Схему розкрито: як на будівництві Подільського мосту накрутили 24 мільйони

Схему розкрито: як на будівництві Подільського мосту накрутили 24 мільйони Фото: facebook.com/Autostrada.company

У столиці генерального підрядника, який займався будівництвом Подільського мосту, звинувачують у завищенні витрат на оренду техніки на понад 24 мільйони гривень. Про це повідомили в Київській прокуратурі. Якою була ця схема?

Слідством встановлено, що у квітні 2017 року КП "Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва" та генпідрядник уклали договір на будівництво Подільського мостового переходу в Києві.

Прокуратура з'ясувала, що в червні 2023 року генпідрядник та підрядна організація підписали акти приймання виконаних будівельних робіт, які містили витрати на оренду спецтехніки із сумами, які значно перевищують реальну вартість послуг.

Фото: Київська міська прокуратура

Прокуратура направила справу до суду і подала позов про відшкодування завданих збитків. 

Подільсько-Воскресенський міст через річки Дніпро та Десенку — один із найвідоміших довгобудів. У генеральний план Києва об'єкт було внесено ще в 1986 році, головними його інженерами були Георгій Фукс та Михайло Корнєєв. Саме будівництво стартувало в 1993-му. Активна фаза зведення мосту розпочалась у 2003 році. Вона супроводжувалась корупційними скандалами, зупинками будівництва та протестами жителів Русанівських садів, через які проходить полотно споруди. У 2017 році він був готовий більш ніж на половину. На той момент у переправу вже вклали понад 5 мільярдів гривень.

За даними прокуратури, вартість будівництва Подільського мосту внаслідок неодноразового збільшення суми вже, станом на 13 жовтня 2021 року, становила 19,9 мільярда гривень. 11 жовтня 2022-го Київська міська рада вирішила виділити з міського бюджету додаткові 183 мільйони гривень на добудову Подільсько-Воскресенського мосту. 

Фото: facebook.com/Autostrada.company

Столичний довгобуд неодноразово фігурував у повідомленнях правоохоронців про ймовірну корупцію, несплату податків, розкрадання коштів при будівництві цього об'єкту та супутніх заходах. Зокрема, в листопаді 2021 року Служба безпеки України заявила, що на будівництві хотіли розікрасти 3 мільярди гривень.

Фото: facebook.com/Autostrada.company

У лютому 2023 року прокуратура з'ясувала, що розікрали 36 мільйонів гривень, а в червні стало відомо, що під час будівництва могли привласнити ще 104 мільйони гривень.

Фото: facebook.com/Autostrada.company

У серпні 2024 року субпідрядник будівництва отримав підозру про привласнення шести мільйонів гривень. А в листопаді заступнику директора оголосили підозру за службову недбалість, унаслідок чого розмір збитків під час будівництва оцінили в понад 3,5 мільйона гривень.

У грудні прокуратура Києва вимагала через суд скасувати договір на будівництво Подільського мосту, адже його вартість за 6 років зросла вдвічі — до 8,7 мільярда гривень, і продовжує збільшуватись.

З грудня 2023-го Подільсько-Воскресенський міст відкрили для руху спецтранспорту, автомобілів екстрених служб та автобуса №111 за напрямком ст. м. "Площа Українських героїв" – ст. м. "Лівобережна".

0 / 0

Рік потому мостом запустили рух для приватних автомобілів. Тепер заїхати можна і з боку Троєщини — через новий тунель під залізницею. Водночас для великовантажного транспорту та пішоходів Подільський мостовий перехід залишається закритим... 

Слідкуймо за розвитком подій!

Читай також: Чи забудують Дворик з воронами на Рейтарській, 9?

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації