Підкорюй вершини: скеледроми Києва, де можна кинути собі виклик

Заняття на скеледромі — це чудова нагода кинути собі виклик, подолати страх висоти, покращити фізичну форму й отримати масу задоволення у процесі. Тож ми дізналися, де в Києві можна підкорювати вершини в безпечних умовах.
Що треба знати новачку про скелелазіння:
- Є два основні різновиди: високе та болдеринг. У високому використовують страхувальну систему, а маршрути можуть сягати самої стелі. Болдеринг — це лазіння на малій висоті без страхування, і він зазвичай складніший через рельєфність маршрутів.
- Взуття має значення. На скеледром важливо взяти правильне спортивне взуття (обов'язково чисте, тож кросівки з вулиці не підійдуть). Ідеальний варіант — скельні туфлі, спеціально створені для цього виду спорту. На деяких локаціях їх дають в оренду, а десь доведеться або купувати, або замінити чимось іншим. Наприклад, кедами або кросівками на гнучкій підошві.
- Зручний одяг — запорука комфорту. Він не повинен сковувати рухи та заважати лазити.
- Заняття з інструктором допоможе уникнути травм. Новачку варто взяти одне чи кілька занять із тренером, який пояснить основні принципи скелелазіння та навчить користуватися страхувальною системою. Без інструктора легко наробити помилок і травмуватися.
- Розминка — маст-хев перед тренуванням. Перед початком занять важливо розігріти м'язи, щоб підготувати їх до навантажень і зменшити ризик травм.
Скеледром "ФАіСК"

Скеледром Федерації альпінізму і скелелазіння Києва — чи не найбільший подібний комплекс в Україні. Площа скелелазних поверхонь становить близько 450 кв. м, а болдерингових — близько 60 кв. м. Тут є десятки трас різного рівня складності та з різними рельєфами.

Щодня на локації займаються кілька десятків професійних скелелазів і любителів. Є групові секції для дорослих і дітей (від 8 років), а також секція альпінізму. Можна відвідати й ознайомчий майстер-клас або індивідуальне заняття. На скеледромі постійно перебуває черговий інструктор, який забезпечує порядок і безпеку відвідувачів, та видає прокатне спорядження. А ще тут дуже суворо стежать за дотриманням техніки безпеки.
- ДЕ? Просп. Любомира Гузара, 1 (спорткомплекс НАУ)
- СКІЛЬКИ? Разове відвідування — 250 грн (діти — 150 грн), абонемент на місяць — 1200 грн, майстер-клас — 700 грн (діти — 600 грн), початковий курс — 700 грн
"Гіперіон"

Загальна площа скеледрому становить 1600 кв. м. Він поділений на кілька зон: для лазіння з верхньою або нижньою страховкою висотою 12 метрів, дитячий скеледром заввишки 8 метрів та великий болдеринговий зал висотою 4,8 метра. У кожній зоні є кілька маршрутів різної складності. Також є спеціальна тренувальна зона для розігріву.

На скеледромі працює прокат, де є все необхідне для занять: від страхувальних систем і скельних туфель до мішечків з магнезією. Тут також є школа скелелазіння, секції альпінізму та спелеології. Заняття доступні для дітей від 5 років та дорослих з будь-яким рівнем підготовки.
- ДЕ? Вул. Костянтинівська, 73 (вул. Кирилівська, 46)
- СКІЛЬКИ? Разове відвідування — 350-400 грн (діти — 300-350 грн), абонемент на 10 відвідувань — 3200-3800 грн (діти — 2700-3150 грн), разове відвідування секцій — 600 грн (діти — 500 грн)
Скеледром КПІ

У скелелазному клубі KPIskala є секції для дорослих, дітей від 6 років, а також окрема секція для студентів КПІ. Заняття проводять досвідчені інструктори, які допоможуть опанувати базові та більш складні навички скелелазіння. На вибір є 25 трас різного рівня складності, здебільшого для болдерингу, а також кілька високих трас зі страхуванням.

Всі маршрути скеледрому доступні в застосунку 12Climb, що дозволяє зручно відстежувати власні досягнення під час тренувань. Записатися на заняття можна, написавши в особисті повідомлення або зателефонувавши за номером (073) 433-09-93.
- ДЕ? Вул. Верхньоключова, 1/26 (спорткомплекс КПІ, корпус №24, ліве крило, 4 поверх)
- СКІЛЬКИ? Заняття у групі з тренером — 300 грн
SPACE

Сучасний скеледром, створений групою професійних скелелазів, має загальну площу стін для лазіння 1000 кв. м. У зоні високого скеледрому є арка для лазіння з нижньою страховкою та майже вертикальні стіни з простішими маршрутами, оснащені автоматичними страховими пристроями. А у зоні болдерингу, окрім стін з різним кутом нахилу, стоять валуни для максимального наближення до природних умов. Також є стіна для лазіння на швидкість, зона для новачків і дітей та тренувальна зона.

Займатися можна у класах чи самостійно. Є разові тренування та школа скелелазіння для дітей і підлітків. Новачкам рекомендують взяти пакет "Перший візит", куди входять послуги інструктора та необхідне спорядження.
- ДЕ? Просп. Степана Бандери (територія заводу "Маяк")
- СКІЛЬКИ? Разове відвідування — 250-500 грн, тренування з інструктором — 470 грн, "Перший візит" — 970 грн, абонемент на 10 відвідувань — 4500 грн
Boulder space

Ця локація має схожу назву з попередньою (і належить тим самим власникам), але спеціалізується виключно на болдерингу. Вона навіть позиціонує себе як найбільший і найсучасніший болдеринговий скеледром в Україні. Тут — 700 кв. м стін для лазіння з різними формами та кутами нахилу: широкі площини, незвичні ламані конструкції та вигнуті поверхні.

Новачків тут познайомлять зі скелелазінням, а досвідчені спортсмени зможуть випробувати себе на складних маршрутах. Є класи для дорослих та школа скелелазіння для дітей, а для початківців підготували спеціальний "стартовий пакет".
- ДЕ? Вул. Кіото, 25
- СКІЛЬКИ? Разове відвідування — 250-500 грн, тренування з інструктором — 570 грн, "Перший візит" — 970 грн, абонемент на 10 відвідувань — 4500 грн
UP!

Цей скеледром орієнтований на новачків, але й досвідчені скелелази знайдуть тут цікаві виклики для себе. Місцева школа скелелазіння пропонує секції для дорослих і дітей, а робота з дітьми є одним з пріоритетів цього простору.

Зал для скелелазіння UP! займає понад 120 кв. м і пропонує різноманітні поверхні для тренувань. Тут є п’ять типів стін з різними кутами нахилу — від вертикальних, ідеальних для новачків, до крутих поверхонь для професіоналів. Крім того, зал обладнаний різноманітними турнікетами та тренажерами, що допомагають покращити скелелазні навички.
- ДЕ? Просп. Голосіївський, 27
- СКІЛЬКИ? Разове заняття у групі — 400 грн, абонемент на 10 занять у групі — 3500 грн, індивідуальне заняття з тренером — 700 грн, абонемент на 10 занять з тренером — 6000 грн
Funattic

Цей сучасний скеледром пропонує понад 600 кв. м площ для лазіння з великою колекцією зачепів та рельєфів. Відвідувачі можуть обирати з більш ніж 200 трас різного рівня складності, які постійно оновлюються. Висота стіни для лазіння зі страховкою складає 9 м, а для болдерингу — 6 м. Також є траси з автоматичною страховкою, що дозволяють тренуватися без напарника, а для покращення навичок є тренувальний кампус площею понад 100 кв. м.

Для новачків і досвідчених скелелазів пропонують як групові, так і індивідуальні заняття. Ті, хто вже впевнений у своїх силах, можуть тренуватися самостійно. Також доступні групові та індивідуальні заняття для дітей від 6 років.
- ДЕ? Вул. Борщагівська, 154 (ТРЦ "Мармелад", 6 поверх)
- СКІЛЬКИ? Самостійне відвідування — 300-400 грн, абонемент на 8 самостійних відвідувань — 2800 грн, разове заняття у групі — 500-600 грн (діти — 400-500 грн), абонемент на 8 відвідувань секції — 3600 грн, індивідуальне заняття — 950 грн
Читай також: "Де в Києві навчитися водити мотоцикл: добірка мотошкіл"