7 музеїв Києва, які можна відвідати безплатно
Перший в Україні музей техніки Apple, сучасний мистецький простір PinchukArtCentre, а ще Музей гетьманства та Музей історії України в II світовій війні. До кожного із них ти можеш потрапити безплатно.
PinchukArtCentre
Центр сучасного мистецтва знаходиться у центрі Києва поблизу Бесарабського ринку. Це відкрита платформа для митців, мистецтва та суспільства. Тут можна побачити картини, мініатюри, композиції, інсталяції та скульптури, зібрані з усього світу. Артцентр займає 6 поверхів. На перших чотирьох — бібліотека, освітня кімната, книжковий магазин, зал video-lounge та кав'ярня One Love Coffee. Загальна площа артцентру складає понад 3000 кв.м. Наразі тривають виставки "Траєкторії польотів" Жанни Кадирової та "Inside Out".
- ДЕ? Велика Васильківська вулиця, Басейна вулиця, 1, 3-2 (м. Площа Українських Героїв)
- Вхід вільний
Музей Apple
Перший в Україні музей легендарної техніки Apple відкрився влітку цього року. У ньому налічується понад 100 експонатів. Тут на тебе чекають ексклюзивні автографовані та навіть запаковані гаджети від Apple. А також повна лінійка iPhone від першого до найновішого у робочому стані, найперші iPod, iMac, MacBook, iPad. Іще комп'ютери Apple перших генерацій, серед яких Apple II, оригінальний Macintosh, клавіатури, миші тощо з автографами від засновників Apple.
- ДЕ? Вул. Хрещатик, 42 (м. Хрещатик)
- Вхід вільний (за попередньою реєстрацією).
Національний музей історії України у Другій світовій війні
Музей налічує 5 поверхів та розташований в пагорбі під монументом "Батьківщина-Мати". Музейні колекції постійно поповнюються і нині налічують близько 400 тисяч предметів. Зазначу, що від 20 жовтня доступним стали головний корпус та площа меморіального комплексу.
Наразі тривають виставки:
- "З молитвою за військо" (про капеланську діяльність в Україні);
- "Загроза з неба" (проєкт-застереження про небезпеку, яку несуть українцям ворожі БпЛА);
- Виставка про російсько-українську війну "Україна — розп'яття".
- "Виставка одного експонату", на якій представлено радянський герб, знятий зі щита скульптури "Батьківщина-Мати";
- Мультимедійний проєкт "Діти" — на згадку про загиблих дітей у повномасштабній війні;
- Виставка "Наша скарбниця" (проєкт, що висвітлює соціальні ініціативи та благодійні акції, ініційовані й утілені Державною казначейською службою України);
- Виставка "Guerre en Ukraine", де презентовано роботи вуличного художника із Франції Крістіана Ґемі;
- Виставка "СТАЛЕВІ ТИТАНИ БАХМУТА", у фокусі експозиції — персональні комплекси захисників міста-фортеці;
- Виставка "Знак на щиті". У просторі представлено понад 200 автентичних артефактів, що охоплюють більш ніж тисячолітній відрізок історії України.
- ДЕ? Вул. Лаврська, 27
- Безкоштовний день: останній вівторок місяця для всіх категорій відвідувачів (крім експозицій Гелікоптера Мі-24 і літаків Лі-2, МіГ-23 та екскурсійного обслуговування).
Музей Ханенків
Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків презентує найзначніші колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу в Україні. "Серцем" музею є художнє зібрання видатних українських колекціонерів та благодійників кінця 19 – початку 20 століття. Сьогодні колекція музею включає оригінальні твори живопису: Пітера Пауля Рубенса, Джентіле Белліні, Хуана Сурбарана, Жака-Луї Давіда, Франсуа Буше. В цілому фонди Музею Ханенків складають понад 25 000 предметів. Близько 1000 вибраних артефактів експонуються постійно.
- ДЕ? Вул. Терещенківська, 15-17
- Безкоштовний день: перша робоча середа місяця.
Музей Івана Гончара
Музей створений на базі приватного зібрання художника Івана Гончара. Тут продемонстрована масштабна колекція мистецьких та етнографічних об'єктів — понад 15 тисяч одиниць. Окрім цього, у музеї зберігаються ікони та народні картини, зокрема, велика кількість зображень Козака Мамая. Експозиція також включає особисту бібліотеку Івана Гончара.
- ДЕ? Вул. Лаврська, 19
- Безкоштовний день: остання п'ятниця місяця, щонеділі для учнів та студентів, щосереди для власників "Карти киянина".
Музей гетьманства
Для всіх, хто хоче поринути у часи зародження Гетьманської доби, та відчути себе справжнісіньким козаком Сіромахою. Це можливо у Музеї гетьманства. Експозиція налічує більше ніж 9 тисяч пам’яток історії та культури України козацько-гетьманської доби, що ілюструють процес становлення української державності. Саме тут ти знайдеш одну із найбільших колекцій, що належать родині славнозвісного гетьмана Скоропадського.
- ДЕ? Вул. Спаська, 16Б
- Безкоштовний день: остання субота місяця.
Національний музей історії України
Не могли залишити поза увагою Національний музей України, що розташований на Старокиївський горі. Цікавий факт — назва змінювалась аж 13 разів. На сьогодні фонд музею налічує 800 000 експонатів. Йдеться про археологічні та нумізматичні колекції, етнографічні зібрання, колекції зброї, пам'яток декоративно-ужиткового мистецтва, рукописів, стародруків, творів живопису та графіки.
- ДЕ? Вул. Володимирська, 2
- Безкоштовний день: останній понеділок кожного місяця.