Світло буде: у Києві відбудеться технологічна революція

Світло буде: у Києві відбудеться технологічна революція Фото: КМДА

Київрада погодила встановлення 6 міні-ТЕЦ у столиці та зміну системи теплопостачання та енергозабезпечення. Для реалізації плану потрібно майже 1,2 млрд євро та 12–15 років. Що саме зміниться?

Фото: КМДА
Фото: КМДА

Технологічна революція 

За словами заступника київського міського голови Петра Пантелеєва, першу партію обладнання встановлять до кінця 2024 року. Завдяки цьому в Києві з'являться "енергетичні острови-зони", де 24/7 буде світло, тепло та вода. Нині в столиці є 3 ТЕЦ, які виробляють електрику та тепло, а ще Київ має понад 150 котелень різної потужності.

Також ми маємо електроенергію з так званого зовнішнього кільця, яку отримуємо з великих джерел виробництва електроенергії України — з атомних станцій. В мирний час це виглядало задовільно. Коли у 2022 році навколо Києва точилися бої, було пошкоджено 7 з 8 ліній входу до міста. Зараз інша ситуація: ворог кожного дня завдає ударів по об'єктах генерації електричної енергії по всій Україні. На жаль, дефіцит електроенергії зростає, — заявив Петро Пантелеєв. 

Скриншот з засідання Київради 
Скриншот із засідання Київради

Світло буде 

Аби не допустити нового блекауту, побудують 6 міні-ТЕЦ, які разом генеруватимуть 619 МВт потужності. Також вони будуть менш вибагливими тому, що зможуть працювати на різних видах палива (переходити з природного газу на біогаз, синтез-газ або водень без суттєвої реконструкції) та виробляти як тепло, так і електроенергію. Згодом у Києві можуть з'явитися ТЕЦ на біомасі, а для цього потрібно буде ретельно сортувати сміття. 

Завдяки такому підходу ми диверсифікуємо ризики для основних об'єктів Київводоканалу. Це потрібно тому, що наша інфраструктура водопостачання та водовідведення є величезним споживачем електроенергії, — пояснив заступник Кличка та нагадав, що такі міні-ТЕЦ активно використовують в Європі. 

Скриншот з засідання Київради
Скриншот із засідання Київради

Для реалізації цього проєкту Київ вже залучив донорське обладнання на понад 2 млрд грн (частину вже доставили в Київ). Для втілення ідеї в життя потрібно до 15 років.

За словами Пантелеєва, перший етап робіт обіцяють виконати до кінця 2024 року. У цей період встановлять першу партію обладнання потужністю приблизно 120 МВт. Це забезпечить безперебійним теплом та електроенергією майже 300 тис. киян.

Мова не йде про чарівну паличку і те, що ми зможемо розв'язати всі проблеми та забезпечити під час блекауту нормальну роботу міста Києва, — додав Пантелеєв

Заступник Кличка пояснює, що сьогодні йдеться про виживання міста. Стратегія створення "енергетичних островів" навколо міні-ТЕЦ базується ще й на тому, що  малі електростанції неможливо одночасно пошкодити, та й не вигідна ця справа (витрати агресора на знищення значно перевищуватимуть вартість обладнання та збитки від пошкоджень).  

Фото: КМДА
Фото: КМДА

Окреме невеличке джерело електричної енергії не має загальнонаціональної цінності, а вся суть в тому, що всі вони (маленькі джерела) вкупі цінні, як загальне джерело енергії в Україні. Отже, майбутнє за децентралізованою енергосистемою-островом, який складається з тисяч менших енергетичних островів. Вони повинні працювати паралельно з іншими, а за необхідності бути самодостатніми.

Читай також: Чи можливі нові планові відключення світла у Києві?  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації