Схему розкрито: як на будівництві Подільського мосту накрутили 24 мільйони
У столиці генерального підрядника, який займався будівництвом Подільського мосту, звинувачують у завищенні витрат на оренду техніки на понад 24 мільйони гривень. Про це повідомили в Київській прокуратурі. Якою була ця схема?
Слідством встановлено, що у квітні 2017 року КП "Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва" та генпідрядник уклали договір на будівництво Подільського мостового переходу в Києві.
Прокуратура з'ясувала, що в червні 2023 року генпідрядник та підрядна організація підписали акти приймання виконаних будівельних робіт, які містили витрати на оренду спецтехніки із сумами, які значно перевищують реальну вартість послуг.
Прокуратура направила справу до суду і подала позов про відшкодування завданих збитків.
Подільсько-Воскресенський міст через річки Дніпро та Десенку — один із найвідоміших довгобудів. У генеральний план Києва об'єкт було внесено ще в 1986 році, головними його інженерами були Георгій Фукс та Михайло Корнєєв. Саме будівництво стартувало в 1993-му. Активна фаза зведення мосту розпочалась у 2003 році. Вона супроводжувалась корупційними скандалами, зупинками будівництва та протестами жителів Русанівських садів, через які проходить полотно споруди. У 2017 році він був готовий більш ніж на половину. На той момент у переправу вже вклали понад 5 мільярдів гривень.
За даними прокуратури, вартість будівництва Подільського мосту внаслідок неодноразового збільшення суми вже, станом на 13 жовтня 2021 року, становила 19,9 мільярда гривень. 11 жовтня 2022-го Київська міська рада вирішила виділити з міського бюджету додаткові 183 мільйони гривень на добудову Подільсько-Воскресенського мосту.
Столичний довгобуд неодноразово фігурував у повідомленнях правоохоронців про ймовірну корупцію, несплату податків, розкрадання коштів при будівництві цього об'єкту та супутніх заходах. Зокрема, в листопаді 2021 року Служба безпеки України заявила, що на будівництві хотіли розікрасти 3 мільярди гривень.
У лютому 2023 року прокуратура з'ясувала, що розікрали 36 мільйонів гривень, а в червні стало відомо, що під час будівництва могли привласнити ще 104 мільйони гривень.
У серпні 2024 року субпідрядник будівництва отримав підозру про привласнення шести мільйонів гривень. А в листопаді заступнику директора оголосили підозру за службову недбалість, унаслідок чого розмір збитків під час будівництва оцінили в понад 3,5 мільйона гривень.
У грудні прокуратура Києва вимагала через суд скасувати договір на будівництво Подільського мосту, адже його вартість за 6 років зросла вдвічі — до 8,7 мільярда гривень, і продовжує збільшуватись.
З грудня 2023-го Подільсько-Воскресенський міст відкрили для руху спецтранспорту, автомобілів екстрених служб та автобуса №111 за напрямком ст. м. "Площа Українських героїв" – ст. м. "Лівобережна".
Рік потому мостом запустили рух для приватних автомобілів. Тепер заїхати можна і з боку Троєщини — через новий тунель під залізницею. Водночас для великовантажного транспорту та пішоходів Подільський мостовий перехід залишається закритим...
Слідкуймо за розвитком подій!
Читай також: Чи забудують Дворик з воронами на Рейтарській, 9?