тім, що коли було побудовано технічний, цокольний, а також перші п'ять поверхів, будівництво було заборонене чиновниками.

Фото: salutekiev.com

Московська комісія, а також деякі партійні діячі були стривожені тим, що будівництво такого хмарочоса на 18 поверхів негативно позначиться на панорамі Києва. А також, що з різних точок міста "Салют" може перекривати собою дзвіницю Києво-Печерської лаври. Щоб уникнути візуального конфлікту між дзвіницею та готелем, його будівництво було призупинено.

Хоч проєкт і отримав підтримку партійної верхівки, процес будівлі та розробки плану готелю кардинально змінився після того, як команда відмовилася додати до списку авторів проєкту його партійного куратора.

Через проблеми з фінансуванням шанси побудувати 18-поверховий готель уже дорівнювали нулю. Довелося змінювати весь проєкт, висоту будівлі скорочувати, хоча закладений фундамент передбачав значну вищу споруду. Мілецькому довелося завершити проєкт з урахуванням усіх нових вимог.

Фото: salutekiev.com

Зараз ця заборона на будівлю хмарочоса здається безглуздою, адже навколо "Салюту" вже є безліч інших високих забудов. Хоча й не в тому вигляді, у якому планувався архітекторами на початку, готель привертає до себе погляди не тільки киян, а й туристів з усього світу.

Готель "Салют" продовжує функціонувати. На сьогодні до послуг туристів – 89 номерів різної категорії, зали для конференцій та бенкетів, більярд-клуб, ресторани та бари.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації