Історія та подальша доля готелю "Україна"

Історія та подальша доля готелю "Україна" Фото: Архів

16-поверхова будівля у стилі сталінського ампіру, висотою 66 метрів, яку у 1948 році спроєктувала група архітекторів. Готель, де згодом зупинялися і досі впливові політики, дипломати, актори та спортсмени, та стріляли невідомі снайпери під час революції у 2014 році. У1961 році робітники закінчили будівництво готелю "Україна", який свого часу був одним із найвищих хмарочосів на території сучасної України.

Фото: my-kiev
Фото: my-kiev

 

З чого все починалось та що сталося з готелем у 2014 році 

Річ у тому, що раніше на місці нинішнього готелю з 1912 по 1944 роки розміщувався знаменитий хмарочос Гінзбурга. 

Фото: Архів
Фото: Архів

Тому першим хмарочосом Києва та всієї України вважається саме будинок Гінзбурга. Але повернемось до готелю. У1948 році група архітекторів, які займалися будівництвом у складі інституту "Київпроєкт", запропонували проєкт будівництва майбутнього готелю. У 1953 році вийшла постанова Ради Міністрів СРСР, відповідно до якої розпочалися проєктні роботи на будівництво по вул. Хрещатик багатоповерхового готелю. У 1954 році запустили "земляні роботи". До проєкту забудови вулицю розширили майже на 100 метрів.

Водночас запропонований проєкт у 1948 році не був реалізований через боротьбу із надлишками в архітектурі. Тодішня влада бачила це як готель майбутнього та прагнула більш сучасної забудови. Були зроблені корективи й відкриття готелю відбулося 28 вересня 1961 року. Він отримав назву "Москва". Але вже на честь 10-річчя незалежності нашої країни його перейменували в "Україну". Також архітектори планували використати у проєкті національний стиль, але влада СРСР це робити заборонила. Сьогодні — це чотиризірковий готель "Україна", який побудований на місці зруйнованого під час Другої світової війни хмарочоса Гінзбурга.

Побудували цю споруду, яка і досі залишається прикрасою Києва, архітектори Анатолій Добровольський, Авраам Мілецький, Борис Приймак, Вадим Созанський та А. Косенко. Також у будівництві брали участь інженери-конструктори О. Печенов та Л. Линович.

У 2003 році будівлю частково реконструювали, а був і кардинальний план реконструкції, який готував тодішній головний архітектор Сергій Бабушкін. Передбачалося, що на місці готелю зведуть 210-метровий хмарочос, обрамлений склом. У 2014 році під час революції саме з цього готелю стріляли невідомі снайпери по протестувальниках.

Фото: Архів
Фото: Архів
Фото: Архів
Фото: Архів
Фото: Reuters
Фото: Reuters

Вранці, 20 лютого 2014 року, з вікон готелю був відкритий цілеспрямований вогонь по протестувальниках та співробітниках правоохоронних органів на той час. На жаль, того дня загинули понад 50 протестувальників і троє міліціонерів. 

Переважна більшість протестувальників на Майдані були мирними неозброєними громадянами. Лідери Майдану завжди наголошували, що робили все можливе, аби на Майдані не було вогню. Вже ексголова Верховної Ради України Андрій Парубій припускає, що на Майдан могла приїхати група озброєних протестувальників. 

Я чув, що після стрілянини 18 лютого дехто прийшов на Майдан із мисливськими рушницями. Як мені казали, це, можливо, були родичі або батьки тих, хто загинув 18 числа. Отже, я визнаю, що на Майдані могли бути люди з мисливськими рушницями. Коли снайпери почали вбивати наших хлопців одного за одним, можу припустити, що власники мисливських рушниць відкрили вогонь у відповідь, — сказав він.

Офіційне розслідування було зосереджене на тому, що сталося після того, як спецпідрозділи відійшли з Майдану. На відеозаписах було видно, як відступаючи, вони стріляли у протестувальників.

Що ж, багато чого нам досі невідомо — наприклад, хто першим відкрив вогонь 20 лютого. Але готель "Україна" зіграв, мабуть, ключову, але, на жаль, небезпечну для життів людей роль. 

Фото: AP
Фото: AP

 

Що чекає готель у майбутньому

Готель "Україна" планують виставити на приватизацію. Про це заявив голова Фонду держмайну Віталій Коваль. Причиною цього стали борги готелю, які на сьогодні складають 45 млн грн. Номери у готелі коштують приблизно 1700 гривень на добу. Він розповів, що готель на 363 номери, який перебуває у державній власності, зараз недозаповнений через війну та воєнний стан. А ми будемо сподіватись, що після війни готель зможе і надалі приймати багато туристів і відомих людей, та надовго залишиться прикрасою Києва. 

 

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації