Східна казка у Києві: розповідаємо про мечеть "Ар-Рахма"

Східна казка у Києві: розповідаємо про мечеть "Ар-Рахма" Фото: aze.in.ua

Біля станції метро "Контрактова площа", на вулиці Лук'янівській, 46, можна побачити першу соборну мечеть Києва – справжню східну казку посеред міста. Тут усі охочі можуть дізнатися про мусульманські традиції та ісламську культуру.

Історія мечеті

Станом на 1897 рік у Києві проживало 1759 мусульман. Серед них тільки кияни, тому насправді, враховуючи студентів, торговців та мусульман з різних країн, що мешкали в Україні, загальна кількість населення була більшою. Тож серед мусульман постало питання про місце для молитви в Києві.

Першим духовним осередком, де збиралися прихильники ісламу, був дім молитви в будівлі Калиновича. Проте ця споруда була зовсім не призначена для молитви, адже будували її для інших цілей. Наступним спробам побудувати мечеть у 20 столітті завадили війни та революції.

У 1992 році шейх Ахмед Тамім заснував Духовне управління мусульман України. Це й стало поштовхом для того, щоб побудувати першу мечеть в Україні.

Її будівництво розпочалося у 1996 році та тривало 15 років, адже проходило в декілька етапів. Київська діаспора мусульман неабияк допомагала завершенню будівництва – і фінансово, і фізично. Хоча офіційно мечеть була відкрита в 2011 році, для вірян двері були відчинені у 2000 році, щойно було обрано назву Ар-Рахма ("Милосердя") і встановлено півмісяць.

Фото: Вікіпедія

Особливості мечеті

Архітектором мечеті виступив Олександр Комаровський. Проте працював він не один, а разом з консультантом із Сирії – Ридваном Маджзубом. Після смерті головного архітектора за будівництво взялися Сергій Бабушкін разом з Хоххом Ахмадом Дадаєвим.

Фото: boristen70.livejournal.com

Головною ідеєю проєкту мечеті було збереження східних традицій у сучасному виконані. Така ретельна праця та свідомий підхід зробили її неймовірно цікавою архітектурною спорудою. Усередині церкви можна побачити великі люстри та килим площею понад 1 000 кв. м, що доставили в Україну з Туреччини, гравіювання імені Бога – "Аллаха", пророка – "Мухаммеда". Цікавий факт, що для облицювання мечеті використали спеціальний камінь, який найбільше підходить саме для нашого клімату. Його привезли з Азербайджану.

 

Територія мечеті вражає, адже тут 3 200 квадратних метрів. Такий розмір будівлі дає змогу вмістити одночасно 3 000 вірян.

Ще однією цікавою особливістю мечеті є священна реліквія мусульман, що там зберігається, – волос Пророка Мухаммеда.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації